VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Podnikání

31.10.2013

Pneuservisy jedou naplno. Bez objednání si zákazníci počkají

Znojemsko - Pneuservisy jsou v jednom kole a přezouvají čtrnáct dní dopředu objednané zákazníky, bez objednání pak s dlouhým čekáním.

17.9.2013

Znojemská keramička poprvé v historii otevře veřejnosti

Znojmo - Poprvé za 135 let existence znojemské keramičky, v níž se dnes vyrábí sortiment Jika, bude mít veřejnost možnost nahlédnout do výrobních prostor tohoto podniku. A to v pátek 20. září, kdy se tam uskuteční od osmi do sedmnácti hodin den otevřených dveří.

10.9.2013

Firma Unipap výrobu nerozjede, nová místa nabídne AZ Pokorný

Moravský Krumlov – Firma Unipap, která před časem odkoupila areál Vertexu v Moravském Krumlově, výrobu zřejmě nerozjede. Nová místa by mohla ale nabídnout společnost AZ Pokorný.

5.9.2013

Moravský Krumlov nabídne levnější energie

Moravský Krumlov – Přístup k výhodnějším smlouvám s dodavateli energií nabídne lidem v Moravském Krumlově. Namísto spolupráce s firmou organizující elektronické aukce ale radnice využije služeb obecně prospěšné společnosti Energie pod kontrolou, ve které se město angažuje víc než rok.

16.8.2013

Výhodné volání s Deníkem bez jakékoliv smlouvy a dalších závazků

Praha - Vadí vám, že mobilní operátoři nabízejí zvýhodněné volání pouze tehdy, uzavřete-li s nimi smlouvu na rok či dva, kterou je prakticky nemožné vypovědět? V takovém případě zvolte zvýhodněný tarif Pět pohromadě pro předplatitele regionálního Deníku – nebudete podepisovat žádnou smlouvu a můžete jej kdykoliv ukončit.

15.8.2013

S výhodným voláním s Deníkem můžete získat dvě SIM karty

Praha - Pokud jste předplatitelem regionálního Deníku, případně se jim chcete stát, můžete získat v rámci tarifu Pět pohromadě dvě Sim karty.

14.8.2013

Neplaťte zbytečně! Volejte s Deníkem a nechte si účtovat hovor po vteřinách

Praha - U běžných předplacených karet se hovory účtují po minutách. Stačí volat pár sekund a už platíte tolik, jako byste mluvili celou minutu. Ne tak s regionálním Deníkem – u tarifů pro předplatitele zaplatíte opravdu jenom čas, který skutečně provoláte.

13.8.2013

Deník nabízí výhodné volání pro své předplatitele

Praha - Pro současné i budoucí předplatitele regionálního Deníku připravil jejich vydavatel příjemné překvapení: ve spolupráci se společností Vodafone jim nabízí zvýhodněné mobilní volání.

11.7.2013

Nezaměstnaných bylo v červnu na Znojemsku méně

Znojemsko - O dvě stě padesát uchazečů o zaměstnání méně než v květnu eviduje v měsíci červnu znojemský pracovní úřad. Jako každý rok počty nezaměstnaných o prázdninách klesají díky sezonním pracím.

9.6.2013

Vína Znojemska uspěla na výstavě v Kanadě

Znojmo - Sedm medailí nasbírali vinaři ze Znojemska na prestižní výstavě Selections Mondiales de Vins v kanadském Quebecu. Na Znojemsko zamířila téměř polovina úspěchů, které v Kanadě získali moravští vinaři. Zvláštním oceněním VinoFed Award se blýskly Vinice Hnanice.

1.5.2013

Jarovín vybral letošní vítěze. Zvítězil dobšický vinař Hort

Znojmo – Nejlepší vína desátého ročníku přehlídky růžových vín Jarovín Rosé vybrala počátkem týdne odborná degustační komise. Titul šampiona zůstal takříkajíc doma. Nejvyšší ocenění poroty totiž získal dobšický vinař Jiří Hort.

6.4.2013

Otevřeli nové infocentrum VOC Znojmo Vlkova věž

Znojmo - Ochutnávky vína na vyhlídce věže, speciální vinný bar, možnost zakoupit si lahev špičkového vína i v neděli a o svátcích, a hlavně nepřeberné množství informací o vinařství. To vše najdou návštěvníci ve znojemské Vlkově věži, kde je zřízeno nové informační centrum. Po letech v ústraní tak nepřehlédnutelná památka města opět ožívá. Ode dneška se totiž její prostory mění na Informační centrum VOC Znojmo pro všechny vyznavače vinařské turistiky. Ti v novém informačním centru najdou množství informací o vinařstvích a vinařských akcích, a to aktuálních i těch připravovaných, ochutnat budou moci z bohaté nabídky VOC vín a k dispozici jim bude i vyhlídka z věže.

1.4.2013

Cenné zlato. Vinařstvím roku 2012 se stal šatovský Znovín

Znojmo - Po třech účastech ve finále slaví Znovín Znojmo první vítězství v prestižní soutěži Vinařství roku. Podle ředitele úspěch zvýší hodnotu společnosti.

18.3.2013

Znojmo mění podací lhůtu a mírní podmínky pro „superfirmu“

Znojmo - Soutěž na firmu, která má pro Znojmo organizovat v příštích letech veřejné zakázky, je zatím bez vítěze. Město totiž prodloužilo lhůtu pro podání nabídek, a to až do 8. dubna. A důvod? „Došlo k tomu na základě dodatečných informací a změn zadávací dokumentace," sdělila bez většího vysvětlení na prvotní dotaz Deníku mluvčí znojemské radnice Zuzana Pastrňáková. Smlouva s vítězem soutěže tak má být uzavřena až na začátku roku 2014.

5.3.2013

Výroba okurek ve Znojmě? Odloženo na neurčito

Znojmo – Vedení města se mnou nejedná, navíc není vhodná doba pro expanzi. Sterilované okurky ve Znojmě v dohledné době vyrábět nebudu. Takový vzkaz posílá do Znojma jednatel společnosti PT Servis Tábor Pavel Tomáš. Je to prakticky dva a půl roku ode dne, kdy myšlenku na obnovení výroby tradiční znojemské nakládané okurky podnikatel před volbami veřejně prezentoval společně s tehdejšími špičkami znojemské sociální demokracie.

2.3.2013

OBRAZEM: Lechovičtí vinaři i s Hamanem lisovali slámové víno

Lechovice - Tradiční společenská akce zakončila ve čtvrtek lisování slámového vína Vinných sklepů Lechovice. Lisování se ujala bývalá hokejová hvězda extraligového týmu znojemských Orlů Radek Haman spolu s Davidem Michalovičem. „Na slámové víno jsme vybrali hrozny Ryzlinku rýnského z viniční trati Nad Kolářovým sklepem, které přes čtyři měsíce vysychaly na slámě v provozovně v Boroticích. Ke konci roku pak nabídneme asi dvě stě litrů této speciality, plnit ji budeme do dvoudecilitrových lahví. Cena každé se pohybuje mezi tři sta dvaceti až tři sta padesáti korunami," vysvětlil sklepmistr Vinných sklepů Lechovice Jan Hrachovský.

7.2.2013

Jika rozjede ve Znojmě výrobu nábytku. Zaměstná dalších třicet lidí

Znojmo - Společnost Laufen CZ vyrábějící sanitární keramiku rozjede ve svém závodě ve Znojmě od poloviny února vlastní linku na výrobu koupelnového nábytku Jika. Nový provoz vznikl ve stávajících prostorách firmy.

18.1.2013

Konec sporu. Bývalá jatka v Průmyslové ulici budou na prodej

Znojmo - Znojmo se zbavilo starých zástav na areál jatek a chystá je k prodeji. Pro potenciální investory to bude první příležitost nově se uchytit ve staré průmyslové čtvrti. 

3.1.2013

Stará nemocnice je na prodej. Za 72 milionů

Znojmo – Areál staré nemocnice na Vídeňské ulici ve Znojmě je na prodej. Informativní plakát o záměru změnit vlastníka zaznamenali na jedné z budov areálu kolemjdoucí již o vánočních svátcích. A záměr o prodeji všech budov a pozemků, kromě léčebny dlouhodobě nemocných, zveřejnil kraj coby vlastník na své elektronické úřední desce 19. prosince. Areál nabízí k prodeji za částku přesahující sedmdesát milionů korun a znojemská nemocnice bude mít objekt pronajatý od nového vlastníka ještě do roku 2015.

13.11.2012

Na Znojemsko opět míří živočišná výroba

Znojemsko /INFOGRAFIKA/ - Levné dovozy masa komplikují život zemědělcům. Zástupci společnosti Redu nyní plánují oživit farmu v Horních Dubňanech a Rešicích.

16.10.2012

Svatomartinské víno? 150 firem a dva miliony lahví

Znojemsko - Asi sto dvacet tisíc litrů Svatomartinského uvede letos na trh vinařská firma Znovín Znojmo. Přidá je tak k nabídce celkem dvou milionů lahví, které se za necelý měsíc objeví s letošní etiketou Svatomartinského vína v regálech obchodů. Půjde tak o 400 tisíc lahví víc oproti loňsku. Vyrobí je sto padesát vinařských firem z celé Moravy, což je asi o sto dvacet více než před osmi lety.

10.10.2012

Rybáře čekají tuny ryb, v Bojanovicích už mají výlov za sebou

Znojemsko - Příští týden Jejkal, pak Zámecký rybník v Jaroslavicích. Také tyto rybníky v regionu vydají již brzy své šupináče. V Bojanovicích sucho donutilo rybáře ryby vylovit dříve.

4.10.2012

Vinaři ze Znojemska bodovali na soutěži vín AWC Vienna

Znojemsko - Neuvěřitelných 347 ocenění přivezli moravští a čeští vinaři z rakouské metropole. Tam se letos již podeváté konala největší světová soutěž vín AWC Vienna. Zdejší vinaři přivezli celkem 62 zlatých, 194 stříbrných medailí a 91 diplomů. Účast našich vinařů se konala za finanční podpory Vinařského fondu a organizačního zajištění Národního vinařského centra.

2.10.2012

Geotermální elektrárnu chce majitel pozemku v Lažínkách

Lažínky - Geotermální elektrárnu v Lažínkách by rád v budoucnu viděl Zdenek Stojánek. Svůj tamní pozemek, který má v blízkosti vlastní firmy u benzinové pumpy, hodlá pro takový účel prodat.

25.9.2012

Slabší, ale kvalitnější úroda, hlásí vinaři po prvních týdnech sběru

Znojemsko - Menší výnosy, avšak  kvalitnější víno hlásí po prvních týdnech sběru vinaři na Znojemsku. Sucho zabránilo vzniku plísní, bobule hroznů jsou menší, ale sladké.

16.9.2012

Za znojemskou oblast zvítězili vinaři z Valtic

Znojmo, Valtice - Nejlepším vínem znojemské vinařské podoblasti Národní soutěže vín 2012 se stali překvapivě vinaři z Valtic na Břeclavsku. Vinné sklepy Valtice totiž porotu přesvědčily se svým loňským pozdním sběrem Ryzlinku rýnského, který pochází z vinařské obce Hrádek na Znojemsku.

3.9.2012

Pegas Nonwovens vydělal v prvním pololetí devět milionů eur

Znojmo - Přes devět milionů eur (224 mil. Kč) vydělala podle ČTK v prvním pololetí znojemská firma Pegas Nonwovens, přední evropský výrobce netkaných textilií. Je to o patnáct procent méně než za stejné období roku 2011. Výnosy však byly o téměř dvanáct procent vyšší, a to 92 milionů eur (2,3 mld. Kč). Agentura to zjistila z pololetní zprávy.

29.8.2012

Lodi z Vranova zatím ještě chybí osvědčení

Vranov nad Dyjí – Pohled na vranovskou přehradu z paluby nové výletní lodi se lidem naskytne možná už v září. K zahájení provozu hydrobusu chybí ale podnikateli Balíkovi jedno osvědčení.

16.8.2012

Znojmo vypíše otevřený tendr na odtahovou službu

Znojmo - Podklady pro vypsání otevřeného výběrového řízení na firmu, která pro město zajistí odtahování aut a jejich střežení. Společnosti .A.S.A., která službu pro město vykonávala dosud, vypršel kontrakt.

28.7.2012

Zakázku na rekonstrukci úpravny vody získal IMOS. Podle očekávání

Znojmo -  Půlmiliardový tendr na opravu znojemské úpravny vody získala firma IMOS. Antimonopolní úřad zkoumá, zda nebyla zakázka šitá na míru. Někteří účastníci řízení se navíc chtějí odvolat.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení