VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Podnikání

23.2.2011

Jevišovický zemědělský podnik už patří Agrofertu

Jevišovice – Největší zemědělský podnik na Znojemsku, někdejší Agrodružstvo Jevišovice, má od úterka nového majitele. Po několikaměsíčních jednáních i prověrce antimonopolním úřadem se jím stal Agrofert podnikatele Andreje Babiše. Ten bude firmu, zastřešenou dnes společností Citonice Agro, ovládat přes svůj kroměřížský podnik Navos.

6.2.2011

Ve Znojmě se po čase opět šijí dresy

Znojmo /PODNIKÁNÍ NA ZNOJEMSKU/ - Společnost Aper, vlastněná Romanem Kaňkovským a Antonínem Míčkem, převzala po firmě Excalibur výrobu dresů.

16.1.2011

Dušek: Ubytujeme dalších sedmdesát důchodců

Šanov /PODNIKÁNÍ NA ZNOJEMSKU/ - Za osm měsíců a třicet milionů korun postavil Jiří Dušek v Šanově soukromý domov důchodců, dnes už plánuje jeho další rozšíření.

8.1.2011

Vertex v Krumlově skončí v létě

Moravský Krumlov - Až v polovině letošního roku se přemístí výroba jednoho z největších zaměstnavatelů v Moravském Krumlově, Vertexu, do Hodonic. Původně přitom měl Vertex v Krumlově skončit na konci minulého roku.

1.12.2010

Společnosti Pegas vzrostl provozní zisk

Znojmo – Téměř desetiprocentní nárůst ukazatele EBITDA, tedy zisku před odečtením úroků, daní, odpisů a amortizace, zaznamenala ve třetím čtvrtletí letošního roku oproti stejnému období vloni společnost Pegas Nonwovens. Tržby třetího čtvrtletí se přitom vyšplhaly na čtyřicet a půl milionu euro.

11.11.2010

Obchodní centrum je už plné nových obchodů

Znojmo – Veškeré prodejní plochy už má ve svém novém obchodním centru ve Znojmě pronajat obchodní řetězec Stop.Shop.

29.10.2010

Znojmo je pro byznysmeny stále méně atraktivní

Znojmo – Další propad v žebříčku soutěže Město pro byznys, kterou letos třetím rokem vyhlásil týdeník Ekonom, zaznamenalo Znojmo. To skončilo na sto osmém místě, Moravský Krumlov je na sto pětačtyřicáté příčce.

7.10.2010

Znojmo obhlíží výrobce sterilovaných okurek

Znojmo - Jako svůj největší předvolební trumf vytáhli ve středu odpoledne znojemští sociální demokraté společnost PT Servis Tábor. Druhý největší tuzemský zpracovatelský podnik uvažuje o obnově výroby tradiční, znojemské sterilované okurky ve Znojmě.

22.9.2010

Začaly výkupy pozemků pro protipovodňové hráze

Znojmo - O kus blíže k plánovaným protipovodňovým opatřením jsou představitelé města. Dohodli se se všemi vlastníky pozemků, které jsou potřeba pro výstavbu protipovodňových opatření.

9.9.2010

Žně skončily, kvalita úrody je ale špatná

Znojemsko - I když žně na Znojemsku už oficiálně skončily, někde obilí na poli ještě zůstalo a už zřejmě zůstane. Zemědělcům nezbude nic jiného, než je zaorat, protože shnilo a už se s ním nedá nic dělat. Sklizeň je podle odborníků průměrná nebo stejná jako vloni, avšak kvalita podstatně horší. Navíc vloni měli pěstitelé obilí pod střechou o čtrnáct dní dříve.

27.8.2010

Pegasu klesl čistý zisk o více než čtyřicet procent

Znojmo – O více než čtyřicet procent klesl společnosti Pegas v prvním pololetí letošního roku čistý zisk oproti stejnému loňskému ukazateli. Firma naopak vykázala výnosy ve výši téměř sedmdesát milionů euro, což je o téměř devět procent více než ve stejném období loňského roku.

24.8.2010

Obecní prodejna: nájem 500 měsíčně

Chvalovice – Chvalovický starosta chtěl otevřít v obci levnou prodejnu potravin. Zajímal se o ni vietnamský obchodník s pozastaveným živnostenským oprávněním.

22.7.2010

Znojmo obkličují další solární panely

Znojmo /FOTOGALERIE/ - Fotovoltaické elektrárny obkličují Znojmo. Na desetiletí obsazují v těsném sousedství města kolem padesáti hektarů půdy. V těchto dnech buduje soukromá společnost například panely na poli za Příměticemi.

4.7.2010

Štohl: Nejlépe se odreaguji ve vysokoškolském klubu

Znojmo /ROZHOVOR/ – Dnešní generace čtyřicátníků ho ještě pamatují jako skvělého pedagoga na znojemské Obchodní akademii, nynější studenti už Pavla Štohla znají jako prorektora a vysokoškolského učitele na Soukromé vysoké škole ekonomické.

16.6.2010

U Dukovan nemohou být větrníky kvůli uzávěře

Znojemsko, Třebíčsko - Radní kraje Vysočina nesouhlasí se stavbou větrného parku nedaleko Jaderné elektrárny Dukovany.

20.5.2010

Vytrvalý déšť ničí úrodu v sadech i na polích

Jižní Morava /AKTUALIZOVÁNO, INFOGRAFIKA/ - Deště posledních dní nedělají vrásky na čele jen lidem v okolí rozvodněných řek, ale i zemědělcům na jižní Moravě. Tuší, že letošní úroda bude kvůli nim slabá.

13.5.2010

Průvodce: Znojmo musí milovat každý z nás

Znojmo – Dvaatřicetiletý pedagog Lukáš David je fanda do historie a má rád práci s lidmi.

11.5.2010

V kraji letos přibylo turistů. O několik stovek

Jižní Morava - Optimismus je zatím předčasný, drobného nárůstu počtu turistů si však ceníme. Tak hodnotí odborníci nejnovější údaje Českého statistického úřadu o cestovním ruchu na jižní Moravě. Poprvé po dlouhých měsících totiž meziročně vzrostl počet lidí, kteří region navštívili.

6.5.2010

Je jasno, vinice i sady zimu přežily

Znojemsko /DISKUTUJTE/ - Po lednových mrazech čeká vinaře nižší až třicetiprocentní úroda. Pro sadaře je předpověď optimistická

5.5.2010

Vinařům klesly zisky, prodali méně vína

Znojemsko – Až o pětinu klesly vloni vinařům zisky i objemy prodaného vína. Může za to horší ekonomická situace, ale i stále rostoucí dovozy levných vín ze zahraničí.

4.5.2010

Prací pro město si přivydělá stovka lidí

Znojmo /FOTOGALERIE, DISKUTUJTE/ - Stovka nezaměstnaných přijala nabídku znojemské radnice na krátkodobou sezonní práci. Padesátičlenné skupiny budou pro Městskou zeleň pracovat až do podzimu.

28.4.2010

E.S.E., hanba Miroslavi, nesmí podnikat

Miroslav – Firma, přistižená loni nejčastěji při padělání burčáku, přišla o živnostenské oprávnění. Živnostenský úřad tímto způsobem trestá podnikatele poměrně ojediněle.

13.4.2010

Krystal park: developer je v konkursu

Znojmo /FOTOGALERIE/ – Jediný veřejně dostupný telefon, který funguje a který souvisí s Krystal parkem, je na ubytovnu v areálu parku.

11.4.2010

Označení VOC mohou používat další vína

Znojmo – Osmnáct vzorků vín, z původně přihlášených třiatřiceti, úspěšně prošlo čtvrtečním zatřiďováním vín do apelačního systému VOC Znojmo.

9.4.2010

Nezaměstnaných na Znojemsku poprvé ubylo

Znojmo /DISKUTUJTE, AKTUALIZOVÁNO/ – První pokles míry nezaměstnanosti přinesl počátek jara na Znojemsku. Bez práce bylo na konci března vregionu 16,27procenta lidí.

4.4.2010

Kupujte nemovitosti teď, radí makléři i ekonomové

Jižní Morava /INFOGRAFIKA/ - Panelákové byty na jižní Moravě za poslední dva roky zlevnily. Přibližně o pětinu. Podle ekonomů i realitních makléřů je teď nejlepší čas na koupi nemovitosti. Nejen bytů v paneláku, ale i ve starších domech nebo naopak novostavbách.

2.4.2010

Převod pivovaru Hostan ověří ekonomové

Znojmo /DISKUTUJTE/ - Podle právní analýzy Znojmo nemá šanci zpochybnit někdejší převod svého podílu v pivovaru Hostan. Radní zadali ještě ekonomické posouzení směny.

17.3.2010

OBRAZEM: Vinselekt Michlovský Vinařstvím roku 2009

Praha - Vinařstvím roku 2009se stal v úterý vpražském Divadle Hybernia Miloš Michlovský, zakladatel společnosti Vinselekt Michlovský a.s.

10.3.2010

Pivo Hostan je chutí Jižní Moravy

Brno, Znojmo – Dnes již kompletně vBrně vyráběné kdysi znojemské pivo Hostan uspělo uplynulý týden na Mezinárodním potravinářském veletrhu Salima 2010 na brněnském výstavišti.

4.3.2010

Pegas postaví novou linku za 1,3 miliardy korun

Znojmo - Pegas Nonwovens, druhý největší výrobce netkaných textilií v Evropě, postaví devátou výrobní linku. Umístí ji do areálu ve Znojmě - Příměticích. V provozu má být ve druhé polovině roku 2011.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies