VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Podnikání

AKTUALIZOVÁNO
25.10.2015

Adfors slavil. Lidé viděli i tavicí vanu

Hodonice /REPORTÁŽ/ – Kokony, snování, vlákna. I takové pojmy, které mohou připomínat pavoučí doupě obrovských rozměrů, slyší návštěvníci hodonického podniku Adfors Saint-Gobain. Jeho dveře jsou po šest sobotních hodin otevřené dokořán všem zájemcům o výjimečnou prohlídku moderního závodu na výrobu skleněných vláken ale také třeba tapet.

22.10.2015

Sklizeň brambor? Nejhorší za poslední roky. Podraží kvůli tomu o polovinu

Jižní Morava – Letos bude nejhorší sklizeň za poslední roky, shodují se zemědělci v kraji. Podle nich bylo sucho a rostliny měly nedostatek vláhy. Kvůli tomu v obchodech podraží. Výrazně nižší je především úroda brambor a zelí.

17.10.2015

Znovínská prodejna v Louce patří mezi TOP vinařské cíle

Znojmo – Cenu Národního vinařského centra v soutěži TOP vinařský cíl 2015 získala podniková prodejna společnosti Znovín Znojmo.

16.10.2015

Hejna špačků škodila ve vinicích u Šatova

Znojemsko – Tak obrovská hejna špačků kroužících jak malí rychlí supi nad vinohrady pamětníci na Znojemsku ještě neviděli. Desetitisíce všežravců, kteří nepohrdnou mouchou či pavoukem se před odletem na jih potřebovali důkladně posilnit. Vinařům z okolí Šatova sezobali metráky sladkých bobulí. Vinohradníci však tvrdí, že zas až tak velikou škodu naštěstí nenadělali.

14.7.2015

Výnosy řepky z jihomoravských polí jsou o třetinu nižší než loni. Kvůli suchu

Jižní Morava – Téměř čtyřicet procent ozimého ječmene, osm procent řepky a sedm procent ozimé pšenice stihli zatím sklidit zemědělci v Jihomoravském kraji. A už hlásí propad průměrných hektarových výnosů oproti loňsku. Zároveň odhadují, že budou celkově nižší u všech plodin kromě křížence žita a pšenice tritikale.

19.6.2015

O zemědělskou půdu se tu bojuje. Hlavně ale cenou

Znojemsko – Jedná se o základní výrobní prostředek. Půda, pro zemědělce to nejcennější, co mohou mít. Na čím větší ploše budou hospodařit, tím lépe se jim totiž bude i dařit čelit konkurenci. Zemědělci ze Znojemska se shodují, že v posledních zhruba dvou letech je o zdejší půdu enormní zájem.

4.6.2015

Aprílový žertík? Obyvatelé Nesytu se při stavbě překladiště bojí ztráty klidu

Hodonín – Desítky miliard, rozsáhlá úprava vodního toku a nabídka práce pro region s vysokou nezaměstnaností. Stavba obřího překladiště v hodonínské části Nesyt, k jehož podpoře se v dubnu zavázali městští zastupitelé, naráží i na překážky.

31.5.2015

Vznikající minipivovary v regionu finišují. Znojmo ochutná pivo v půlce června

Znojemsko – Nejen Znojmo, ale i Bítov jsou o krok blíž k ochutnání piva z tamního minipivovaru. Ve znojemském pivovaru i bítovské hasičské zbrojnici finišují stavební práce. Znojemští sládci již uvařili ve vypůjčených prostorách dvě jedenáctky a pivaři je ochutnají v polovině června. Na osazení technologiemi zatím čekají oba pivovary.

AKTUALIZOVÁNO
27.5.2015

Strach z utrácení je pryč. Lidé čím dál víc nakupují starožitný nábytek

Jižní Morava - Starý nábytek a dekorace do domu nebo bytu, ale také známky nebo mince. Lidí nakupujících starožitnosti neustále přibývá. Dřív chtěli především získat levné věci a poté je draze prodat, teď si častěji renovovanými předměty vybavují své obydlí. Z nostalgie, ale také kvůli charakteru, který tak jejich domov získá. Starožitnictví na jižní Moravě ale ubývá. Konkurují jim internetové bazary a aukční servery.

20.6.2014

Jak funguje oddlužení?

Zadluženost českých domácností se podle statistik ČNB pohybují v bilionech korun. Naštěstí ale přibývá těch, kteří se snaží svou tíživou situaci řešit dříve, než jim doma zazvoní exekutoři. Pokud vám dluhy přerostly přes hlavu, můžete zažádat o oddlužení.. Jen v květnu 2014 toho využilo 1 414 obyvatel České republiky.

9.6.2014

Vývoj hypotečních sazeb: Co nás čeká v létě?

Hypotéky nadále zlevňují. Průměrná úroková sazba meziměsíčně klesla o pět setin procentního bodu -  z 2,93 % na 2,88 %. Tak nízko to ještě nebylo! Ideální čas na to přemýšlet o vlastním bydlení, tvrdí odborníci.

5.6.2014

Průměrný plat vzrostl na jižní Moravě o 890 korun. Nejvíc v České republice

Jižní Morava – Na bezmála čtyřiadvacet tisíc korun se zvedla v prvním čtvrtletí letošního roku průměrná hrubá mzda v Jihomoravském kraji. Konkrétně o 890 korun. Jižní Morava tak zaznamenala mezi kraji v České republice největší nárůst. Informaci zveřejnil Český statistický úřad.

4.6.2014

Proč se nevyplatí fixovat ceny energií?

S fixací cen energií se v poslední době doslova roztrhl pytel. Dodavatelé lákají své klienty na jistotu pevné ceny na předem smluvenou dobu. Zafixujte si cenu a nemusíte se bát neustálého zdražování energií, slyšíme ze všech stran. Je ale tato nabídka skutečně tak výhodná, jak se tváří?

25.5.2014

Brněnský investor Hlavenka: Paralen budou časem předepisovat mobily

Brno /ROZHOVOR/ - Brněnský investor Jiří Hlavenka byl u počátků českého internetu a hlad po technologických novinkách se ho drží dál. V následujících letech očekává rozvoj elektronických senzorů, které budou nepřetržitě hlídat zdraví lidí. „Člověk, který je kardiak a hrozí mu infarkt, si pořídí malý senzor ve formě náplasti. Lékaři zjistili, že dvacet minut před infarktem vysílá tělo varovné signály, které tento senzor může zachytit a zavolat záchranku," nastiňuje Hlavenka budoucnost technologií.

12.5.2014

Nezaměstnaných na jižní Moravě s nástupem sezónních prací ubylo

Jižní Morava – Nezaměstnaných na jižní Moravě v dubnu ubylo. Míra nezaměstnanosti klesla o 0,6 procentního bodu na 8,5 procenta. Celkem bylo v kraji 68 885 lidí bez práce. Ukázaly to dubnové statistiky Úřadu práce.

8.5.2014

Lahofer majetkově vstoupil do Vinařství Hanzel

Dobšice, Chvalovice – Majitelé dobšického Vinařství Lahofer, jednoho z největších pěstitelů vinné révy v České republice, uzavřeli začátkem tohoto týdne dohodu o významné akvizici. Do skupiny firem Lahofer se tak dostalo miroslavské Vinařství Hanzel. To od navýšení své výrobní kapacity v roce 2012 odebíralo od dobšického vinařství podstatnou část suroviny pro svou vlastní výrobu.

24.4.2014

Plyn v Jihomoravském kraji patří mezi nejdražší. Jak ušetřit?

Ceny zemního plynu se značně liší napříč celou republikou. Bohužel Jihomoravský kraj patří mezi ty nejdražší oblasti. Obyvatelé Znojma, Moravského Krumlova, Hrušovan a okolí si musí oproti Praze nebo jižním Čechám výrazně připlatit. Rozdíly ve vyúčtováních jsou enormní.

18.2.2014

Miliony eur zlepší podmínky chovu krav a ovcí

Znojemsko - Ministerstvo zemědělství nabízí chovatelům skotu 57 milionů eur. Chce tak zastavit útlum chovu dobytka. Dotace využijí i někteří chovatelé na Znojemsku.

17.1.2014

Bývalý Vertex v Krumlově je na prodej. Za 60 milionů korun

Moravský Krumlov – Rozlehlý výrobní areál nedaleko centra Moravského Krumlova je na prodej. Majitelé požadují 60 milionů korun. Zatím si objekt pronajímají místní podnikatelé.

9.1.2014

Firmy v Jihomoravském kraji se těší na mírný růst ekonomiky

Jižní Morava /INFOGRAFIKA/ - Přelomový rok očekávají jihomoravské firmy. Po několika letech útlumu se má ekonomika začít zvedat. Rozšiřování výroby plánují tradiční obory v kraji jako vinařství nebo strojírenský průmysl. Podle ekonomů je však na místě opatrnost, růst bude jen pozvolný.

31.10.2013

Pneuservisy jedou naplno. Bez objednání si zákazníci počkají

Znojemsko - Pneuservisy jsou v jednom kole a přezouvají čtrnáct dní dopředu objednané zákazníky, bez objednání pak s dlouhým čekáním.

17.9.2013

Znojemská keramička poprvé v historii otevře veřejnosti

Znojmo - Poprvé za 135 let existence znojemské keramičky, v níž se dnes vyrábí sortiment Jika, bude mít veřejnost možnost nahlédnout do výrobních prostor tohoto podniku. A to v pátek 20. září, kdy se tam uskuteční od osmi do sedmnácti hodin den otevřených dveří.

10.9.2013

Firma Unipap výrobu nerozjede, nová místa nabídne AZ Pokorný

Moravský Krumlov – Firma Unipap, která před časem odkoupila areál Vertexu v Moravském Krumlově, výrobu zřejmě nerozjede. Nová místa by mohla ale nabídnout společnost AZ Pokorný.

5.9.2013

Moravský Krumlov nabídne levnější energie

Moravský Krumlov – Přístup k výhodnějším smlouvám s dodavateli energií nabídne lidem v Moravském Krumlově. Namísto spolupráce s firmou organizující elektronické aukce ale radnice využije služeb obecně prospěšné společnosti Energie pod kontrolou, ve které se město angažuje víc než rok.

16.8.2013

Výhodné volání s Deníkem bez jakékoliv smlouvy a dalších závazků

Praha - Vadí vám, že mobilní operátoři nabízejí zvýhodněné volání pouze tehdy, uzavřete-li s nimi smlouvu na rok či dva, kterou je prakticky nemožné vypovědět? V takovém případě zvolte zvýhodněný tarif Pět pohromadě pro předplatitele regionálního Deníku – nebudete podepisovat žádnou smlouvu a můžete jej kdykoliv ukončit.

15.8.2013

S výhodným voláním s Deníkem můžete získat dvě SIM karty

Praha - Pokud jste předplatitelem regionálního Deníku, případně se jim chcete stát, můžete získat v rámci tarifu Pět pohromadě dvě Sim karty.

14.8.2013

Neplaťte zbytečně! Volejte s Deníkem a nechte si účtovat hovor po vteřinách

Praha - U běžných předplacených karet se hovory účtují po minutách. Stačí volat pár sekund a už platíte tolik, jako byste mluvili celou minutu. Ne tak s regionálním Deníkem – u tarifů pro předplatitele zaplatíte opravdu jenom čas, který skutečně provoláte.

13.8.2013

Deník nabízí výhodné volání pro své předplatitele

Praha - Pro současné i budoucí předplatitele regionálního Deníku připravil jejich vydavatel příjemné překvapení: ve spolupráci se společností Vodafone jim nabízí zvýhodněné mobilní volání.

11.7.2013

Nezaměstnaných bylo v červnu na Znojemsku méně

Znojemsko - O dvě stě padesát uchazečů o zaměstnání méně než v květnu eviduje v měsíci červnu znojemský pracovní úřad. Jako každý rok počty nezaměstnaných o prázdninách klesají díky sezonním pracím.

9.6.2013

Vína Znojemska uspěla na výstavě v Kanadě

Znojmo - Sedm medailí nasbírali vinaři ze Znojemska na prestižní výstavě Selections Mondiales de Vins v kanadském Quebecu. Na Znojemsko zamířila téměř polovina úspěchů, které v Kanadě získali moravští vinaři. Zvláštním oceněním VinoFed Award se blýskly Vinice Hnanice.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení