VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mladým lidem dodáme u nás potřebnou praxi

Znojmo - Společnost Haas Profile známá též pod názvem HM-Design se sídlem ve Znojmě-Příměticích zaměstnává přes dvě stě lidí ze Znojemska i ostatních regionů. Nespoléhá se však jen na aktuální nabídku pracovní síly. „Naším cílem je vychovat si budoucí pracovníky z řad absolventů znojemských učilišť," říká v rozhovoru jednatel společnosti Siegfried Höller.

14.5.2014
SDÍLEJ:

Jednatel společnosti Siegfried Höller.Foto: DENÍK/Vojtěch Smola

Představte stručně vaši firmu…

V současnosti se orientujeme na obrábění kovových materiálů, výrobu ocelových a kovových konstrukcí. Nezaměřujeme se však pouze na výrobu jako takovou. Navrhujeme, vyvíjíme, konstruujeme a montujeme hotové sestavy. Výrobní spektrum je velmi široké. K našim stěžejním výrobkům patří komplexní díly pro drážní průmysl, konstrukce a kryty pro klimatizace a topné jednotky, prvky upevňovací techniky. Umíme také vyrábět velké díly sestavy až do celkové hmotnosti 40 tun.

Vaše firma dává lidem ze Znojemska práci už přes dvacet let. Jste s žadateli o práci spokojeni, nebo zde chybí určité profese a musíte kvůli tomu sahat i do jiných regionů?

Nabídka není špatná, ale často se skutečně potýkáme s problémem najít opravdové specialisty v oboru. Ať už jsou to obráběči kovů, operátoři pracující s laserovými dělicími či ohraňovacími stroji, pracovníci ve výrobě nástrojů s náročnými tolerancemi či certifikovaní svářeči. Vytváříme čím dál častěji konstrukčně velmi náročné produkty, a právě proto potřebujeme získávat vysoce kvalifikované odborníky.

Tyto profese hledáte nejčastěji formou inzerce?

Naší strategií je zaměstnávat uchazeče o práci z regionu, takže ano. Výborně funguje spolupráce s místním pracovním úřadem, přičemž se snažíme postupem času rovněž prohlubovat a neustále rozvíjet naši kooperaci se znojemskými učilišti. Jejich absolventi mají možnost stát se skutečnými specialisty v oboru kovovýroby. Nad rámec nezbytných teoretických znalostí nabytých v lavicích učilišť jim u nás dodáme konkrétní odborné dovednosti a cenné poznatky, které získají jedině prací na konkrétních projektech přímo v praxi.

Nabídnete pak těm, kteří u vás projdou praxí, i práci?

Samozřejmě máme určitá výběrová kritéria. Když jimi učni projdou, budeme je postupně dál vzdělávat. Věříme, že takto získáme potřebné odborné pracovníky. V současnosti navazujeme úzkou spolupráci se Střední školou technickou na ulici Uhelná ve Znojmě. Naším záměrem je rovněž vytvořit v budoucnu přímo u nás v sídle HM-Design středisko praktického vyučování pod vedením našich zkušených odborníků. Tento projekt se ale nyní teprve rodí. Žákům chceme nabídnout odbornou praxi v oborech, jako například strojní mechanik, obráběč kovů speciálně svářeč a odborník na techniku lepení. V budoucnu se tyto chystáme rozšířit i o obor elektro a po ukončení vzdělání nabídneme absolventům rovněž zaměstnání. Naše výroba se stává čím dál komplexnější, a tudíž u nás najde uplatnění opravdu celá řada technických oborů.

Kde pak vlastně vaše výrobky končí?Chováme se odpovědně.

Naše činnost se rozděluje na čtyři hlavní obchodní segmenty. Prvním jsou klimatizace a topení, zde spolupracujeme s velkým výrobcem v Belgii. Pro něj vyrábíme převážně opláštění. S tímto obchodním partnerem jsme činní po celé Evropě. Dalším segmentem jsou lisované výrobky především pro stavební průmysl jde o prvky upevňovací techniky. Třetím segmentem je strojírenství dodáváme například komponenty pro naše firemní uskupení v Rakousku, kde vyrábí stroje pro potravinářství. A posledním, pro nás nejdůležitějším segmentem, je drážní průmysl, na který se chceme v budoucnu převážně zaměřit. Naším cílem je zaujmout místo velmi kvalifikovaného dodavatele v oblasti železnice.

Můžete být konkrétní?

Už dnes děláme, jak už jsem zmiňoval, celkové opláštění klimatizací pro osobní vagóny, stejně jako komponenty stěn vagónů, rámy pantografů a podobně.

Takže se úspěšně dostáváte na nové trhy.

Vývoj je pro nás samozřejmě klíčovým slovem. Avšak nejen co se týče výrobků a procesů jako takových, ale právě především zaměstnanců, jejich kvalifikace a příležitostí. Jak jsem již zmínil, velký důraz začínáme klást právě na spolupráci s místními učilišti, jejichž nemalá část absolventů se po ukončení vzdělání potýká s problémem zařazení se do pracovního procesu. Je tomu tak zejména pro nedostatečné praktické zkušenosti, které jsou pro zaměstnavatele jedním ze stěžejních předpokladů. Kompetence našich spolupracovníků nám napomáhají otevřít se novým trhům a produktům.

Nejen získat kvalitní zaměstnance, ale také si je udržet, bývá pro firmy důležité. Nabízíte svým zaměstnancům nějaké benefity?

Systém odměňování v naší společnosti zohledňuje výkon zaměstnance. K základní mzdě poskytujeme výraznou prémii v závislosti od dosažení kvality výrobku a dodržení termínů dodávek. Z klasických benefitů poskytujeme například týden dovolené navíc, stravenky, pro zájemce sportovní vyžití a především nabídku pro další vzdělávání.

Jste spokojeni s umístěním firmy na jihu Moravy?

Protože převážná část našich zákazníků pochází z Německa, Francie, Švýcarska, Rakouska či Maďarska, je pro nás geografická poloha naší firmy opravdu velmi vyhovující. Rozvíjíme naši spolupráci s českými zákazníky a v posledních dvou třech letech rozšiřujeme dosavadní působnost i na trhy střední Evropy. Je tedy pro nás výhodné nacházet se v samém srdci Evropy. Jde o strategické místo.

Jak funguje komunikace s městem Znojmem?

Ta je rozhodně na dobré úrovni, ať už jde o rozvoj naší firmy, či o cokoliv dalšího. Výborně pak spolupracujeme, jak jsem již zmiňoval, se znojemským úřadem práce, skrze který získáváme nové pracovníky. Také lze na tomto místě zmínit naši spolupráci na projektech EU v oblasti vzdělávání. Obecně se cítíme být tomuto regionu velice zavázáni. Významným způsobem přispíváme k zaměstnanosti a poskytnutí pracovních míst.

Nechybí vám ve Znojmě například lepší železniční napojení na okolní svět?

Momentálně využíváme hlavně silnice, jen nepatrnou část naší produkce vozíme po železnici. Přeprava po pozemní komunikaci je pro nás rychlejším spojením se zákazníkem, který často vyžaduje naše produkty do čtyřiadvaceti hodin. Toto je ve spojení se železnicí momentálně nemožné. Ale samozřejmě bychom v tomto směru uvítali změnu, už kvůli tomu, že železniční odvětví je naším budoucím významným segmentem.

Autor: Vojtěch Smola

14.5.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Opatření proti žloutence v Brně trvají dál, konec epidemie je v nedohlednu

Ilustrační foto.

Zvýšené nebezpečí vzniku požárů končí. Hejtman výstrahu odvolal

Novou školku chystají v Šanově. Nevyhovující budovu dělníci zbourají

Jižní Morava – Do provizorních tříd zamíří za dva týdny děti v Šanově na Znojemsku a v Kostelci u Kyjova na Hodonínsku. Jejich dosluhující školky totiž čeká demolice a místo nich obce připravují stavbu nových. V Šanově zastupitelé schválili výběr firmy, v Kostelci radnici ještě čeká shánění zbytku peněz.

Taxikářům bez průkazu nově hrozí až stotisícová pokuta

Jižní Morava – Novela upravuje postihy taxikářů a je zaměřená proti provozovatelům takzvané černé taxislužby, tedy jízdy bez platného průkazu. Těm hrozí pokuta až sto tisíc korun. Oficiálním taxikářům, kteří služby předraží nebo nepoužijí taxametr, pak hrozí okamžité odebrání průkazu.

Vstup do EBEL byl správný krok, říká po šesti letech manažer Orlů Veselý

Znojmo /ROZHOVOR/ - Vstoupí už do sedmé sezony EBEL. Hokejisté znojemských Orlů se v této mezinárodní soutěži zabydleli, pravidelně hrají play-off a zviditelňují se i z marketingového hlediska. „Troufám si tvrdit, že pokud se nám podaří přilákat ještě jednoho či dva větší partnery, jsme schopní se s touto dodatečnou podporou pravidelně umisťovat v první čtyřce soutěže,“ věří dvaatřicetiletý Petr Veselý, jenž je manažer Orlů od jejich vstupu do EBEL.

Smrt na přejezdu: policie dál vyšetřuje. Zraněná dívka je stabilizovaná

Znojemsko /ANKETA/ - Čtyři mrtví, šest zraněných, z toho čtyři děti. Jak už Deník Rovnost informoval, dvě tragické víkendové nehody se staly nedaleko Znojma v rozmezí osmačtyřiceti hodin.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení