VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Seriály

21.4.2013

Silnice regionu jsou plné děr. Hevlín je opravuje

Znojemsko /PO SILNICÍCH ZNOJEMSKA/ – Více dopravních značek, které řidiče varují před dírami v silnicích a dalšími nerovnostmi, může v těchto dnech potkat řidič, který brázdí silnice regionu.

13.4.2013

Pneumatiky sviští po asfaltu i šatovské dlažbě

Znojemsko /PO SILNICÍCH ZNOJEMSKA/ - Především asfaltový povrch různé kvality a opotřebení, zvlášť nyní po zimě, ale také betonové panely, tradiční šatovská dlažba či dokonce dobové kočičí hlavy. S těmito povrchy vozovek se může potkat řidič na Znojemsku jak v ulicích měst a vesnic, tak na samotných spojnicích mezi obydlenými aglomeracemi. Rozdíly mezi kvalitou silnic jsou mnohdy velmi zásadní.

6.4.2013

Řidiči zdraví svatého Mikuláše místo Kryštofa

Znojemsko /PO SILNICÍCH ZNOJEMSKA/ - Řada řidičů denně troubí v Grešlovém Mýtě na sochu svatého na mostě. Není to však jejich patron. Stojí tam totiž svatý Mikuláš.

4.4.2013

Zpěvák Marek: Hrát v mladé kapele je hodně nevděčná úloha

Znojmo /ZNÁTE JE Z PÓDIÍ/ – Zpěvák již neexistující kapely Kočka v Septiku Jiří Marek prošel řadou hudebních uskupení, aby zjistil, že nejlépe se mu koncertuje sólově. Sám si zodpovídá za chyby.

24.3.2013

Znojemsko zpoza volantu: větrný mlýn i jaderná elektrárna

Znojemsko /PO SILNICÍCH ZNOJEMSKA/ - Řidičům cestujícím autem po silnicích Znojemska se nabízí zajímavé a atraktivní pohledy na kostely, zámek, jadernou elektrárnu i větrný mlýn. Lépe je však zastavit, a prohlédnout si zajímavé objekty v klidu a bez nebezpečí případné kolize. Fotoreportáž Znojemského deníku Rovnost z cest po regionu najdete ve fotogalerii. Máte-li tip na zajímavá či výjimečná anebo dokonce nebezpečná místa na všech silnicích Znojemska, napište svůj tip na e-mail dalibor.krutis@denik.cz. Děkujeme!

17.3.2013

Ze Znojma do Prahy se jezdí po silnici E 59

Znojemsko /PO SILNICÍCH ZNOJEMSKA/ - Evropská silnice E 59 začíná v Praze, protíná Vídeň i Maribor a končí v Záhřebu. Putují po ní i řidiči, kteří do Prahy míří ze Znojma.

10.3.2013

Železniční přejezdy: nebezpečí hrozí kdykoli

Znojemsko - /PO SILNICÍCH ZNOJEMSKA/ Jedním z nejnebezpečnějších míst, které může řidič na silnici potkat, je železniční přejezd. Pokud není šofér maximálně soustředěný při jeho přejíždění, hrozí v případě srážky s vlakem fatální následky. Drážní inspekce zaznamenává v poslední době velmi vysoký počet smrtelných nehod na přejezdech. Znojemsku se naštěstí aktuálně vyhýbají.

3.3.2013

Z příhraničních Jaroslavic míří do Rakouska celkem tři cesty

Jaroslavice /PO SILNICÍCH ZNOJEMSKA/ - Příhraniční Jaroslavice využívají dvě ze tří cest, které je spojují se sousedním Rakouskem. Jsou na nich i Náměstí Evropy a Přátelství.

1.3.2013

Seriál: Sportujte se Znojemským deníkem – 15. díl

Znojmo – Mají smysl soutěže typu „dostaň se do formy za pár týdnů" a je honba za dobrou postavou znakem marnivosti, nebo starosti o zdraví. Tím se zabývá další díl seriálu o cvičení s trenérem fitness Lubošem Bednářem.

1.3.2013

Seriál: Sportujte se Znojemským deníkem – 14. díl

Znojmo – Pomalu začíná jaro, a s tím je spojena i obava mnohých, jak budou jejich těla vypadat v plavkách. Někteří lidé hledají zaručené tipy jak snadno a rychle shodit přebytečná kila v časopisech a na internetu. Znojemský trenér fitness Luboš Bednář odpovídá na otázky týkající se nenaplněných očekávání z módních cvičení, jako například Zumby.

24.2.2013

Znojmo půlí průtah městem od Prahy na Vídeň

Znojmo /INFOGRAFIKA/ - Silnice číslo I/38 je páteří Znojma. Denně po ní projedou tisíce aut. Pro hasiče je mnohdy noční můrou. Často na ní auta sráží chodce.

17.2.2013

Vranovské serpentiny nabízí výhled na zámek

Vranov nad Dyjí /PO SILNICÍCH ZNOJEMSKA/- Serpentina (z lat. serpentum had, pozn. red.) je prudká zatáčka cesty zpravidla v členitém horském terénu nebo úsek z těchto zatáček složený. Povětšinou se jedná o zatáčku na pozemní komunikaci, která otočí silnici o 160 a více stupňů prakticky do protisměru. Tak o serpentinách hovoří server Wikipedie.

30.1.2013

B-jam mě vrátil ke kořenům, tvrdí frontman Havlík

Znojmo, Slup /ZNÁTE JE Z PÓDIÍ/ Blues je pro frontmana bluesrockové kapely Romana Havlíka základem muziky. Baví všechny, bez rozdílu věku.

27.1.2013

Kruhové objezdy jsou ve Znojmě i v Šanově

Znojemsko /INFOGRAFIKA/- Na křižovatce uprostřed vesnice mívali řidiči v Šanově na Hrušovansku často problémy. A na klidnou vesnici se tam poměrně často bouralo. Proto se vedení obce kdysi rozhodlo, že vybuduje kruhový objezd. „Ten vyrostl už v roce 2004 a od té doby máme klid. Žádná vážnější nehoda se tam už nestala," uvedl starosta Šanova Petr Škarek.

19.1.2013

Granátníci i zeměbrana bojovali na začátku 19. století o Znojmo

Znojmo /ZAJÍMAVOSTI MUZEA/ - Zmínku o bitvě u Znojma v červenci 1809 v mnohých učebnicích dějepisu nenajdete. O veliké odvaze vojáků vyprávěli lidé legendy.

18.1.2013

Znojmo kdysi zrušilo podchod. Kvůli penězům

Znojmo /PO SILNICÍCH ZNOJEMSKA/- Nejbezpečnější křížení silnice a cesty pro chodce je podle odborníků podchod nebo nadchod. I Znojmo mívalo kdysi jeden podchod. Desítky let sloužil na křižovatce ulic Vídeňská a Brněnská. Kvůli neochotě města investovat do oprav dělníci nakonec podchod zasypali. Dnes už si málokdo z řidičů v tomto místě vzpomene, že jede právě nad bývalým podchodem. A chodci musí silnici překonat přes přechody.

11.1.2013

Dyjská křižovatka čeká na vyšší bezpečnost

Znojmo /PO SILNICÍCH ZNOJEMSKA/- A jsme ve Znojmě! Řekne si patrně mnohý řidič, přijíždějící do královského města na Dyji po silnici první třídy číslo třiapadesát z Brna v okamžiku, kdy bezpečně projede nechvalně známou dyjskou křižovatkou. Proč nechvalně? Je nebezpečná, ocejchovaná smrtelnými nehodami a z vedlejší silnice se na hlavní velmi špatně vyjíždí. A když už se vyjede, řidič by měl pěkně šlápnout na plyn, aby do něj nenarazil příliš rychle jedoucí motorista na hlavní.

25.11.2012

Zvuk šicího stroje mě vždycky uklidňoval, tvrdí Kubíková

Znojmo /PODNIKÁNÍ NA ZNOJEMSKU/ - Jitka Kubíková kolem sebe shromáždila stejně smýšlející ženy a založila Patchworkový klub. Nedávno otevřela vlastní obchod ve Znojmě.

23.11.2012

Ve Stálkách se líbilo i loupežníku Graselovi

Stálky - Malá příhraniční vesnička na Vranovsku, která leží poněkud stranou hlavního turistického ruchu, může lákat ke spokojenému a klidnému životu nejen příznivce Járy Cimrmana. Ten by jistě ocenil nápaditý název obecní hospody. Téměř na konci světa si můžete totiž dát orosené pivko v hospůdce Na konci světa. Další milou kuriozitou, byť historickou, je, že ve Stálkách měl za napoleonských válek milenku slavný loupežník Grasel. Kdo ví, možná ve Stálkách žije doteď Graselův potomek.

21.11.2012

X-Core: Na muzice nás baví změna. Nehrajeme stejně

Znojmo /ZNÁTE JE Z PÓDIÍ/- Čtveřice muzikantů říkající si X-Core baví svou hudbou příznivce opravdu tvrdé muziky nejen v našem regionu již čtrnáct let. Před rokem vydali album s názvem Life and Stuff, na kterém dokonce zazpíval Derrick Green ze Sepultury. Na desce najdeme také skladbu Black Market's Soul, která zazněla na soundtracku filmu Lidice. Kapelu čtenářům Deníku představil baskytarista a zpěvák Ivo Kostrhoun.

20.11.2012

Starosta Žerotic: žijeme v blahobytu. Na to nesmíme zapomínat

Žerotice /ROZHOVOR SE STAROSTY/ - Každý pracovní den předstupuje před žáky prvního stupně základní školy osmačtyřicetiletý Jindřich Nožka. Děti z první a čtvrté třídy vzdělává v malotřídce v Želeticích.

17.11.2012

Našiměřický kostel na Moravskokrumlovsku ukrýval vzácné fresky

Našiměřice /VESNIČKY A MĚSTA/ - Nové věžní hodiny nebo místní knihovnu v prostorách kulturního domu získá již brzy malá vesnička na Moravskokrumlovsku.

6.11.2012

Vinice na Šobesu patří k nejlepším v Evropě

Znojemsko /PŘÍRODNÍ KLENOTY JIŽNÍ MORAVY/ - Pěstování révy na viniční trati Šobes na Znojemsku má staletou tradici. Víno tam zraje podobně jako u Rýna nebo francouzské Rhôny.

16.10.2012

Starosta Bazal: Chci v Želeticích vybudovat divadlo v přírodě

Želetice /ROZHOVOR/ - Sedmašedesátiletý Miroslav Bazal je prvním mužem Želetic už dvaadvacet let. Tvrdí, že na úřadě pracuje už poslední volební období a má ještě jeden veliký sen.

4.10.2012

Bývalý kouč Bílek: Volejbal má katastrofální úbytek základny

Znojmo /ZE SPORTOVNÍ HISTORIE ZNOJEMSKA/ - Téměř čtyři desítky let zasvětil Bohumír Bílek volejbalu na Znojemsku. S trénováním skončil až vloni. Stál také u zrodu populárního volejbalového turnaje Vranovské léto.

30.9.2012

Sillage propojuje rock, pop i hip-hop

Moravskokrumlovsko /ZNÁTE JE Z PODIÍ/ - Jaromír Hnilica zpívá šestým rokem v regionální kapele Sillage. Poslední dva měsíce je i novým zpěvákem rockové legendy jménem Argema.

17.9.2012

V puklinových jeskyních vydrží rampouchy až do června

Znojemsko /PŘÍRODNÍ KLENOTY JIŽNÍ MORAVY/ - Kamenitá suťovitá pole u Vranova nad Dyjí ukrývají systém puklinových jeskyní. Ledové sluje leží ve svahu s neobvyklými rostlinami.

21.8.2012

Starosta Klouda: Rybářské závody pro děti odstartoval beran

Rudlice /ROZHOVORY SE STAROSTY/ - První muž Rudlic Bohuslav Klouda se ve vsi narodil a prožil tam celý život. Doufá, že pomyslné starostenské žezlo po něm převezme syn, nynější místostarosta.

14.8.2012

Pikner: Na úřad jsem přišel hned po pádu komunistů

Lančov /ROZHOVORY SE STAROSTY/ - Jednašedesátiletý starosta Lančova Jan Pikner pracuje na obecním úřadě už přes dvacet let. Po sametové revoluci v roce 1989 začal pracovat nejprve jako místostarosta a od roku 2002 je nepřetržitě starostou. Je rodilý Lančovák, takže svou obec a její problémy dobře zná.

7.8.2012

Okurky sbírali brigádníci. Někteří z donucení

Znojemsko /LETNÍ RETRO/ - Kraj okurkářů. Tak lidé z jiných regionů dodnes přezdívají Znojemsku. Pěstování a sběr okurek proslavilo region stejně jako zpracovatelská firma Fruta. Tradiční zelené pochutině se věnuje další díl seriálu Letní retro.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení