VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Seriály

27.4.2012

Žerůtky chtějí mít opět raky a mloky

Žerůtky – Motýl, který vyletí ze své kukly. Tak by se dalo mluvit o malé vesničce patřící do sametové revoluce pod Kravsko a ještě před pár lety poznamenané jednou z největších ekologických havárií svého druhu na Znojemsku. Řeč je o Žerůtkách, které se za posledních třiadvacet let změnily, alespoň podle místních, k nepoznání.

25.4.2012

Sbormistryně Piknerová: Hodina s kluky je jako čtyři s děvčaty

Znojmo /ZNÁTE JE Z PÓDIÍ/ - Dvacet let je duší pěveckého souboru Carmina Clara jeho sbormistryně Ludmila Piknerová. Namísto jednoho sboru jich teď ale vede až pět.

24.4.2012

Politikaření na malou vesnici nepatří, tvrdí starosta Hrabětic Fodor

Hrabětice /ROZHOVORY SE STAROSTY/ - Osmapadesátiletý Jaroslav Fodor většinu svého profesního života pracoval na vývoji nových strojů pro potravinářský průmysl. Před šesti lety zamířil od rýsovacího prkna do komunální politiky. Vyhrál dvoje volby a druhé období je starostou Hrabětic, kde žije celý život.

20.4.2012

Šumná: staré nádraží a moderní kostel

Šumná /VESNIČKY A MĚSTA/ - Druhou nejmladší obcí Znojemska, původně nazvanou Schönwald, je Šumná. Jméno přeložené z polštiny znamená pěkná. Vesnice na sebe v posledních letech upozornila nejen nepříjemným exekučním sporem s firmou Colas, ale také se připomněla tím, když zde po dlouhých letech vyrostl zcela nový kostel Svatého Ducha.

17.4.2012

Místostarosta Němec: S hospodářstvím mi pomáhá pět synů

Přeskače /ROZHOVORY SE STAROSTY/ - Jednačtyřicetiletý místostarosta vesničky Přeskače Jiří Němec má k obci blízký vztah. V jejím okolí hospodaří na dvou stech hektarech půdy.

13.4.2012

V malebných Trstěnicích je každý druhý Březina

Trstěnice /SERIÁL VESNIČKY A MĚSTA/ - „Táto, podívej, to jsou ale panorámata,“ proletí snad každému hlavou známá filmová hláška při pohledu na Trstěnice. Jsou totiž při příjezdu od Skalice opravdu malebnou vesnicí jako z Ladových obrázků. Na kopci nad vsí se monumentálně vypíná kostel, který je zdálky vidět.

11.4.2012

Cimbálová muzika Antonína Stehlíka roztančila i živelné Španělsko

Znojmo - Rytmické a živelné tóny Cimbálové muziky Antonína Stehlíka dokážou zvednout ze židlí i zdánlivé odpůrce folklóru. Cimbálovkou prošla za sedmadvacet let jejího fungování padesátka muzikantů.

6.4.2012

Želetičtí vyrábí papír a hrají i divadlo. Malé městečko žije vlastním životem

Želetice /VESNIČKY A MĚSTA/ - Je středa krátce před polednem. Poklidnou želetickou náves naruší příjezd dodávky s hlasitým tlampačem: „Vykupujeme kožky a kůže,“ ozývá se křaplavý hlas z amplionu.

3.4.2012

Nenapadlo by mne, že budu starostou, říká třiatřicetiletý Balík

Miroslavské Knínice /ROZHOVORY SE STAROSTY/ - Třiatřicetiletý Jiří Balík je knínickým starostou necelé dva týdny. Na vedení obce se ale podílí už půl roku. Ve starostování vystřídal Renatu Ryšavou, kterou zastupitelé odvolali loni na podzim. Funkci přijal jako neuvolněný a říká o sobě, že je především strojař, kterému je nejlépe ve fabrice.

30.3.2012

VESNIČKA A MĚSTA: Těšetický kostel vede krajskou soutěž

Těšetice - O nejlépe opravenou kulturní památku za uplynulý rok soutěží těšetický kostel. Průběžně se drží na prvním místě.

28.3.2012

Plánovaná oprava kinosálu nejspíš přeruší činnost Bezgestu

Moravský Krumlov /ZNÁTE JE Z PÓDIÍ/ - Pozkouškové rozborové semináře nad orosenou sklenicí piva v místní hospůdce budou muset na nějaký čas krumlovští ochotníci oželet. Jejich zkoušky i samotná představení totiž přeruší oprava kinosálu, který zároveň slouží i jako stánek pro divadelní múzy.

23.3.2012

Tasovice: venkovský fotbalový klub hraje divizi

Tasovice /VESNIČKY A MĚSTA/ – Malou vesnici Tasovice znají lidé z republiky i ze zahraničí díky rodákovi Hofbauerovi. Na tradiční pekařskou pouť, která jej připomíná, jezdí hosté ze zahraničí. Daří se zde  vínu a v sále zdejšího kláštera vystupuje divadelní spolek.  Poměrně výjimeční jsou místní fotbalisté, kteří kopou druhou nejvyšší soutěž na okrese.

21.3.2012

Mopeda ze Secretů bigbeat pořád baví. I přes personální změny

Znojmo /ZNÁTE JE Z PÓDIÍ/ - Vlasaté máničky v rozervaných riflích v transu poskakují pod pódiem. Cigaretový kouř se mísí s umělou mlhou na jevišti, odkud vystupují charismatické postavy rockerů. Kluci ze Secretu umí zahrát pořádně tvrdý rock a těší je to už řadu let.

20.3.2012

Starosta Vémyslic Doubek: Prvním úkolem bylo uklidnit rozhádané lidi

Vémyslice /ROZHOVORY SE STAROSTY/ - Vémyslice na Moravskokrumlovsku vede třetí volební období starosta Milan Doubek. Na začátky raději nevzpomíná. Začínal úplně od nuly.

17.3.2012

Šampion Znojemského koštu je z Vinařství Líbal. Už podruhé

Znojmo /PODNIKÁNÍ NA ZNOJEMSKU/ - Sauvignon, ročník 2011 v pozdním sběru z Vinařství Líbal je šampionem letošní třiadvacáté přehlídky Znojemské vinařské podoblasti nazvané Znojemský košt. Ta se koná právě v sobotu ve štukových sálech Louckého kláštera. Marek Líbal, syn zakladatele vinařství, převezme hlavní trofej z okresní výstavy už podruhé.

16.3.2012

Obec Slatina láká hlavně na zámek a letos oslaví dvě kulatá výročí

Slatina /VESNIČKY A MĚSTA/ - Malá obec letos slaví 100 let od založení hasičů a 10 let závodů, které pořádá Moped Team Slatina.

13.3.2012

Po pádu režimu jsem šel do politiky rád, říká starosta Citonic Molík

Citonice /ROZHOVORY SE STAROSTY/ - Čtyřiapadesátiletý starosta Citonic František Molík je služebně nejstarším zastupitelem v obci, kterou vede. Pro obec pracuje již dvaadvacet let. Po sametové revoluci začal nejprve pracovat jako místostarosta, od roku 2006 je nepřetržitě starostou Citonic. Svoji vesnici a lidi v ní zná dokonale.

10.3.2012

Vinaři hodnotili loňský ročník: dvě jedničky

Znojemsko /PODNIKÁNÍ NA ZNOJEMSKU/ - Odborníci na vinařství jsou spokojeni s objemem i kvalitou loňské sklizně. Podle nich půjde díky tomu o třetí rentabilní ročník od roku 1990.

2.3.2012

Oleksovice proslavily Četnické humoresky. A márnice

Oleksovice /VESNIČKY A MĚSTA/ - Jeden díl populárního moravského seriálu Četnické humoresky se natáčel právě v Oleksovicích na Znojemsku.

28.2.2012

Starosta Musil: Hnanice jsou pro mě jediným domovem

Hranice /ROZHOVORY SE STAROSTY/ - Jeden z nejdéle působících starostů na Znojemsku, bývalý havíř, důlní technik, milovník hudby a především hnanický rodák a patriot. I tak by se dal popsat čtyřiašedesátiletý neuvolněný starosta Hnanic Jiří Musil. Díky jeho usilovné práci, kterou Hnanicím věnuje již přes dvacet let, obec stále rozkvétá.

25.2.2012

Znojemsko připravuje svou regionální značku

Znojemsko /PODNIKÁNÍ NA ZNOJEMSKU/ - Po bok regionálních značek, jako jsou Polabí, Moravský kras, Vysočina či Haná, by se už v létě mohlo postavit i Znojemsko. Místní organizace na tom začaly pracovat.

22.2.2012

Želetín je soubor se staletou tradicí

Želetice /ZNÁTE JE Z PÓDIÍ/ – Když se v Želeticích na Znojemsku hrálo první české ochotnické představení, vlády v Itálii se chopil diktátor Benito Mussolini a ve Velké Británii byla založena rozhlasová a televizní společnost British Broadcasting Corporation (BBC).

21.2.2012

Štefka: Bohutice letos navštíví Toulavá kamera

Bohutice /ROZHOVORY SE STAROSTY/ -Druhé volební období působí na Obecním úřadu Bohutic dvaapadesátiletý Pavel Štefka. Jeho aktivní práce dostala ves znovu do povědomí lidí.

19.2.2012

Salon vín: pětina vzorků je ze Znojemska

Znojmo, Valtice /PODNIKÁNÍ NA ZNOJEMSKU/ -Dvacet vín ze sta, která se probojovala do Salonu vín ČR, je ze znojemské podoblasti. Znovín měl nejlepší kolekci.

17.2.2012

Vedrovice obnoví slávu větrného kola

Vedrovice /VESNIČKY A MĚSTA/ -Vedrovice v letošním roce oslaví jubileum místní jednotky dobrovolných hasičů. Tradici zde mají již sto let.

15.2.2012

P.P.D. hrají po práci a klidně zadarmo

Znojmo /ZNÁTE JE Z PÓDIÍ/ – Po pracovní době, pro radost a zadarmo. Přesto pro naprosto zaplněný sklepní prostor Hospůdky Na Věčnosti. Tak, jak jsou zvyklí, zahráli uplynulou sobotu muzikanti z dnes již legendární znojemské kapely P.P.D.

14.2.2012

Jarolímová: Neumím si představit, že bych žila jinde

Jamolice /ROZHOVORY SE STAROSTY/ - Jamolice vede třetím rokem třiačtyřicetiletá starostka Dana Jarolímová. Přeje si, aby se lidem v obci žilo dobře a byli zde spokojení.

8.2.2012

Květinka hraje i přispívá na charitu

Znojmo -Znojemská country kapela Květinka v loňském roce oslavila své pětatřicáté narozeniny. Vydala také cédéčko.

7.2.2012

Paráková: Zaskočila mne přebujelá administrativa

Kubšice /ROZHOVORY SE STAROSTY/ -Starostka Kubšic na Moravskokrumlovsku Lenka Paráková otevírá dveře obecního úřadu několik let. Ve funkci je již druhé volební období.

5.2.2012

Znojemský Laufen: letos malé koupelny

Znojmo /PODNIKÁNÍ NA ZNOJEMSKU/ - Firma Laufen se i se svým znojemským podnikem zaměřila letos na vybavení do panelákových koupelen.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení