VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Seriály

25.11.2011

Ves Přímětice za sto let desetkrát narostla

Znojmo-Přímětice /VESNIČKY A MĚSTA/ – Největší částí Znojma jsou Přímětice, k původní vesnici přibylo největší městské sídliště. Křížový sklep slouží už přes dvě stě let produkci vín.

23.11.2011

Odborníci mapují mrtvé dřevo v Dyji

Podyjí /20 LET NÁRODNÍHO PARKU PODYJÍ/ - Dyje v sobě stále skrývá ohromnou sílu, a to i přesto, že je nad Znojmem spoutána dvěma přehradami. Ukázala ji i při povodních v roce 2006.

20.11.2011

Vinařství Dobrovolný má sklep pro sto lidí

Nový Šaldorf-Sedlešovice /PODNIKÁNÍ NA ZNOJEMSKU/ - Sál pro stovku návštěvníků, ubytování pro osmadvacet lidí, sklepní a skladovací prostory a do budoucna až čtyři nová pracovní místa. Taková je stručná vizitka nového objektu, který na konci Nového Šaldorfu vybudoval vinař Josef Dobrovolný.

18.11.2011

Koničtí už o odtržení od Znojma neuvažují

Znojmo-Konice /VESNIČKY A MĚSTA/ - Dříve samostatná vesnička Konice patří od roku 1980 ke Znojmu. Dnes v ní žije okolo čtyř stovek obyvatel. Těm chybí hlavně lepší cesty.

17.11.2011

V podyjských vesnicích se zachovaly soutky i unikátní řady stodol

Podyjí /20 LET NÁRODNÍHO PARKU PODYJÍ/ - Protáhnout se „soutkou“, pokochat se pohledem na plužiny nebo projít se kolem řady dochovaných unikátních stodol mohou lidé, kteří navštíví vesnice v bezprostředním okolí Národního parku Podyjí.

15.11.2011

Starosta Jeleček: Ve volném čase točím rád video

Slup /ROZHOVORY SE STAROSTY/ - Jeho jméno znají stovky absolventů znojemského gymnázia a další stovky lidí ho znají coby starostu vesničky Slup, proslulé svým vodním mlýnem. Ve funkci vede místní radnici už čtvrté volební období a momentálně se těší, že v tom dalším už nebude kandidovat.

12.11.2011

Společnosti ze Znojemska mají špičkové weby

Znojmo /PODNIKÁNÍ NA ZNOJEMSKU/ - Freeport a Znovín Znojmo uspěly v soutěži WebTop100. Freeport vyhrál kategorii obchod již potřetí v řadě, Znovín má i zvláštní cenu.

11.11.2011

Rybníky: hranice obce zdobí natřené kameny

Rybníky /VESNIČKY A MĚSTA/ - Vinařská tradice, barokní mlýn či kaple sv. Markéty vykreslují malou vesničku Rybníky stojící blízko místa dnes již dávno zaniklé osady Topanov. Tu dnes připomíná jen kostelík na místním hřbitově.

9.11.2011

Mišpule prozrazují německé osídlení

Podyjí /20 LET NÁRODNÍHO PARKU PODYJÍ/ - V Podyjí roste řada zapomenutých odrůd ovocných stromů. Správa národního parku obnovuje staré sady.

8.11.2011

Pešková: Starostování je moje vysněná práce

Uherčice /ROZHOVOR SE STAROSTY/ - Staronovou starostkou příhraničních Uherčic je čtyřicetiletá Vladimíra Pešková. Po osmi letech se vrátila do čela obce.

6.11.2011

Zavařeniny do jídelen dodává Ekon

Miroslav /PODNIKÁNÍ NA ZNOJEMSKU/ - Konzervárenská firma Ekon sídlí v budově bývalé Fruty v Miroslavi. Prakticky nahradila výrobu zaniklého gigantu.

2.11.2011

Podyjí chrání spravedlivý i krutý Lesan

Podyjí /20 LET NÁRODNÍHO PARKU PODYJÍ/ - Podyjské pověsti zaplňují region mytickými postavami i zaniklými pevnostmi. Z paměti lidí ale pomalu mizí.

1.11.2011

Střecha: Když mám chvilku, jdu do vinohradu

Vítonice /ROZHOVOR SE STAROSTY/ - Druhé volební období působí v křesle Vítonic osmatřicetiletý Josef Střecha. Funkce starosty ho baví a je pyšný na to, jací lidé v obci žijí.

30.10.2011

Preparuje sojky, ale i srnce či medvědy

Miroslav /PODNIKÁNÍ NA ZNOJEMSKU/ - Sojky, straky, bažanty, tetřevy, ale i lišky, jezevce, srnce, muflony, nebo dokonce krokodýly, medvědy, antilopy impaly či krajty. To všechno už Marian Kucharík z Miroslavi preparoval.

26.10.2011

Stromy v Podyjí září desítkami barev

Podyjí /20 LET NÁRODNÍHO PARKU PODYJÍ/ - Podzim se plně ujal své vlády a dává nám rychle zapomenout na těch několik dnů babího léta. Najednou váháme, jestli ještě stojí za to vyrazit někam do přírody. Přitom podzimní čas je v Národním parku Podyjí jedním z nejzajímavějších a nejkrásnějších.

25.10.2011

Gabrhel: Trestní oznámení nelze dávat jen kvůli pocitu

Znojmo /ROZHOVORY SE STAROSTY/ - Více než měsíc zastává post prvního muže na znojemské radnici třiatřicetiletý sociální demokrat Vlastimil Gabrhel. Absolvent Mendelovy zemědělské a lesnické univerzity v Brně vystřídal ve funkci starosty stranického kolegu Zbyška Kaššaie. Ten na funkci rezignoval koncem srpna ze zdravotních důvodů.

22.10.2011

Krmné směsi obohatí nově ve Stošíkovicích

Stošíkovice na Louce /PODNIKÁNÍ NA ZNOJEMSKU/ – Moderní podnik na výrobu ověřování krmných směsí otevřeli představitelé společnosti Delacon Biotechnik ČR ve Stošíkovicích na Louce.

21.10.2011

Příhraniční Šatov je dnes synonymem pro víno

Šatov /VESNIČKY A MĚSTA/ - Šatov si většina lidí spojuje s vínem. Sídlí zde totiž známý vinařský gigant. Městys na hranici s Rakouskem láká stále více turistů.

19.10.2011

Podyjí: kamenná moře i skalní věže

Podyjí /20 LET NÁRODNÍHO PARKU PODYJÍ/ - Geologové zmapovali vývoj Podyjí od vrcholků hor přes mělké moře až do hluboko zaříznutého kaňonu řeky Dyje.

19.10.2011

Starosta: Jednou chci předat vedení Tasovic mladšímu

Tasovice /ROZHOVOR SE STAROSTY/ - Osmapadesátiletého starostu Tasovic Josefa Sabáčka znají nejen všichni obyvatelé Tasovic, ale také většina lidí sousedních Hodonic. Od narození totiž v Tasovicích žije. A vesnici navíc již devět let jako první muž obce vede.

15.10.2011

Laufen letos ve Znojmě investoval sto milionů

Znojmo /PODNIKÁNÍ NA ZNOJEMSKU/ - Výrobce keramiky ve Znojmě chytil po celosvětové finanční krizi druhý dech a investuje do distribučního skladu i do nové výroby.

14.10.2011

Rozkoš hostí jednou ročně bzučící mopedy

Rozkoš /VESNIČKY A MĚSTA/ - Obec se sto šestaosmdesáti stálými obyvateli a pětatřiceti chalupáři, kaplí se zvonicí, knihovou, hospůdkou, rybníkem či dobrovolnými hasiči má za sebou dvoustou šedesátiletou historii. A s několika obcemi v zemi ji spojuje stejný název. Jako jediná v České republice má ale obecní znak se dvěma srdíčky a třemi smrky.

12.10.2011

Hrady a zámky Podyjí ční nad hlubokými lesy

Podyjí /20 LET NÁRODNÍHO PARKU PODYJÍ, INFOGRAFIKA UVNITŘ/ - Jako perly se nad údolím řeky Dyje a v lesích v blízkém okolí Národního parku Podyjí skví patnáct významných hradů, zámků a zřícenin.

8.10.2011

Soukromá vysoká škola láká na novinky

Znojmo /PODNIKÁNÍ NA ZNOJEMSKU/ - Hned několik novinek představila na prahu nového školního roku jediná vysoká škola na Znojemsku.

8.10.2011

V NP Podyjí roste třetina českých orchidejí

Podyjí /20 LET NÁRODNÍHO PARKU PODYJÍ/ - Orchideje jsou opředeny mnoha mýty. Různé části jejich rostlinek se kdysi užívaly jako prostředek pro získání lásky i zapuzení nevhodného nápadníka, na podporu mužské potence, k přivolání bohatství a úspěchu sobě i k jeho zaplašení neoblíbenému sousedovi.

5.10.2011

Němcová: Připadám si jako Ferda Mravenec

Dyjákovice /ROZHOVOR SE STAROSTY/ - Historicky první ženou v křesle starosty je jednapadesátiletá Jaroslava Němcová. Prví dámou Dyjákovic je již druhé volební období.

1.10.2011

Zatřídění vín řeší elektronicky polovina vinařů

Znojmo /PODNIKÁNÍ NA ZNOJEMSKU/ - Jen v prvním roce využilo možnosti zatřídění vín na Státní zemědělské a potravinářské inspekci více než padesát procent producentů vín.

1.10.2011

Tajemství mokřadů: čtyři nové rostliny z Panonie

Podyjí /20 LET NÁRODNÍHO PARKU PODYJÍ, AKTUALIZOVÁNO/ - Botanikům se letos v polních mokřadech podařilo rozpoznat čtyři zde dosud neznámé druhy rostlin. Všechny patří mezi ohrožené druhy.

24.9.2011

Pegas uzavřel kontrakt za stovky milionů eur

Znojmo – Uzavření dvou velkých kontraktů oznámila tento týden společnost Pegas Nonwovens.

23.9.2011

Vémyslice mají kryt i největší věnec

Vémyslice /VESNIČKY A MĚSTA/ - Vesnička se sedmi sty obyvateli si v historii prošla válkami, povodněmi i cholerou. Dnes je vše jinak a Vémyslice jako rozkvétající obec nabízejí řadu zajímavostí. Díky cyklostezce obec navštěvuje podstatně více turistů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení