VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Seriály

23.9.2011

Starosta Korger: Stejně jako u šachů myslím dopředu

Hodonice /ROZHOVORY SE STAROSTY/ - Pětatřicetiletý starosta Hodonic Petr Korger vystřídal před několika měsíci svého předchůdce Jana Rožnovského. Dnes oba řídí svoji obec.

21.9.2011

Houbaři hlásí horší sezonu, houby jsou ale všude kolem nás

Podyjí /20 LET NÁRODNÍHO PARKU PODYJÍ/ - Na území Národního parku Podyjí roste kolem tisíce druhů velkých hub. Doplňuje je téměř 700 typů lišejníků a mechorostů.

20.9.2011

Starosta Nevrkla: Kvůli kanalizaci nechci obec zadlužit

Boskovštejn /ROZHOVORY SE STAROSTY/ - Vloni se stal starostou Boskovštejna Libor Nevrkla. Předtím nikdy v zastupitelstvu nebyl.

16.9.2011

Podmolí si chce zachovat malebný ráz

Podmolí /VESNIČKY A MĚSTA/ - V dobách komunistického režimu končil v Podmolí svět. Bedlivě střežená hranice s Rakouskem neumožňovala jakýkoliv turistický ruch a rozkvět obce.

14.9.2011

V Podyjí je největší vřesoviště v Česku

Podyjí /20 LET NÁRODNÍHO PARKU PODYJÍ/ - Unikátní podyjská vřesoviště lákají řadu vzácných rostlin i živočichů. Potkáte zde dravé kobylky i orchideje.

11.9.2011

Chráněné dílny jsou pověstné svíčkami

Znojmo /PODNIKÁNÍ NA ZNOJEMSKU/ - Svíčky, košíky, opletené podnosy, polštářky, sedáky na židle… Už jen sortiment napoví, že dnešní díl seriálu je věnován znojemským Chráněným dílnám.

9.9.2011

Plaveč zdobí sestra znojemské rotundy

Plaveč /VESNIČKY A MĚSTA/ - Po návsi se líně sune malá skupinka důchodců. Jejich zraky se otáčejí k drobné historické stavbě, která jako by z oka vypadla slavné znojemské rotundě svaté Kateřiny.

7.9.2011

Podyjí z druhé strany: sedm procházek Thayatalem

Podyjí /20 LET NÁRODNÍHO PARKU PODYJÍ/ - S osmdesáti metry je Vraní skála největší skalní stěnou v Podyjí. Celou si ji můžete prohlédnout jen z rakouské strany národního parku, který se podle německého názvu řeky Dyje – Thaya jmenuje Thayatal.

6.9.2011

Starosta Práčí: Volný čas věnuji dcerám i papouškům

Práče /ROZHOVORY SE STAROSTY/ - Pětatřicetiletý Zdeněk Dvořák sedí ve starostenském křesle v Práčích první volební období. Vzdal se své profese na celnici a nyní je starostou na plný úvazek.

4.9.2011

Lenza překonala nepříjemnou kauzu

Hnanice /PODNIKÁNÍ NA ZNOJEMSKU/ - Hnanická firma musela sama dokazovat, že neprodává zdraví škodlivý nábytek. Kauza k ní přivedla víc zákazníků

31.8.2011

V Podyjí žije většina druhů středoevropských netopýrů

Podyjí /20 LET NÁRODNÍHO PARKU PODYJÍ/ - Odborníci v Podyjí napočítali dvaadvacet druhů netopýrů, to je nejvíce v Česku.

30.8.2011

Oleksovický starosta miluje fotbal

Oleksovice /ROZHOVORY SE STAROSTY/ - Starosta Zdeněk Koukal je oleksovickým rodákem. Ve starostenském křesle úřaduje a dohlíží na dění v obci třetí volební období.

26.8.2011

Pavličtí hasiči dostali ruskou GAZellu

Pavlice /VESNIČKY A MĚSTA/ - Vesnice na formanské cestě se chlubí rodákem – sochařem Karlem Pokorným. Dnes ji nejvíce trápí kanalizace.

24.8.2011

Jak přežít v pšenici: pole v Podyjí zpestřují vzácné rostliny

Podyjí /20 LET NÁRODNÍHO PARKU PODYJÍ/ - Velká část podyjských polí je sklizena a na první pohled vypadá jednotvárně a smutně. Podíváme-li se na ně ale zblízka, můžeme objevit řadu zajímavých rostlin, které jindy přehlížíme.

23.8.2011

Starosta Krbálek: Nárůst počtu dětí nás moc těší

Kyjovice /ROZHOVOR SE STAROSTY/ – Josef Krbálek žije se svojí rodinou v Kyjovicích přes třicet let. Ve starostenském křesle na obecním úřadě sedí už třináctým rokem.

19.8.2011

Mackovice patří k nejstarším obcím

Mackovice /VESNIČKY A MĚSTA/ - Mackovicím dělá dobré jméno šikovný sbor dobrovolných hasičů. 99 let zde také oslavila nejstarší žena obce.

17.8.2011

V Podyjí zůstala železná opona

Podyjí /20 LET NÁRODNÍHO PARKU PODYJÍ/ - „Napříč kontinentem se od Štětína po Terst spustila „železná opona“. Za touto linií leží všechna hlavní města starobylých států střední a východní Evropy,“ popsal vizionářsky v roce 1946 Winston Churchill na jedné z amerických univerzit stoupající vliv Sovětského svazu v Evropě a sílící rozkol mezi spojenci a Stalinem v bývalé protihitlerovské koalici.

12.8.2011

Vysočany jsou bránou k přehradě

Vysočany /VESNIČKY A MĚSTA/ - Především turistům, kteří zajíždějí do západního cípu Vranovska, jsou Vysočany známé jako západní vstupní brána k Vranovské přehradě.

10.8.2011

Do Podyjí se vydává stále více cyklistů

Podyjí /20 LET NÁRODNÍHO PARKU PODYJÍ/ - Milovníci cyklistiky objevili krásy Podyjí hned po pádu železné opony. V devadesátých letech zde zkoušeli svá první horská a trekkingová kola. Národnímu parku ale zůstávají věrní i dnes.

9.8.2011

Starosta Kučera: Přes den míchám barvy, večer úřaduji

Bezkov /ROZHOVORY SE STAROSTY/ - Každý pracovní den mohou zákazníci využít odborných služeb a rad sedmačtyřicetiletého Jaroslava Kučery. Je odborníkem na barvy syntetické, od těch na železo až po fasádní.

5.8.2011

Vratěnín se za dvacet let zcela změnil

Vratěnín /VESNIČKY A MĚSTA/ -Leží v západní části znojemského okresu, v blízkosti hranice s Rakouskem. Příhraniční Vratěnín.

3.8.2011

Čápi černí z Podyjí zamíří do Afriky

Podyjí /20 LET NÁRODNÍHO PARKU PODYJÍ/ - V Podyjí žijí až čtyři páry silně ohroženého čápa černého. Na cestě do zimoviště urazí až 300 kilometrů denně.

2.8.2011

Mála: Zkušenosti z archivu využiji na obci

Lukov /ROZHOVOR SE STAROSTY/ - Bývalý velitel brigády pohraniční stráže a dlouholetý ředitel archivu Lubomír Mála dnes velí příhraničnímu Lukovu. Na důchod se necítí.

29.7.2011

V Prosiměřicích žil a zemřel Václav Kosmák

Prosiměřice /VESNIČKY A MĚSTA/ - Prosiměřice si mnozí spojují se skonem slavného spisovatele, setkáním cestovatelů, dobře je reprezentují také místní fotbalisté.

20.7.2011

Podyjí: polovina českých druhů motýlů

Podyjí /20 LET NÁRODNÍHO PARKU PODYJÍ/ - Ke svému životu potřebují slunce. Při zamračeném počasí, dešti nebo silném větru je venku potkáte jen stěží. Denních motýlů přitom v Podyjí žije bezmála sto druhů.

19.7.2011

Arndt: Do politiky jsem se dostala náhodou

Suchohrdly u Miroslavi /ROZHOVORY SE STAROSTY/ – Suchohrdly u Miroslavi vede již druhé volební období jednačtyřicetiletá Barbora Arndt.

13.7.2011

Podyjí skrývá unikátní typy pevnůstek

Podyjí /20 LET NÁRODNÍHO PARKU PODYJÍ/ - Obvykle si jich jako obyčejní návštěvníci Podyjí ani nevšimneme. Jsou zdánlivě bez rozmyslu rozesety v krajině jako nenápadné hrbolky křovin v polích, krčí se u zídek vinic, či opatrně vykukují zpoza rozeklaných skal kaňonu Dyje.

8.7.2011

Višňové proslavil film Bobule i cedr

Višňové /VESNIČKY A MĚSTA/ - Městys Višňové leží téměř ve středu trojúhelníku, který tvoří největší města regionu Moravský Krumlov, Miroslav a Znojmo. Višňové proslavilo snad po celé zemi Adámkovo vinařství, výrazně zpopularizované filmem Bobule.

29.6.2011

Okolí Vranova utvářela i tajemná symbolika

Podyjí /20 LET NÁRODNÍHO PARKU PODYJÍ/ – Západní části Národního parku Podyjí dominuje impozantní barokní vranovský zámek, který patří mezi oblíbené cíle turistů a výletníků.

28.6.2011

Starosta Beck: O víkendech za mnou chodí lidé domů

Plaveč /ROZHOVORY SE STAROSTY/ - Ve starostenském křesle sedí první volební období šestatřicetiletý stavební technik Petr Beck. Svůj čas věnuje profesi a práci na radnici.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení