VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Soukromá vysoká škola láká na novinky

Znojmo /PODNIKÁNÍ NA ZNOJEMSKU/ - Hned několik novinek představila na prahu nového školního roku jediná vysoká škola na Znojemsku.

8.10.2011
SDÍLEJ:

Posluchárna vysoké školy. Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Archiv

Soukromá vysoká škola ekonomická může nyní spoléhat na podporu a spolupráci se společností BDO CA, která patří mezi přední auditorské a daňové společnosti, nově otevře univerzitu třetího věku, vyhlásila další ročník soutěže Nejlepší středoškolák ČR v účetnictví, nabídne zahraniční stáže a kvůli rostoucímu zájmu rozšíří i kapacitu vysokoškolských kolejí.

„Poslední zářijový den jsme podepsali smlouvu mezi naší školou a přední auditorskou a daňovou společností BDO CA. Smlouva vytváří podmínky ke spolupráci v různých oblastech a jejím cílem je zvýšit možnosti uplatnění studentů v praxi. Proto se například BDO CA zavazuje umožnit vybraným znojemským vysokoškolákům absolvovat odbornou praxi v této přední firmě,“ uvedl prorektor pro studijní a pedagogickou činnost a současně jednatel školy Pavel Štohl.

„Dalším důležitým krokem pro zvýšení konkurenceschopnosti absolventů školy je založení Účetního centra při SVŠE Znojmo, kde studenti mají možnost pod dohledem odborníků z BDO CA zpracovávat účetnictví konkrétních klientů,“ doplnil prorektor.
BDO působí ve sto deseti zemích všech kontinentů a zaměstnává přes šestačtyřicet tisíc zaměstnanců.

Jako součást celoživotního vzdělávání organizuje SVŠE nově i univerzitu třetího věku.
„V tomto novém školním roce otevíráme první ročník, kterým škola usiluje o získání postavení regionálního vzdělávacího vysokoškolského centra. To nabídne seniorům podmínky a možnosti dalšího vzdělávání, tak jak je obvyklé v tradičních univerzitních centrech,“ sdělil rektor školy Kamil Fuchs.

Účastníkem prvního ročníku základního kursu může být člověk, který dosáhl věku padesáti let. Výjimku ovšem může povolit rektor školy.
„Základním posláním univerzity třetího věku je otevření vysokoškolských zdrojů poznatků, vědomostí a dovedností pro osoby seniorského věku. Cílem je osvěžit a prohlubovat dosavadní vědomosti, prezentovat nové poznatky, které jsou jinak seniorům nepřístupné. Snahou je podpořit touhu po dalším vzdělávání i poskytnout teoretické i praktické odpovědi na otázky, které provází každodenní život člověka v postproduktivním věku,“ doplnil Fuchs.

Cyklus přednášek je bezplatný, každá přednáška bude trvat dvě vyučovací hodiny a vždy na ni naváže následná diskuze. Před zájemce si poprvé stoupne prvního listopadu rektor školy s tématem Proč vznikla ekonomie a čím se zabývá, na které dvaadvacátého listopadu naváže Komerční komunikace. Data a náplň všech přednášek lze najít na oficiálních webových stránkách školy www.svse.cz.

Díky velkému zájmu o soutěž Má dáti – dal, kterou SVŠE pořádá společně se znojemskou obchodní akademií již pět let, se škola rozhodla využít zájmu středoškoláků a uspořádat soutěž s obdobnou tématikou na webu školy.
„Účastnit soutěže se mohou všichni studenti středních škol s výukou účetnictví. Soutěž má čtyři části základního kola. Každá část bude zveřejněna na webu školy po dobu jednoho měsíce a bude obsahovat pětadvacet otázek z oblasti účetnictví. Následně bude vyhodnocena a nejlepší tři soutěžící daného kola obdrží věcné ceny v celkové hodnotě pět tisíc korun,“ přiblížil Štohl.

Autor: Daniel Smola

8.10.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
V pátek 18. srpna vjela u železniční stanice Olbramkostel na Znojemsku na železniční přejezd Octavia v době, kdy tudy projížděl motorový vlak. Při srážce zemřeli dva lidé, dítě ve vážném stavu transportovali záchranáři vrtulníkem do Brna.
AKTUALIZOVÁNO
24

Srážka auta a vlaku u Olbramkostela: dva lidé zemřeli, malá dívka bojuje o život

Naplnili roli favorita, ale dřelo to. Znojemští fotbalisté (v modrém) ve čtvrtém kole druhé ligy doma jednou přišli o vedení proti Frýdku-Místku, nakonec jej však dokázali přehrát 2:1.
AKTUALIZOVÁNO
20

Úleva. Znojmo má první výhru, Frýdek-Místek přehrálo 2:1

Žaloba na územní plán: za krajem stojí přes 60 obcí

Jižní Morava – Více zastánců než odpůrců mají krajské zásady územního rozvoje. Alespoň podle počtu obcí, které se připojily na stranu Jihomoravského kraje v žalobě na platnost územního plánu, kterou před měsícem podalo patnáct jihomoravských obcí přes advokátní kancelář Frank Bold.

Druhá etapa čištění Bořího lesa se blíží ke konci. Průzkum chtějí urychlit

Břeclav, Valtice /FOTOGALERIE/ - Dva nálezy za pár minut našel pyrotechnik při čtvrteční ukázce průzkumu Bořího lesa mezi Valticemi a Břeclaví. Jeden byl pravděpodobně střepina, druhý zřejmě munice určená k likvidaci. „Je to nahodilé, může se stát, že jste hodinu bez nálezu a pak přijdete na místo, které musíte přerýt jako záhon mrkví, protože jeden nález navazuje na druhý,“ řekl Jiří Chládek, hlavní pyrotechnik specializované firmy, která průzkum provádí.

AUTOMIX.CZ

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Sportovně užitková vozidla vládnou světu a to nejen mezi novými auty, ale jejich obliba výrazně roste i mezi ojetinami. Pojďme se tedy podívat na to, jaké možnosti máte, když si chcete pořídit ojeté SUV s relativně omezeným rozpočtem. Probereme si SUV do 300 tisíc a koukneme na pět kusů, které za to stojí. A také na pět, jimž byste se měli vyhnout.

Teror v Barceloně: Lidé se bojí zajít si i pro jídlo, říká Hodoňanka

Hodonín – S nervozitou sleduje vývoj události okolo teroristických útoků ve španělské Barceloně. Čeká na zprávy, píše si se známými. Třicetiletá Monika Baldriánová z Hodonína strávila na Pyrenejském poloostrově několik let. A přestože kontakt s lidmi z oblíbené země udržuje už jen na dálku, vraždění radikálů ji nesmírně zasáhlo.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení