VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Soukromá vysoká škola láká na novinky

Znojmo /PODNIKÁNÍ NA ZNOJEMSKU/ - Hned několik novinek představila na prahu nového školního roku jediná vysoká škola na Znojemsku.

8.10.2011
SDÍLEJ:

Posluchárna vysoké školy. Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Archiv

Soukromá vysoká škola ekonomická může nyní spoléhat na podporu a spolupráci se společností BDO CA, která patří mezi přední auditorské a daňové společnosti, nově otevře univerzitu třetího věku, vyhlásila další ročník soutěže Nejlepší středoškolák ČR v účetnictví, nabídne zahraniční stáže a kvůli rostoucímu zájmu rozšíří i kapacitu vysokoškolských kolejí.

„Poslední zářijový den jsme podepsali smlouvu mezi naší školou a přední auditorskou a daňovou společností BDO CA. Smlouva vytváří podmínky ke spolupráci v různých oblastech a jejím cílem je zvýšit možnosti uplatnění studentů v praxi. Proto se například BDO CA zavazuje umožnit vybraným znojemským vysokoškolákům absolvovat odbornou praxi v této přední firmě,“ uvedl prorektor pro studijní a pedagogickou činnost a současně jednatel školy Pavel Štohl.

„Dalším důležitým krokem pro zvýšení konkurenceschopnosti absolventů školy je založení Účetního centra při SVŠE Znojmo, kde studenti mají možnost pod dohledem odborníků z BDO CA zpracovávat účetnictví konkrétních klientů,“ doplnil prorektor.
BDO působí ve sto deseti zemích všech kontinentů a zaměstnává přes šestačtyřicet tisíc zaměstnanců.

Jako součást celoživotního vzdělávání organizuje SVŠE nově i univerzitu třetího věku.
„V tomto novém školním roce otevíráme první ročník, kterým škola usiluje o získání postavení regionálního vzdělávacího vysokoškolského centra. To nabídne seniorům podmínky a možnosti dalšího vzdělávání, tak jak je obvyklé v tradičních univerzitních centrech,“ sdělil rektor školy Kamil Fuchs.

Účastníkem prvního ročníku základního kursu může být člověk, který dosáhl věku padesáti let. Výjimku ovšem může povolit rektor školy.
„Základním posláním univerzity třetího věku je otevření vysokoškolských zdrojů poznatků, vědomostí a dovedností pro osoby seniorského věku. Cílem je osvěžit a prohlubovat dosavadní vědomosti, prezentovat nové poznatky, které jsou jinak seniorům nepřístupné. Snahou je podpořit touhu po dalším vzdělávání i poskytnout teoretické i praktické odpovědi na otázky, které provází každodenní život člověka v postproduktivním věku,“ doplnil Fuchs.

Cyklus přednášek je bezplatný, každá přednáška bude trvat dvě vyučovací hodiny a vždy na ni naváže následná diskuze. Před zájemce si poprvé stoupne prvního listopadu rektor školy s tématem Proč vznikla ekonomie a čím se zabývá, na které dvaadvacátého listopadu naváže Komerční komunikace. Data a náplň všech přednášek lze najít na oficiálních webových stránkách školy www.svse.cz.

Díky velkému zájmu o soutěž Má dáti – dal, kterou SVŠE pořádá společně se znojemskou obchodní akademií již pět let, se škola rozhodla využít zájmu středoškoláků a uspořádat soutěž s obdobnou tématikou na webu školy.
„Účastnit soutěže se mohou všichni studenti středních škol s výukou účetnictví. Soutěž má čtyři části základního kola. Každá část bude zveřejněna na webu školy po dobu jednoho měsíce a bude obsahovat pětadvacet otázek z oblasti účetnictví. Následně bude vyhodnocena a nejlepší tři soutěžící daného kola obdrží věcné ceny v celkové hodnotě pět tisíc korun,“ přiblížil Štohl.

Autor: Daniel Smola

8.10.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Soška Věstonické venuše.

V Archeoparku vystaví originální venuši. Sošku starou téměř třicet tisíc let

Dopravní nehoda auta pošťáků mezi Děčínem a Hřenskem.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Za zamčenými dveřmi? Počítání hlasů si navzájem hlídáme, říká členka komise

Jižní Morava – Ve volebních komisích zasedá Monika Smetanová už asi šest let. „Prošla jsem už řadou obcí a v každé komise funguje trošku jiným způsobem. Vždy záleží na předsedovi, jak si vše zorganizuje,“ zmiňuje žena z Brna, která se ve členství v komisi dostala přes svou matku. Působí totiž v jedné z politických stran a svou dceru do komise při volbách nominuje.

OBRAZEM: Rekordní výstava hub ukazuje 250 druhů včetně vzácného hřibu borového

Znojmo – Tradiční výstavu živých hub hostí od pondělního odpoledne mázhaus Domu umění na znojemském Masarykově náměstí. „Výstavu letos pořádáme už popáté a díky spolupráci ochotných pomocníků představujeme také rekordní množství druhů hub, celkem dvě stě padesát,“ řekl spoluautor výstavy, botanik pořádajícího Jihomoravského muzea ve Znojmě, Radomír Němec.

Dvanáct volebních lídrů ve dvanácti rozhovorech: čtěte Deník Rovnost

Jižní Morava - Existuje celkem dvanáct politických uskupení, které mají reálnou šanci dosáhnout na tříprocentní volební výsledek. Tedy kdyby letošní parlamentní volby byly jen na jihu Moravy. Alespoň to tvrdí poslední předvolební průzkum preferencí, které exkluzivně pro Deník připravila firma SANEP.

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Pokud chcete ještě něco vědět před volbami od kandidujících stran, máte šanci se zeptat právě teď. Deník ji vašim jménem položí už ve čtvrtek 19. října, tedy den před parlamentními volbami, desítce lídrů politických stran při závěrečné předvolební debatě v sídle listu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení