VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Vajčner: Měl jsem štěstí. Začínal jsem jako kluk pro všechno

Znojmo, Šatov /PODNIKÁNÍ NA ZNOJEMSKU/ - V čele firmy Znovín Znojmo stojí dvacet let Pavel Vajčner. Z bývalých Moravských vinařských závodů vybudoval prosperující podnik, lákající do Znojma na víno turisty.

1.7.2012
SDÍLEJ:

Ředitel vinařské firmy Znovín Znojmo Pavel VajčnerFoto: DENÍK/Daniel Smola

Společnost Znovín Znojmo oslavila nedávno dvacáté narozeniny. V čele firmy stojí po celou dobu jejího fungování Pavel Vajčner. Víno a péči o ně miluje již od raného mládí. Do Moravských vinařských závodů, což byl předchůdce Znovínu, nastoupil jako čerstvý absolvent hned po vysoké škole.

Jak vzpomínáte na vznik Znovínu a okolnosti s tím spojené?

Moravské vinařské závody zanikly v roce 1991. Jejich nástupcem se stal Znovín Znojmo, tenkrát ještě státní podnik. Za zkratkou názvu společnosti se skrývá označení znojemské víno. Čtvrtého května roku 1992 vznikla v první vlně kupónové privatizace akciová společnost. Já sám jsem nastoupil ještě do Moravských vinařských závodů roku 1982 jako čerstvý absolvent. Dá se říct, že jsem pracoval jako kluk pro všechno, prošel jsem si nejrůznější funkce. Do vinařských závodů jsem chodíval již jako patnáctiletý chlapec na brigády měřit cukr. Znal jsem většinu vinařů a získal důležité kontakty již tenkrát. Poznal jsem, jak vypadají sklepy na Znojemsku, viniční tratě i vinohrady. Ředitelem Znovínu jsem se stal v roce 1991.

Znovín je známý svými programy spojujícími vinařství a turistiku. Kde jste se inspirovali?

Po pádu železné opony, jsme začali intenzivně cestovat. V zahraničí jsme viděli, že směr spojující víno a turistiku je správný. Po vzniku akciové společnosti Znovín bylo tedy zcela přirozené, že jsme se pokusili přiblížit návštěvníkům Znojma víno a jeho výrobu. Roku 1993 jsme postavili do Křížového sklepa v Příměticích sudy a začali jsme tuto lokalitu nabízet cestovním kancelářím. O dva roky později jsme se zaměřili na turismus ještě ve větší míře. Začali jsme provozovat Moravský sklípek v Šatově a pořídili vinici Šobes. Ochutnávkový stánek na této vinici stojí tedy již sedmnáct let. Jako úsměvné či kuriózní se může jevit cestování tohoto stánku do sousedního Rakouska. Za tu dobu jsme ho již třikrát vezli do Retzu a tam znovu postavili.

Bylo těžké propojit v našem regionu vinařství s cestovním ruchem?

Věřili jsme, že trendy, které fungují v zahraničí již spoustu let, přijdou i k nám. A stalo se. Vyplatilo se tedy čekat. Pořád vymýšlíme a přidáváme nová lákadla. Důležitým mezníkem byl dlouhodobý pronájem části Louckého kláštera ve Znojmě. Postupně přidáváme a vybavujeme další místnosti. Nutností pro nás bylo dostat se ze Šatova, kde sídlíme, za zákazníky do Znojma.

Vydrželo nějaké víno v nabídce těch dlouhých dvacet let?

Od roku 1993 nabízíme Denis d´Or. Stále vyrábíme v litrových lahvích Velkomoravské, ale s produkcí tohoto vína už končíme. Před dvaceti lety lidé nakupovali šedesát procent našich výrobků v litrových lahvích. To již zdaleka neplatí.

O kolik se zvýšil objem výroby a tržby za uplynulé roky? Jak se změnili zákazníci?

Objem produkce je takřka totožný. Zvýšily se tržby ze 140 milionů na 270 milionů ročně. Změnilo se portfolio našich zákazníků, vyrábíme dražší vína. Před dvaceti lety považovali mnozí lidé víno za velmi dostupný druh alkoholu. Pili ho jako pivo, rychle a bez přemýšlení. Za uplynulé roky se snažíme naučit lidi, že víno není pouhý alkohol. Když jsme začínali, našimi zákazníky byla generace padesátníků. Dnes jsou to spíše třicátníci a čtyřicátníci. Jezdí k nám mladé páry a party lidí na prodloužené víkendy, které zasvětí vínu a cykloturistice. Radikální změnu pociťujeme za poslední dva až tři roky. Naše oblíbené „putování" bývalo přeplněno v průběhu týdne díky firemním akcím. Nyní jsou beznadějně plné víkendy.

Přišli jste jako první s myšlenkou privátních boxů. Jak se tento trend vyvíjí za uplynulé roky?

Inspiraci pro zřízení boxů jsme našli v sousedním Retzu. Věděli jsem, že v Praze se podobným způsobem ukládá whisky. Byli jsme první vinařský závod v republice, který zákazníkům podobnou službu nabízel. První roky jsme měli nějakých čtyřicet nebo padesát boxů. Nyní se přidá denně jeden klient, i když je trend budovat sklepy u rodinných domů a mít svá vína po ruce. Velký odliv zákazníků zatím v tomto smyslu nepociťujeme. Mít vlastní box ve vinném sklepě je zřejmě jeden z trendů poslední doby a prestižní záležitost. Jeden zaměstnanec je určený pouze na servis spojený s privátními boxy.

Jsme národ vinařů, nebo pivařů?

Většina našeho národa bohužel nebude nikdy milovat víno. Více než padesát procent lidí inklinuje spíše k pivu. Naše firma se snaží oslovit těch zbývajících padesát procent. Je pravda, že více než polovina vína na českém trhu se dováží ze zahraničí. Myslím si, že pivo na českém trhu již dosáhlo svého vrcholu, pokud jde o množství, již před pěti lety. Víno má stále koho oslovovat, přispívají k tomu i sdělovací prostředky a inklinace ke zdravému životnímu stylu. Konzumaci vína podpořil a stále podporuje i profesor Šamánek, který svým výzkumem prokázal pozitivní vliv vína na srdeční choroby.

Neměli jste obavy z levných vín, dovážených ze zahraničí a nabízených v supermarketech?

Ze začátku jsme měli trochu obavy. Zahraniční vína bývají často k dispozici v regálech obchodních domů a nebývají nijak drahé. Uspokojí chuťové pohárky, ale nenadchnou. Lidé však chtějí od vína více. Chtějí poznat kraj, kde se vinná réva pěstuje. Zjistí pak, že právě terroir dělá víno vínem. Lokalita a místo původu a konkrétní vinař totiž dodává vínu jedinečnou chuť.

Jak byste shrnul uplynulých dvacet let?

Devadesátá léta jsme zaměřili na uvedení značky Znovín Znojmo na trh. Od roku 2000 jsme investovali do vybavení a technologií a vybavili moderním zařízením Křížový sklep v Příměticích. Postupně jsme obnovovali lahvovací linku. V loňském roce jsme se zaměřili na nákup vinohradů. Pořídili jsme 262 hektarů vinic na Hustopečsku a 52 hektarů na Dívčím vrchu pod Vrbovcem. Nyní jsme z padesáti procent soběstační, pokud jde o produkci hroznů. Zbytek získáváme od našich stálých dodavatelů. Řada z našich sto zaměstnanců změnila za dvacet let pracovní náplň. Spousta z nich se přesunula z výroby na prodej a marketing. Provozujeme také zásilkovou a rozvážkovou službu, zákazníci tak dostanou svá oblíbená vína přímo domů. Zásobujeme restaurace a hotely, třicet procent naší produkce dodáváme do supermarketů.

Najdete si čas na odpočinek a relaxaci?

Služebně cestuji během roku po republice, občas i do zahraničí. Dovolenou trávíme většinou s rodinou na Vranově, kde to mám velicerád. Relaxuji při práci na zahradě a při stolním tenise. Zajímám se také o historii. Bohužel, na jiné koníčky mi nezbývá čas.

Znovín v číslech

4.5.1992 vznik společnosti

140 mil. tržby roku 1992

270 mil. tržby roku 2012

100 počet zaměstnanců

17 000 lahví prodá denně

3,5 %všech vín, která se vypijí v ČR, pochází ze Znovína

Zdroj: www.znovin.cz

Autor: Ilona Pergrová

1.7.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
V pátek 18. srpna vjela u železniční stanice Olbramkostel na Znojemsku na železniční přejezd Octavia v době, kdy tudy projížděl motorový vlak. Při srážce zemřeli dva lidé, dítě ve vážném stavu transportovali záchranáři vrtulníkem do Brna.
AKTUALIZOVÁNO
24

Srážka auta a vlaku u Olbramkostela: dva lidé zemřeli, malá dívka bojuje o život

Naplnili roli favorita, ale dřelo to. Znojemští fotbalisté (v modrém) ve čtvrtém kole druhé ligy doma jednou přišli o vedení proti Frýdku-Místku, nakonec jej však dokázali přehrát 2:1.
AKTUALIZOVÁNO
20

Úleva. Znojmo má první výhru, Frýdek-Místek přehrálo 2:1

Žaloba na územní plán: za krajem stojí přes 60 obcí

Jižní Morava – Více zastánců než odpůrců mají krajské zásady územního rozvoje. Alespoň podle počtu obcí, které se připojily na stranu Jihomoravského kraje v žalobě na platnost územního plánu, kterou před měsícem podalo patnáct jihomoravských obcí přes advokátní kancelář Frank Bold.

Druhá etapa čištění Bořího lesa se blíží ke konci. Průzkum chtějí urychlit

Břeclav, Valtice /FOTOGALERIE/ - Dva nálezy za pár minut našel pyrotechnik při čtvrteční ukázce průzkumu Bořího lesa mezi Valticemi a Břeclaví. Jeden byl pravděpodobně střepina, druhý zřejmě munice určená k likvidaci. „Je to nahodilé, může se stát, že jste hodinu bez nálezu a pak přijdete na místo, které musíte přerýt jako záhon mrkví, protože jeden nález navazuje na druhý,“ řekl Jiří Chládek, hlavní pyrotechnik specializované firmy, která průzkum provádí.

AUTOMIX.CZ

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Sportovně užitková vozidla vládnou světu a to nejen mezi novými auty, ale jejich obliba výrazně roste i mezi ojetinami. Pojďme se tedy podívat na to, jaké možnosti máte, když si chcete pořídit ojeté SUV s relativně omezeným rozpočtem. Probereme si SUV do 300 tisíc a koukneme na pět kusů, které za to stojí. A také na pět, jimž byste se měli vyhnout.

Teror v Barceloně: Lidé se bojí zajít si i pro jídlo, říká Hodoňanka

Hodonín – S nervozitou sleduje vývoj události okolo teroristických útoků ve španělské Barceloně. Čeká na zprávy, píše si se známými. Třicetiletá Monika Baldriánová z Hodonína strávila na Pyrenejském poloostrově několik let. A přestože kontakt s lidmi z oblíbené země udržuje už jen na dálku, vraždění radikálů ji nesmírně zasáhlo.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení