VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

1. SC Znojmo

Zase špatná koncovka. Sráží nás, zní ze Znojma po remíze s Vítkovicemi

Ostrava, Znojmo – První dvě ztráty bodů ještě skousli, teď už chtěli bodovat naplno. Jenže se to fotbalistům druholigového Znojma nepovedlo. Po remíze s bývalým prvoligovým týmem Příbramí a prohře s dalším sestupujícím Hradcem Králové, ve třetím kole Jihomoravané remizovali na hřišti Vítkovic 1:1. „Ve finále asi zasloužená remíza,“ hlesl znojemský kouč Jiří Balcárek.

Znojmo se v poháru trápilo, přesto doufá, že mu utrápený postup pomůže

Znojmo – Chtěli ušetřit nějaké síly, jenže to se jim nepodařilo a teď se opět musejí bít naplno. Znojemští fotbalisté v úterý ve druhém kole Mol Cupu urvali výhru 2:1 nad třetiligovými Petřkovicemi až po prodloužení a penaltách a už v pátek je čeká další ostrý souboj. Na hřišti Vítkovic v pátek od šesti hodin večer zabojují o první tříbodový zisk letošní druholigové sezony. „V hlavách máme, že se teď trochu trápíme, ale věřím, že nám vydřená výhra v poháru pomůže,“ doufal zadák Jaroslav Svozil.

Petřkovice srdnatě vzdorovaly Znojmu, favorit postoupil až po penaltách

Ostrava, Znojmo /FOTOGALERIE/ – Heroický výkon podali fotbalisté Petřkovic v úterním duelu 2. kola MOL Cupu proti druholigovému Znojmu. Svěřenci Martina Špičky a Romana Hulvy byli blízko k překvapení, když brankou Radima Baranka pod Landekem vedli, tlak hostů však neustáli, přišlo vyrovnání a i když na obou stranách bylo dost možností rozhodnout, došel děj do penaltového rozzulení. V něm si postup vybojovali hráči z jihu Moravy.

Třikrát pokořený Veselý: Pázler má výbornou kopací techniku, dobře to trefil

Znojmo /ROZHOVOR/ – Do poločasu držel svůj tým nad vodou, ale po přestávce lovil míč ze sítě hned třikrát. Znojemský brankář Vlastimil Veselý ve druhém kole Fotbalové národní ligy svedl souboj především s exznojemským útočníkem Janem Pázlerem v dresu Hradce Králové.

Šamánek připravil efektně šanci pro Helíska. Mohlo jít o gól měsíce, říká

Znojmo /ROZHOVOR/ – Bod ze hřiště zkušeného a nedávno ještě prvoligového celku je cenný, pachuť však zůstává. Fotbalisté Znojma v úvodním druholigovém kole v sobotu remizovali 0:0 v Příbrami, jenže po zápase věděli, že měli navíc. Soupeř sice víc držel míč, mnohem nebezpečnější však byli hosté.

Znojemští fotbalisté si na soustředění zahrají paintball i opečou špekáčky

Znojmo – Čas na doladění posledních detailů se nemilosrdně krátí. Už v úterý od půl šesté večer sehrají v Leštině znojemští druholigoví fotbalisté poslední přípravný zápas s třetiligovým Uničovem, v sobotu pak vstoupí první ostrým zápasem v Mol Cupu s Polnou do nového ročníku.

Bez branek. 1. SC Znojmo remizovalo se slovenskou Senicí

Senica, Znojmo - Fotbalisté 1. SC Znojmo změřili v přípravě po českých týmech a ruském Permu síly také s účastníkem slovenské Fortuna ligy FK Senica. Na hřišti desátého týmu uplynulé sezony nejvyšší soutěže Slovenska se ale na branku čekalo marně, mužstva se rozešla smírně 0:0.

Znojmo miluju, říká navrátilec Lacko

Znojmo – S fotbalisty druholigového Znojma deset dní trénoval bývalý záložník jihomoravského klubu Matúš Lacko a ve středu se oficiálně stvrdil jeho návrat do Znojma po dvou letech. „Je to nostalgie. Připadá mi, že jsem ani neodešel,“ usmíval se třicetiletý slovenský středopolař. Mimo něj klub posílil i šestadvacetiletý krajní bek Tomáš Pospíšil.

Štrombach: Mrzí mě, že jsem nehrál pod koučem Kučerou

Znojmo /ROZHOVOR/ – Před půl rokem si jej vybral tehdejší znojemský kouč Radim Kučera, jenže útočník David Štrombach si pod ním ani nezahrál. Místo Fotbalové národní ligy nastupoval jen v Juniorské lize za Zbrojovku. Podle přestupního řádu by totiž v uplynulé sezoně už nastoupil za čtvrté mužstvo, což regule nepovolují. Takže stihl sedm zápasů v Brně a při pondělním prvním tréninku letní přípravy už jej vítal nový znojemský kouč Jiří Balcárek. „S ním jsem se až dosud vůbec nepotkal," říká jedenadvacetiletý ofenzivní záložník.

Trenérská kariéra je důležitější než hráčská, říká nový znojemský asistent Paul

Znojmo – Jeho fotbaloví vrstevníci se prohání po hřištích, Miroslav Paul kromě toho stíhá i udílet pokyny ze střídačky. Devětadvacetiletý nejlepší střelec letošního ročníku divize D v dresu Tasovic se od trénování znojemské mládeže přesouvá na lavičku druholigového A týmu Znojma.

Kouč Balcárek: Zajímaly mě vztahy v klubu. Kuča mi řekl pozitivní věci

Znojmo /ROZHOVOR/ – Závěr jarní části sezony prožil jako rozdvojená osobnost. Fotbalový trenér Jiří Balcárek stále vedl třetiligového lídra Uničov, ale zároveň už pracoval na podobě znojemského kádru, ke kterému se po skončení ročníku přesouvá. V druholigovém klubu nahradí Radima Kučeru, který zamířil do Baníku Ostrava.

Fotbalisté Znojma nepřekvapili. Sus poslal Baník zpět mezi tuzemskou elitu

Znojmo - Závěrečným zápasem sezony se loučily druholigové fotbalové celky a jinak tomu nebylo ani u toho ze Znojma. Jihomoravané mohli před vyprodaným hledištěm ve Vítkovicích obrat Baník Ostrava o možný postup do nejvyšší soutěže, ale zůstalo jen u přání. Znojemští předvedli odevzdaný výkon a prohráli s favoritem jednoznačně 0:3.

Urbančok: Jsem rád za šanci od trenéra, za rok jsem udělal kus práce

Znojmo /ROZHOVOR/ – Pětkrát v řadě obdrželi úvodní branku, i proto z předchozích pěti kol Fotbalové národní ligy vydolovali hráči Znojma jediný bod. Duel 28. kola ve Frýdku-Místku zahájili Jihomoravané naopak úvodním tlakem, vedením a došli k výhře 3:0. „Byl to samozřejmě šťastný gól, ale i ten nás nastartoval," popsal úvodní trefu Jakuba Teplého ve skluzu po půlhodině hry znojemský záložník Dominik Urbančok, který po přestávce zvýšil vedení.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení