VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Co se kde staví

OBRAZEM: Stavba nové kruhové křižovatky už omezuje provoz. Ten řídí semafory

Znojmo – Počítat s výrazným omezením dopravy musí od tohoto týdne řidiči jedoucí ze Znojma na Brno. V místě původní dyjské křižovatky se totiž už začalo s budováním kruhové křižovatky.

Ztráty menších prodejen? Jednota na Znojemsku přesto buduje nové

Znojemsko – Plány na zbudování nové prodejny v Hostěradicích a Znojmě, rekonstrukce obchodu ve znojemských Příměticích a ve Višňovém. Takové plány má letos moravskokrumlovská Jednota. Na druhé straně ale žádá od některých obcí příspěvek na provoz.

Nové sídlo záchranky ve Znojmě odevzdají stavaři v srpnu

Znojmo /FOTOGALERIE/ – Dva měsíce stačily několika desítkám dělníků, aby postavili hrubou stavbu nové výjezdové základny zdravotnické záchranné služby u areálu policie v Pražské ulici ve Znojmě. Zřejmě napřesrok vyroste v těsném sousedství také nové sídlo znojemských profesionálních hasičů.

Dopravní událost roku: začala stavba kruhového objezdu na dyjské křižovatce

Znojmo, Dobšice - Jako událost roku v dopravě na Znojemsku lze označit stavbu kruhového objezdu na dyjské křižovatce. Měnit se začne 16. května. Podle plánu by měla být hotová na Dobroslava, tedy 5. června.

Na opravy silnic půjde 60 milionů. Na řadu přijde křižovatka a most v Božicích

Jižní Morava – Více než šedesát miliónů korun dá Jihomoravský kraj na opravy silnic Znojemska a Břeclavska. "Kvalita a bezpečnost silnic na jižní Moravě je pro nás prioritou. Kraj na ně využije peníze z příspěvku Státního fondu dopravní infrastruktury," uvedl náměstek hejtmana Jihomoravského kraje pro dopravu Roman Hanák.

Jevišovice: místo opravy silnice další výkopy, tentokrát kvůli výměně vodovodu

Jevišovice, Miroslav – Klopýtání přes výkopy a slalom mezi stavební technikou si ještě do léta užijí lidé v Jevišovicích. A na upravené, hladké silnice v městečku si počkají asi do příštího roku. Na jejich opravu totiž radnice nedostala peníze a navíc ještě přijde výměna vodovodních potrubí.

AKTUALIZOVÁNO

Stavba domů i bytů na jižní Moravě vzrostla. Kraj je v republice na třetím místě

Jižní Morava - Více domů i bytů než v posledních letech bylo v roce 2015 postaveno nejen v celé České republice, ale i na jižní Moravě. Zvýšila se ale i celková stavební produkce.

Stavba záchranky: archeolog se dostal na místo až po vybetonování základů

Znojmo – Možné nálezy z pravěku dokumentující dávné osídlení Znojma mohly obohatit muzejní sbírky. Zůstaly ale pohřbené pod masou betonu v základech nové stanice záchranářů, která vyrůstá v Pražské ulici ve Znojmě. Před začátkem stavby totiž chyběl na místě archeolog.

Nákupní centrum Znojmo má zelenou

Znojmo – Nové obchody s nabídkou potravin, ale také prodejny obuvi, oděvů či drogerie mohou již brzy vzniknout u družstevní ulice ve Znojmě. Krajští úředníci totiž naznali, že stavba nebude mít významný vliv na životní prostředí a usnesli se, že se tímto projektem již nebudou zabývat. Tyto závěry zveřejnili na svém webu. Po asi dvou měsících od chvíle, kdy stavbu investor dočasně pozastavil, se tak již brzy mohou v části areálu bývalého konzervárenského podniku Fruta objevit dělníci a montéři.

Dům v Tovární: nová stavba začne ještě letos

Znojmo /FOTOGALERIE/ – Čtyřpatrový dům s prodejnou a podzemní garáží zaplní v dohledné době místo po zbořených stavbách v areálu Jednoty v Tovární ulici ve Znojmě. Stavaři dostali stavební povolení. Podle opozičního zastupitele Jiřího Kacetla by radnice měla více dbát na to, jaká architektura v centru města vzniká.

Mikulovickou Jednotu vystřídají byty pro důchodce

Znojemsko – Již příští rok by mohli Mikulovičtí začít s přestavbou bývalé prodejny. Regály a nákupní košíky vystřídají menší byty, v kterých najdou svůj nový domov převážně místní lidé. „Deset let byla Jednota opuštěná. Místní lidé se totiž naučili chodit do obchodu k živnostníkovi, který konkurenci nakonec zlikvidoval. Na zastupitelstvu jsme schválili záměr, jak s budovou, kterou jsme před časem odkoupili, naložit. Naším cílem jsou malometrážní byty pro důchodce," vysvětlil starosta Mikulovic Karel Kříž.

Základna hasičů: kritici mají výhrady k povolení stavby, obrátili se na kraj

Znojmo – Velké vrásky na čele úředníků znojemské radnice může nadělat plánovaná stavba nová hasičské stanice. Všechna potřebná povolení totiž podle kritiků vydali rychle a potichu. Ze všech jednání totiž vyloučili nejen Okrašlovací spolek, ale také lidi bydlící v okolí. O stavbě údajně nevěděli ani archeologové.

Koupaliště v Miroslavi čeká zkušební provoz a další opravy. Vyjdou na 400 tisíc

Miroslav – Alespoň zkušební provoz chtějí uchovat na loni znovuotevřeném koupališti v Miroslavi představitelé tamní radnice a zastupitelé. Aby se mohli dohodnout s hygieniky, musí nejprve dodavatelská firma odstranit reklamační závady. Zastupitelé také schválili zpracování projektu dalších oprav umožňující pozdější kolaudaci a stálý provoz.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení