VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Co se kde staví

U Hevlína má vyrůst nové nákupní centrum

Hevlín – Pět desítek obchodů, hotel, několik restaurací a dokonce 5D kino má vzniknout blízko hranice s Rakouskem u Hevlína. Podle plánů by tam mohlo najít práci více než tři sta lidí. Vyplývá to z dokumentu, který zveřejnili úředníci na serveru kraje v rámci posuzování vlivů staveb na životní prostředí.

Nový bazén v Louce počítá jen se šesti drahami. Plavci chtějí ještě o dvě víc

Znojmo - Návrh znojemské radnice postavit nový krytý bazén v Louce vyvolává mezi plavci silné emoce. Vadí jim, že namísto osmi plaveckých drah, jak tomu bývá v obdobných zařízeních určených i pro závodní plavání, počítá chystaný projekt města jen se šesti.

Kondiční plavání i vířivka. Znojmo zadalo projekt na nový krytý bazén v Louce

Znojmo – Kondiční bazén se šesti drahami, brouzdaliště a zázemí s vířivkou má obsahovat nový krytý bazén u dnešní znojemské plovárny v Louce. Městští radní zadali projekt, se kterým mohou žádat o územní povolení, první nutný krok k budoucí stavbě. Zastupitelé budou chtít vědět, jaké plány má nyní radnice s dosluhujícími lázněmi na náměstí Svobody.

Ať je z Lér park a niva, navrhli studenti

Znojmo – Kolem řeky příležitost k procházce, o kousek dál rozlehlý park s rozmanitými hřišti a cestami, vhodnými i k vyjížďce. Tak vypadají Léry mezi Znojmem a Dobšicemi zatím v ideovém návrhu, který představila trojice studentů brněnské Mendelovy univerzity. První ohlasy přinesly ocenění nápadu i kritiku některých plánů.

Přestavba kasárenské křižovatky: po 4 letech příprav žádost o územní rozhodnutí

Znojmo – Další kruhový objezd připravují projektanti na klíčové křižovatce u Znojma. Po nyní rozestavěné dyjské křižovatce má přijít na řadu kasárenská. Úředníci a projektanti podali žádost o územní rozhodnutí.

U haly v Hrušovanech bude venkovní posilovna, šachy i bar

Hrušovany nad Jevišovkou – Zatímco se děti budou prohánět po palubovce nové haly na cvičení nebo tréninku, rodiče si protáhnou svaly v blízké venkovní posilovně nebo si se sklenkou v ruce zahrají pétanque nebo šachy. Zdálky bude přitom slyšet údery raket a dopady míčků z trojice tenisových kurtů. Tak má alespoň podle plánů představitelů města vypadat běžný den u nové sportovní haly v Hrušovanech nad Jevišovkou. Venkovní posilovny a workoutová hřiště už lidé využívají například v Moravském Krumlově či Znojmě.

Koupaliště v Miroslavi? Stavební firmě hrozí žaloba

Miroslav – Další sezona ve zkušebním provozu a hrozící žaloba směřující proti stavební firmě. Tak lze stručně shrnout současnou situaci kolem miroslavského koupaliště. Někteří kritici poukazují na nepovedené reklamační opravy. Podle vedení města ale lidé o letní koupání nepřijdou. „Firma bohužel neodvádí práci tak, jak by měla. Původní harmonogram práci mluvil o dokončení koncem dubna. Termín pak o měsíc posunuli. Nyní máme červen a práce stále nedokončili," naznačil radní Petr Augusta.

Hrušovany plánují do dvou let nový terminál. U náměstí přibude parkoviště

Hrušovany nad Jevišovkou – Poslední městem v regionu bez nových autobusových terminálů přestanou být Hrušovany nad Jevišovkou. Představitelé města zamýšlí do dvou let zmodernizovat zastávky u náměstí a nedaleko zámku. U náměstí přibude i parkoviště pro čtyřicet aut.

OBRAZEM: Obnova je v plném proudu. Dolním parkem nyní nelze projít

Znojmo – V plném proudu jsou práce na obnově znojemského Dolního parku. Skrz park teď nikdo nepovolaný neprojde. Bez svého povrchu je hlavní cesta, kolem níž postavili dělníci plot.

Svědectví o osídlení mohl pohřbít beton. Chybějící archeolog? Stížnost řeší kraj

Znojmo – Svědectví o dávném osídlení Znojma a možné nálezy z pravěku pohřbily před nedávnem základy záchranné stanice ve Znojmě. Nikdo totiž nezavolal archeologa. Kvůli možnému porušení zákona podali archeologové podnět k přešetření na krajský úřad.

Opraví cennou renesanční kapli. Využití domu znojemská radnice hledá

Znojmo – Odedávna v něm je lékárna, sídlilo tam nakladatelství, poté dům s historickým názvem U Zlaté koruny sloužil různým nájemníkům k bydlení. Nyní je prázdný, až na lékárnu, a na další využití čeká. Hodnotný je už svou polohou na zlatém kříži v jádru města. Podle památkářů i restaurátorů je cenný i svou historickou a stavební kvalitou.

Schválili podobu supermarketu v Malé Louce. Opozici překvapilo jen načasování

Znojmo - Na územní řízení se mohou brzy připravovat zástupci řetězce, který získal pozemky ve znojemské Malé Louce. Radní kývli na umístění a podobu chystané stavby. Podle kritiků je to přirozený důsledek schválených pravidel pro Malou Louku.

Nejméně stavebních povolení? Zastaralé územní plány, myslí si developerka

Brno – S kladným výsledkem a povolením ke stavbě odcházelo ze stavebních úřadů v prvních třech měsících nejméně lidí za poslední dva roky. Na jižní Moravě totiž úředníci podle zjištění Statistického úřadu vydali výrazně méně povolení.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení