VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Doprava

Znojemští opět vyrazí do ulic pěšky. Bude Den bez aut

Znojmo – I v letošním roce se Znojmo připojí k mezinárodnímu Dni bez aut, který se koná v rámci celorepublikové kampaně Evropského týdne mobility. Jeho cílem je poukázat, jaký dopad mají výfukové plyny na životní prostředí. Ve Znojmě se bude konat ve čtvrtek 22. září.

Škrtnutí obchvatu v územním plánu? Správní soud vrátil trasu k novému projednání

Znojmo – Kasační stížnosti znojemské radnice vyhověl Nejvyšší správní soud. Brněnský krajský soud musí po jeho rozhodnutí znovu projednat zakreslení trasy obchvatu v územním plánu, které na jaře škrtl.

Oprava hráze Vranovské přehrady začne v říjnu. Lidi převezou lodě

Vranov nad Dyjí – Místo po silnici lodí se budou brzy dostávat lidé od silnice z Vranova nad Dyjí na pláž vranovské přehrady. Korunu hráze totiž na dva roky obsadí dělníci, aby ji důkladně opravili a vyměnili železobetonovou mostní konstrukci.

Loucký klášter: město opraví průjezd v Loucké a okna

Znojmo – Repliky historických oken dostává jižní fasáda nového konventu Louckého kláštera. Během podzimu přijde řada ještě na opravy průjezdu takzvanou prelaturou, které na zhruba dva měsíce omezí průjezd Louckou ulicí. V opravách oken radnice zamýšlí pokračovat i příští rok, nyní chystá příslušný projekt.

Průjezd Louckou bude uzavřený. Objízdnou trasu úřad nestanovil

Znojmo – Kvůli opravám bude po dva měsíce neprůjezdná Loucká ulice ve Znojmě v místech průjezdu Louckým klášterem. Oznámili to v těchto dnech úředníci odboru dopravy znojemské radnice. „Kvůli opravě průjezdu Louckým klášterem bude v Loucké ulici na uvedeném místě platit úplná uzavírka od třetího října do konce listopadu letošního roku," napsal do zveřejněného opatření vedoucí odboru dopravy znojemské radnice Karel Černý.

Alkohol za řídítky? Cyklisté pili vždycky, říkají vinaři

Jižní Morava – Má stálé zákazníky, kteří k němu do vinařství pravidelně jezdí po cyklostezce z Brna. „Dobře si pamatuji například na jednoho asi devadesátiletého Brňana. Už několik let k nám jezdí jen na kole. Zastaví se tu, dá si vždy jednu skleničku vína, dalších pět litrů si nakoupí s sebou, spokojeně odjede a vrátí se zase za týden pro další zásoby," vypráví o pravidelném poutníkovi za vínem Jiří Ruibar, jednatel vinařství Rajhradské klášterní z Rajhradu, který leží asi třináct kilometrů jižně od Brna.

Řidiči autobusů půjdou do stávky, rozhodli odboráři znojemského dopravce

Znojmo – S marným čekáním na autobus městské dopravy nebo krajské linky musí v blízké době počítat lidé ve Znojmě. Odboráři Znojemské dopravní společnosti Psota totiž chtějí brzy oznámit, kdy zahájí stávku. Podle slov předáka Libora Weinsteina se tak rozhodli kvůli tomu, že s nimi firma fakticky přestala jednat. Jednatel Petr Chadim oponuje, že vyřešili vše, kromě požadavku zvýšení mezd.

Kuchařovice odmítají kamiony. Chtějí poslat na kraj žádost o omezení průjezdu

Znojmo, Kuchařovice – Zbavit svou obec zátěže zejména kamionů na tranzitních cestách chce starosta Kuchařovic Lubomír Mlejnek. Svůj požadavek na omezení či zákaz průjezdu těžké nákladní dopravy přes Kuchařovice a sousední Suchohrdly zamýšlí poslat krajským úředníkům. Znojemskému starostovi se nápad nezamlouvá. Pochybnosti má i šéf spediční firmy ze Suchohrdel.

Prázdninové opravy silnic: na Znojemsku silničáři pracují na pěti úsecích

Jižní Morava - Letní rekonstrukce silnic a ulic končí, obyvatelé krajského města si oddechnou. Na konec oprav ve zbytku kraje a na D1 
si ale ještě počkají.

Chtějí jezdit ekologičtěji. Hrušovany nad Jevišovkou testují elektromobil

Hrušovany nad Jevišovkou, Znojmo – Testovací elektromobil mají až do poloviny října k dispozici pracovníci městského úřadu i představitelé města v Hrušovanech nad Jevišovkou. „Během testování ověříme možnost využívání tohoto ekologického způsobu dopravy v místních podmínkách," napsali úředníci radnice v oznámení na webu města.

Starostové podepsali memorandum: Trať Brno – Vídeň? Přes Hevlín

Moravský Krumlov – Žádáme vládu, aby věnovala dostatečnou pozornost alternativní trati z Brna do Vídně přes Moravský Krumlov a Hevlín, tak přibližně zní text memoranda, které ve čtvrtek v Moravském Krumlově podepsali starostové ze Znojemska ale také třeba brněnský primátor.

Povolení pro průtahy: Nejkomplikovanější opravy? V Příměticích a Suchohrdlech

Znojemsko – Silničáři získali stavební povolení na opravu průtahu Kuchařovicemi. Do konce roku chtějí ještě razítko na další opravy v Suchohrdlech a Příměticích. Právě nyní začíná oprava silnice ze Šaldorfa do Hnanic, za provozu.

Starostové i odborníci se budou bavit o obnově trati

Moravský Krumlov – Nadcházející čtvrtek se do Moravského Krumlova sjedou odborníci a někteří starostové zdejších obcí, aby diskutovali na téma „Minulost, přítomnost a budoucnost železnice z Brna přes Moravský Krumlov do Vídně a Znojma". Chtějí tím řešit současný, a podle nich nevyhovující, stav dopravy.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení