TÉMA

Hokejoví Orli v soutěži EBEL

Musíme soupeře ujezdit. Profesorsky je nepřehrajeme, říká útočník Bartoš

Znojmo /ROZHOVOR/ – Po dvou domácích vítězstvích vyjeli poprvé na led soupeře. Hokejisté znojemských Orlů padli v pátek v Klagenfurtu 1:3, aby venkovní bilanci v mezinárodní soutěži EBEL vylepšili  nedělní výhrou 2:1 ve Fehérváru. „V Maďarsku je to vždycky nepříjemné. Fanoušci soupeře ženou dopředu. Tři body jsme vydřeli, což se počítá víc než vítězství 7:0,“ hlásí pětadvacetiletý útočník David Bartoš.

Orli ukořistili v Maďarsku tříbodovou výhru

Székesfehérvár, Znojmo – Z horkého maďarského ledu přivezli Orli tři body. Již po devíti minutách poslal hokejisty Znojma do vedení po souhře s Markem Birem Radim Matúš.

Orli si připsali první letošní prohru v Klagenfurtu

Klagenfurt, Znojmo – V deváté minutě otevřel skóre znojemský útočník David Bartoš a Orli nejlepším možným způsobem vykročili v Klagenfurtu k prodloužení vítězné série v novém ročníku mezinárodní soutěže EBEL. Jenže víc už nepředvedli a ve třetím kole prohráli 1:3.

Je to bomba, hodnotí Lattner povedený vstup Orlů do EBEL

Znojmo, Brno – Jako přes kopírák zatím znojemští hokejisté napodobují sezonu, ve které v mezinárodní soutěži EBEL získali stříbrné medaile. V úvodních dvou kolech porazili Linec a vysoko Salcburk, tedy stejně jako před dvěma lety. „Už jsem si toho také všiml. Ale každá sezona je jiná, zápasů je strašně moc a musíme jít za postupnými cíli,“ řekl znojemský univerzál Jan Lattner.

Schwarz vynuloval Býky. Na domácím ledě Orli zvítězili 4:0

Znojmo - Hokejisté Znojma zvládli vítězně i druhý zápas nového ročníku mezinárodní EBEL. Na domácím ledě pokořili salcburské Býky 4:0.

Vítězný start Orlů do EBEL obstaral v prodloužení Radek Číp

Znojmo – Hned v prvním zápase nového ročníku mezinárodní soutěže EBEL si hokejoví Orli vyzkoušeli atraktivní prodloužení tří proti třem. A byli v něm i úspěšnější. O výhře 3:2 nad Lincem rozhodl znojemský Radek Číp.

Orli startují EBEL. Domácí tvrz čekají první dvě prověrky

Znojmo – O jedno ze třech míst v Lize mistrů se porvou znojemští hokejisté v novém ročníku mezinárodní soutěže EBEL. Orli jej odstartují v pátek v půl sedmé večer na domácím ledě proti Linci, v neděli pak rovněž doma přivítají Salcburk. „Začínat doma je určitě příjemnější než venku,“ vítal znojemský útočník Radek Číp start před vlastními fanoušky.

Orli generálku s Budapeští zvládli, nastoupila už i nová posila Mrázek

Znojmo – Vítězně se na start nového ročníku mezinárodní soutěže EBEL naladili znojemští hokejisté. Ve čtvrtek večer porazili na domácím ledě maďarský celek MAC Budapešť 5:3.

Haman: Jsem rád, že budou hrát mladí

Znojmo - Konečně stejný styl. V přípravě se znojemští hokejisté utkávali pouze s českými extraligovými a prvoligovými celky, generálku na EBEL však sehrají Orli s loňským vicemistrem mezinárodní Erste Ligy Budapeští. Tu Jihomoravané přivítají ve čtvrtek v šest hodin večer na domácím ledě. „Zápas s Budapeští nám může hodně ukázat, protože soupeř hraje podobný styl hokeje jako mužstva v EBEL,“ hlásí znojemský kouč Roman Šimíček.

Vstup do EBEL byl správný krok, říká po šesti letech manažer Orlů Veselý

Znojmo /ROZHOVOR/ - Vstoupí už do sedmé sezony EBEL. Hokejisté znojemských Orlů se v této mezinárodní soutěži zabydleli, pravidelně hrají play-off a zviditelňují se i z marketingového hlediska. „Troufám si tvrdit, že pokud se nám podaří přilákat ještě jednoho či dva větší partnery, jsme schopní se s touto dodatečnou podporou pravidelně umisťovat v první čtyřce soutěže,“ věří dvaatřicetiletý Petr Veselý, jenž je manažer Orlů od jejich vstupu do EBEL.

Korupce? Obvinění Orlů od gólmana Frazeeho byl výmysl

Znojmo – Nejdřív se zdálo, že jde o velký problém, ale nakonec jen o křivé nařčení. Bývalý brankář slovinského celku Olimpija Lublaň Jeff Frazee před několika dny uvedl, že se ho znojemský hokejový celek pokusil podplatit. „Náš klub nebyl a není z ničeho obviněn nebo dokonce vyšetřován, jak některá média uvedla,“ zdůrazňuje manažer Orlů Petr Veselý.

Kometa a Orli se bijí i v přípravě: Nenecháme si všechno líbit, říkají

Brno, Znojmo – Přátelské utkání v hokeji? Spíš používejme termín přípravné. O nevraživost a bitky totiž není nouze ani v letošním létě. I hokejisté jihomoravských celků Komety Brno a Orlů Znojmo už při prověrkách na novou sezonu shodili rukavice. „Párkrát jsem se porval i v přátelácích. Nerozlišuju, jestli je to příprava, nebo ostrý zápas, každý jde do utkání naplno,“ řekl znojemský bek Jan Lattner.

Jsme ohromení, chválí obránce Šuláka v Detroitu

Brno – Zatímco jeho bývalí spoluhráči ze Znojma už se prohánějí po ledě v přípravných zápasech, Libor Šulák zatím jen individuálně trénuje. Proto ho potěšila pozvánka do hokejového národního týmu na dvojutkání se Slovenskem příští středu v Třinci a o den později v Žilině.