VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Politika

Pivo na veřejnosti? Dyjákovice plánují vyhlášku

Dyjákovice – Dyjákovice zvažují vyhlášku, která by omezovala pití alkoholu na veřejnosti. Stala by se tak patrně první vesnicí na Znojemsku s podobným opatřením.

Změny ve znojemských komisích: šel i Petr Nezveda

Znojmo – Až z výpisu usnesení nebo po dotazu redakce Znojemského deníku Rovnost se Olga Štefaniková, Daniel Hudeček a Petr Nezveda dozvěděli, že na příští zasedání bytové, sociální a majetkové komise nemusí chodit. Znojemští radní je totiž odvolali. Podle místostarosty Jana Groise šlo o běžnou výměnu na žádost nominujících stran.

Referendum o hazardu? Po petici jej zváží vedení radnice v Miroslavi

Miroslav, Hrušovany – Čtyři sta padesát podpisů sebrali odpůrci hazardu v Miroslavi pod petici, kterou na jaře předložili tamní radnici. Představitelé města nyní zvažují, že k záležitosti vypíší místní referendum. Podle zástupce iniciativy proti hazardu mohou příslušnou vyhlášku zastupitelé schválit i bez referenda. Radní v srpnu uváží, co navrhnou zastupitelům.

Anonym i pod dveřmi. Vyhrožování starostce je podle policie pouze přestupek

Znojmo, Horní Břečkov – Vyhrožování starostce Horního Břečkova není trestným činem, ale pouze přestupkem. Toho, kdo za výhrůžkami stojí, projedná a potrestá přestupková komise. Takový je závěr policejního vyšetřování mediálně známého případu, kdy pistatel opakovaně vyhrožoval starostce Horního Břečkova Petře Formanové.

Stovka městských bytů v balíku na prodej? Nabídku kritizuje opozice i odborníci

Znojmo - Zamýšlený prodej stovky městských bytů a víc než dvaceti nebytových prostor v jednom „balíku" za čtyřicet milionů korun kritizují odborníci i opozice.

Znojemské zastupitele zajímá losovačka

Znojmo – Představitelé téměř všech klubů ve znojemském zastupitelstvu chystají porady a ladí otázky. Bude je zajímat, jak starosta Vlastimil Gabrhel vysvětlí nedávné rozhodnutí Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže. Ten označil zrušení losovačky při výběru dodavatele ve velké vodárenské zakázce za porušení zákona.

Krajské volby 2016: o křeslo hejtmana může usilovat i brněnský primátor Vokřál

Jižní Morava – Vokřál, Hašek a Juránek. Mezi těmito jmény se mohou už za zhruba patnáct měsíců rozhodovat jihomoravští voliči. Ačkoli strany ještě lídry kandidátek do krajských voleb v příštím roce zveřejnit nechtějí, podle zjištění Brněnského deníku Rovnost je možné, že souboj o hejtmanské křeslo mezi sebou svedou právě tito tři muži.

Nečekaný zvrat v losovačce. Ale už pozdě

Znojmo - Podle antimonopolního úřadu vodárenský svazek v čele se starostou Znojma Vlastimilem Gabrhelem pochybil, když před lety zrušil výsledky losování v obří soutěži na modernizaci úpravny vody.

AKTUALIZOVÁNO

Krumlovští zastupitelé kývli na koupi zámku

Moravský Krumlov – Symbolické místo pro historické rozhodnutí zvolilo vedení radnice v Moravském Krumlově, když úterní jednání tamních zastupitelů svolalo do nedávno zrenovovaných prostor místního zámku. Právě jeho koupi od dosavadního majitele, společnosti Incheba, zastupitelé schválili. Radnice zaplatí patnáct milionů korun. O způsobu platby ještě bude dál jednat.

Výhrůžky starostce Horního Břečkova na Znojemsku vyšetřuje policie

Horní Břečkov – Sérií anonymních výhrůžek zastupitelům a posléze jen starostce Horního Břečkova se zabývá znojemská kriminálka. Policisté hledají pisatele anonymů.

Finanční výbor už je půl roku bez šéfa. Nového zastupitelé zvolí nejdřív v září

Znojmo – Prudká polemika a stížnosti opozice na nečinnost vedení města provázely projednání závěrečného účtu hospodaření znojemské radnice v uplynulém roce. Účet totiž neviděl finanční výbor. Od března nezasedl, protože nemá předsedu. Nového zastupitelé zvolí nejdřív v září.

Zastupitelstvo ráno? Výjimka. Místostarostové potřebovali čas na výběrové řízení

Znojmo - Znojemští zastupitelé poprvé schůzovali od devíti ráno. Příště už se mají sejít zase ve tři odpoledne. Místostarostové potřebovali čas na výběrové řízení.

Novinka ve Znojmě: zastupitelstvo bude už v devět hodin ráno

Znojmo – Namísto do práce zamíří zastupitelé Znojma o posledním červnovém pondělí na zasedání zastupitelstva. Snad poprvé v novodobé historii mají volení zástupci města usednout k projednávání důležitých bodů, které ovlivňují životy obyvatel Znojma, už v devět hodin ráno.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení