VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Politika

Znojemské podzemí: město má vrátit milion

Znojmo – Požadavek regionálních správců evropských peněz a ministerstva financí na vrácení milionu korun z dotace na vybudování Adrenalinového podzemí mají v pondělí mimo jiné na programu znojemští zastupitelé. Stát městu vyčítá, že z dotací zaplatilo sanaci skal v chodbách podzemí.

Rozhodnou o prodeji bytů za 62 milionů. Opozici chybí analýza a chystá kritiku

Znojmo - Znojemské zastupitelstvo na své pondělní schůzi rozhodne o kupci balíku sto sedmdesáti bytů. Firma nabízí dvaašedesát milionů korun.

Zastupitelé skončili ve školských radách. Prý nehájili město

Znojmo – Doby dávno minulé, kdy politická moc každý kritický hlas umlčela a lidé s odlišným názorem nesměli mít vliv na rozhodování, začíná opozici připomínat situace ve Znojmě. Bez předchozího upozornění totiž radní odvolali ze školských rad zastupitelku Olgu Štefanikovou a šéfa hnutí Pro Znojmo Jiřího Kacetla.

Tandem Forman a Volf si po roce vyměnil místa na radnici v Miroslavi

Miroslav – Jsou zpět v rolích, v nichž spolu pracovali šestnáct let. Starostou Miroslavi je znovu Augustin Forman, místostarostu mu po roce opět dělá Roman Volf. Zastupitelé o tom rozhodli na mimořádném zasedání. Lídr vítěze voleb Martin Plechatý přešel z opozice do rady.

AKTUALIZOVÁNO

Miroslav hlasovala proti hazardu. Voličů přišlo málo, referendum není závazné

Miroslav – Jednoznačné ne hazardu, ale podpořené nedostatečným počtem hlasujících, zaznělo při sobotním referendu v Miroslavi. Místní referendum vyhlásilo tamní zastupitelstvo. Hlasovat přišlo 329 voličů, 287 z nich souhlasilo s tím, že zastupitelstvo má hrací automaty ve městě zakázat. Zákon ovšem určuje, že referendum je platné a závazné jen tehdy, pokud přijde aspoň pětatřicet procent voličů. V Miroslavi svůj lístek hodilo do urny jen téměř čtrnáct procent voličů.

Pomluva? Znojemský místostarosta Grois žaluje Hovorku za „mafii"

Znojmo – Svérázný aktivista, který je co chvíli vidět v centru Znojma s transparentem v ruce. Znojemský důchodce Václav Hovorka je pro mnohé podivín, jehož veřejný projev je přinejmenším sporný, pro jiné hlasitý bojovník proti politikům všeho druhu. Nyní se dostal do křížku s místostarostou Znojma Janem Groisem (ČSSD).

Opozice v Miroslavi: starosta Volf nezvládá práci, měl by jít

Miroslav – Jen rok vydržela spolupráce nového starosty Miroslavi Romana Volfa a dvou místostarostů ve vedení města. Po ostré kritice sociálně demokratického starosty Volfa a druhého místostarosty, nestraníka Drahoslava Mikulky na poslední schůzi zastupitelů města vyzvali opoziční zastupitelé starostu, aby svolal mimořádné zastupitelstvo.

Prodej městských bytů v balíku za sníženou cenu? Ve Znojmě sílí kritické hlasy

Znojmo - O regulérnosti prodeje městských bytů v balíku část zastupitelů pochybuje. Byty totiž kupuje firma za sníženou cenu, což odporuje schváleným pravidlům.

Opozice radnici: Zastavte podezřelý prodej bytů!

Znojmo – Nad chystaným prodejem balíku téměř dvou set znojemských městských bytů jedné pražské firmě se stahují mračna. Starosta Vlastimil Gabrhel tvrdí, že do rozpočtu města půjde takto daleko víc peněz, než by Znojmo získalo prodejem jednotlivých bytů. To ale odborníci na reality, které nedávno Znojemský deník oslovil, odmítli. Nejen proto opozice požaduje urychlené zrušení chystaného prodeje. Rovněž kritizuje radnici za to, že se nabídka obřího prodeje objevila na vývěsce bez předchozí diskuse a v tichosti uprostřed prázdnin.

Miroslavské referendum přiblíží na plakátech

Miroslav – Plakátovací plochy pro představení otázky položené v místním referendu přichystala radnice v Miroslavi. Místních lidí se bude město ptát, zdali mají být ve všech částech Miroslavi zakázané herny. Více pak k otázce referenda se před jeho konáním dozví lidé právě na plakátech, které budou viset na betonových plakátovacích válcích na autobusovém nádraží a na plakátovací ploše autobusové zastávky v Kašenci. Informuje o tom vedení radnice na městském webu.

Znojmo přijímá žádosti o dotace na kulturu či sport

Znojmo – Od tohoto týdne mohou různé organizace či kluby zaměřené na kulturu, sport či sociální služby ze Znojma žádat město o dotace pro příští rok. S ohledem na novelu zákona o rozpočtových pravidlech územních rozpočtů schválilo znojemské zastupitelstvo nové Zásady pro poskytování dotací z rozpočtu města. „Jednou z významných změn je rozlišení druhů dotací na programové dotace, které budou poskytovány na základě vyhlášených dotačních programů, schválených radou města. Pro letošní rok jsou stanoveny čtyři," informovala mluvčí znojemské radnice Zuzana Pastrňáková.

Transparentní účet starosty Znojma? Moc nefunguje

Znojmo – Podpora kulturních či sportovních aktivit, pomoc rodině zesnulého hasiče, dětem z dětského domova či znojemské Charitě. Na takové dobročinné účely poslal již starosta Znojma Vlastimil Gabrhel v minulosti svůj starostenský plat. A to skrze transparentní účet, který zřídil v momentě, kdy se stal zároveň poslancem. Zasíláním starostenského platu na bohulibé účely skrze průhledný účet chtěl předejít kritice, že kumuluje své funkce. Peníze na účet však přicházejí jen sporadicky. Od začátku letoška se zde totiž na příjmové straně objevily pouze čtyři položky. Celý plat sem navíc přišel pouze v lednu, pak je možné vidět jen vklady na pokladně v květnu, červenci a říjnu.

Znojmo postupně splácí dluhy za téměř tři sta milionů

Znojmo, Moravský Krumlov – Přibližně osm tisíc korun. Takový je dluh Znojma přepočítaný na každého obyvatele města. Výše dluhu je aktuálně téměř tři sta milionů korun. Vedení Znojma tvrdí, že od roku 2011 se snaží nezatěžovat město dalšími. Takzvaný ukazatel dluhové služby, kterým ministerstvo financí hlídá hospodaření měst a krajů v zemi, ve Znojmě v posledních letech klesá.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení