VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Politika

Volby v kraji: zelení a piráti vsadí na Žít Brno

Jižní Morava /ANKETA/ – Téměř pětinu všech hlasů si v součtu v loňských komunálních volbách v Brně připsali kandidáti zelených, pirátů a Žít Brno. Za rok se pokusí uspět znovu. Tentokrát v krajských volbách a hlavně v trojčlenné koalici.

Cena města Znojma? Radní ji navrhnou i schválí. Opozice se tomuto postupu diví

Znojmo – Malíři, sportovci či publicisté, kteří propagují královské město na Dyji a jejich příznivci je navrhnou pro udělení Ceny města Znojma, se mohou nového prestižního ocenění dočkat již příští rok. Opozice chválí záměr, ale kritizuje systém schvalování nominovaných. Jejich návrh však na posledním zastupitelstvu neprošel. Radní si tak v pracovní skupině navrhnou sami sobě jména oceněných a v radě města je také schválí.

Znojemští radní sepisují programové prohlášení. Rok po volbách

Znojmo – Téměř rok po komunálních volbách stihli už znojemští politici jednu rekonstrukci své koalice, programové prohlášení ale dosud zastupitelé na stůl nedostali. Koalice přitom o dokumentu jednala už na jaře. Podle politologa má chybějící prohlášení pro koalici své výhody, ale předložit by ho měli. Už kvůli kontrole plnění svých cílů.

AKTUALIZOVÁNO

V Podhradí nad Dyjí vyhrálo volby Sdružení za klidné Podhradí

Podhradí nad Dyjí, Suchý – Nové volby v Podhradí nad Dyjí vyhrálo Sdružení za klidné Podhradí, jehož členem je současný starosta Oldřich Tesárek. Sdružení získalo čtyři mandáty ze šesti. Vyplývá to ze serveru www.volby.cz. V obci Suchý na Blanensku vyhrálo a získalo tři mandáty mezi sedmi zastupiteli uskupení SNK Suchý, kde je i současný starosta Pavel Žilka. Ten však nebyl lídrem a mandát nezískal, je prvním náhradníkem.

Města na Znojemsku se chystají na registr smluv

Znojemsko – Ještě než začne platit zákon o povinném zveřejňování smluv, mohou lidé v některých městech kontrolovat, co podepisují jejich starostové a schvalují radní či zastupitelé. V Krumlově to jde snadno už několik let, v Jevišovicích a Znojmě musí uživatel více či méně hledat a klikat. V Miroslavi a Hrušovanech rozhýbe zástupce města patrně až zákon.

Hazard ve městě? Zastupitelé v Miroslavi rozhodnou, zda uspořádají referendum

Miroslav – Mají se k otázce zákazu hazardu ve městě vyjádřit občané v referendu nebo ne? Odpověď na tuto otázku dá pondělní jednání zastupitelů v Miroslavi. Pokud volení zástupci na plebiscit kývnou, mohl by se uskutečnit již počátkem listopadu.

Znojemská radnice pokračuje v prodeji bytů. Balíček v druhém kole ještě zvětšila

Znojmo – Na stotřiasedmdesát vzrostl počet bytů a provozoven, které se pokouší napodruhé prodat znojemská radnice. Starosta Vlastimil Gabrhel (ČSSD) dál argumentuje, že město balík prodává zejména proto, že nabízené byty nikdo nechtěl. Sto devět bytů ovšem radnice prodává i s nájemníky. Podle nezařazené zastupitelky Olgy Štefanikové právě ty město prodává v rozporu s vlastními pravidly, když je nabízí za čtyřicet procent odhadu.

Znojemský finanční výbor vzala do ruky koalice

Znojmo – Dvě změny v pořádcích z posledních let udělali v pondělí znojemští zastupitelé při volbě šéfa svých dohlížitelů nad městskou kasou. Osmnácti hlasy zvolili zastupitele sociální demokracie, nejsilnější koaliční strany. Současně rozhodli, že funkce nadále nebude placená.

Zastupitelé volí předsedu finančního výboru. Opozice chce mluvit o prodeji bytů

Znojmo – K pravidelné schůzi se v pondělí odpoledne sejdou znojemští zastupitelé. Na pořadu mají včetně prodejů pozemků a bytů téměř stovku bodů. Další se pokusí do programu prosadit opozice. Chce mluvit o prodeji bytů a opravě stadionu. Navrhnout zamýšlí i odvolání starosty z čela vodárenského svazku.

Starosta Gabrhel útočil, podporu nenašel

Znojmo – Kritiku opozice a vlažnou reakci od koaličních partnerů sklidil znojemský starosta Vlastimil Gabrhel (ČSSD) za své vyjádření k plánu opozičníků zbavit jej vedení vodárenského svazku. Zástupci opozice považují slovní útoky na Jiřího Ludvíka za odvádění pozornosti. Koaliční partneři chválí úpravnu vody, útoky komentují velmi zdrženlivě.

Finanční výbor chce koalice. Pro Malačku

Znojmo – Ze dvou kandidátů budou nakonec příští pondělí znojemští zastupitelé zřejmě vybírat nového šéfa svého finančního výboru. K Lukáši Davidovi (Pro Znojmo), nominovanému opozičními kluby, přibyl nyní sociální demokrat Jakub Malačka. Koalice tak dala najevo, že chce výbor pro sebe.

Tržnice místo továrny? Zastupitelé s hlasováním o změně územního plánu počkají

Moravský Krumlov - Moravskokrumlovští zastupitelé v pondělí odložili hlasování o změně územního plánu pro bývalý areál továrny Vertex. Současný majitel, firma Anero chce mít v malé části areálu legálně prodejnu, o níž mluví místní jako o asijské tržnici. Územní plán to ale neumožňuje. Zastupitelé však chtějí počkat, až skončí veškerá správní řízení, která se táhnou již několik měsíců.

Koupi krumlovského zámku brzdí exekuce. Zastupitelé schválili smlouvu o úvěru

Moravský Krumlov – Ještě jednu zápletku musí řešit na krumlovské radnici a na pražském Výstavišti kvůli prodeji zámku v Moravském Krumlově. Město jej kupuje od společnosti Incheba, přípravu nezbytných smluv a samotnou koupi ovšem komplikuje pohled do katastru nemovitostí. Na zámku vázne zástava a exekuce.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení