VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Politika

Odvolaný šéf Městských lesů ve Znojmě se dočká omluvy. Od města

Znojmo – Před dvěma lety jej odvolali z funkce šéfa Městských lesů ve Znojmě. Nyní se dočká alespoň omluvy od znojemské radnice. Řeč je o Oldřichu Juřinovi, kterého vedení města před časem sesadilo pro nehospodárnost a nadměrné náklady na cestovné. Celá věc měla dohru u soudu. Oldřich Juřina tehdy požadoval po městu odškodnění ve výši šest set tisíc korun.

Rozklikávací rozpočet? Zatím jen sliby

Znojmo – Zhruba nejdřív rok po volbách zřejmě stihne znojemská radnice spustit rozklikávací rozpočet, který chystala do února. Zástupci koaličního ANO očekávali, že požadavky na průhlednost prosadí rychleji. Radnice argumentuje přípravou souvisejících prezentací. Opozice se obává dalšího prázdného gesta.

Znojemští radní dosud nezajistili posudek na stadion

Znojmo – Znojemští radní tři měsíce od doporučení kontrolního výboru nezajistili posudek soudního znalce, který by se odborně vyjádřil ke kvalitě a rozsahu prací na fotbalovém stadionu. Rekonstrukce tribun firmou Metrostav, kterou nechalo udělat město za 47 milionů korun, je podle opozičních členů kontrolního výboru nekvalitní. Odborný posudek, který dali zpracovat, upozornil na desítky nedostatků, řekli na tiskové konferenci.

Opozice: ať jde starosta Gabrhel z vodárenského svazku

Znojmo – Přijetí odpovědnosti kvůli nedávnému rozhodnutí antimonopolního úřadu chce od znojemského starosty Vlastimila Gabrhela (ČSSD) trojlístek opozičních zastupitelských klubů. Starosta si za zrušením losovačky, které podle Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže porušilo zákon, stojí.

Opozice: Zastavte prodej balíku městských bytů. Chceme nejdřív analýzu

Znojmo - Představitelé opozičních klubů ve znojemském zastupitelstvu vyzvou radnici, aby zastavila chystaný prodej balíku bytů. Chtějí nejprve analýzy.

Znojemská radnice ruší prodej stovky bytů. Soutěž vypíše znovu

Znojmo – Zrušit a znovu vypsat soutěž na prodej balík městských bytů a prostor k podnikání se rozhodli znojemští radní. Kontroverzní obchod spadl v prvním kole pod stůl kvůli právnickým detailům. Starosta Vlastimil Gabrhel uvítal, že nabízené ceny předčily očekávání. Opozice tvrdí, že prodej ani tak nedává smysl.

Znojemská ODS vyzývá Podzimka: Složte funkci. Ten rezignovat nehodlá

Znojmo – Kontrolu nad počínáním svých zastupitelů a dalších členů na znojemské radnici se pokouší obnovit vedení znojemské buňky občanských demokratů. Výzva, aby odešli ti, koho zastupitelé či radní zvolili do funkcí bez nominace místní rady strany, míří zejména na předsedu strategického výboru zastupitelstva Karla Podzimka mladšího.

Aktivita jihomoravských poslanců na schůzích? Nejhorší je Gabrhel

Jižní Morava – Kolikrát se poslanci v první polovině letošního roku účastnili schůzí? Kolik návrhů ve volebním období od podzimu 2013 podali? Na tyto a další údaje se zaměřila analýza aktivity poslanců, kterou vytvořilo sdružení KohoVolit.Analytici zjistili, že z jihomoravských poslanců byl nejaktivnější sociální demokrat Roman Sklenák. V celkovém pořadí poslanců byl na čtvrtém místě s účastí sedmadevadesát procent a 143 vystoupeními na schůzích. „Jednání se musím účastnit v podstatě neustále. Snažím se přitom odvádět co nejlepší práci," podotkl Sklenák.

Ve Višňovém poskytli azyl mladým běžencům. Dočasně

Višňové – Prodali veškerý majetek, ale na cestu za lepší budoucností to ještě nestačilo. Řeč je o rodinách z Pákistánu či Afgánistánu, které vyslaly na cestu do Německa či Švédska své děti samotné. Dva chlapci z takových rodin nyní bydlí v zámečku ve Višňovém, kde sídlí Výchovný ústav. Místní lidé se nejprve obávali, aby z domova nevznikl utečenecký tábor, ale nyní se již situace uklidnila. Mladíci zůstanou ve Višňovém zhruba měsíc, pak putují dál.

Višňové: Běženci? Jen jsme o nich slyšeli. Nikdo je neviděl

Višňové /REPORTÁŽ/ – Je prosluněné srpnové dopoledne. Centrem Višňové procházejí mladé matky s dětmi, lidé chodí na nákup do místního obchodu. Když vycházejí, vidí přímo do zámeckého parku. Jeho brána i menší branka jsou otevřené dokořán. „To je běžný stav, brány se tady nezavírají, i když je to park, který obklopuje místní výchovný ústav," ukazuje na budovu zámku důchodkyně Marie Svobodová.

Miroslav chystá plebiscit o hazardu

Miroslav – Pokračování příprav referenda o hazardu schválili na svém posledním zasedání radní v Miroslavi. O vyhlášení místního hlasování a konkrétním termínu rozhodnou zastupitelé města v září.

Finanční výbor bez šéfa: opozice má kandidáta, sociální demokraté zatím jednají

Znojmo – Měsíc po posledním zasedání znojemského zastupitelstva stále není zcela zřejmé, kdo povede jeho finanční výbor. Svého kandidáta postavily opoziční strany, sociální demokracie vyjednává a komunisté, jejichž představitel vedl výbor do jara, vyčkávají.

Bývalý znojemský starosta Petr Nezveda opustil ODS. Už podruhé

Znojmo – Nejvýraznější politik v řadách znojemských občanských demokratů, bývalý starosta Petr Nezveda, složil o víkendu stranickou knížku. Dlouholetý lídr strany odešel z ODS i kvůli způsobu odvolání z městské majetkové komise. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení