VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Školství a věda

Suchá silná větev třešně ohrožuje školáky

Znojmo /FOTOGALERIE/ – Stovky školáků projdou denně pod nebezpečnou suchou silnou větví staré třešně blízko Základní školy Pražská ve Znojmě. Podle reakcí chodců, které redakce Deníku oslovila přímo na místě, si většina ani neuvědomuje, že nad nimi visí hrozba. O nebezpečném stromu ví také ředitel školy Pavel Trulík. „Ano, víme o té třešni a také řešíme další stromy blízko školy. Vše projednáváme s Městskou zelení Znojmo a já věřím, že uschlou větev staré třešně velmi brzy odstraní," řekl Deníku Rovnost Trulík.

Živá škola nabídne alternativu. Učení hrou a ve skupině

Znojmo – Harmonické, tvořivé a bezpečné prostředí. Tak o svém nově vznikajícím vzdělávacím zařízení mluví Jolana Ambrosková ze Znojma. Od příštího roku totiž hodlá rodičům šesti a sedmiletých dětí nabídnout výuku v Živé škole. Po mateřském centru s dětskou skupinou a vznikajícími jeslemi tak zajistí pro děti i vzdělávání na prvním stupni. „Děti bude učit pedagožka asi v desetičlenné skupině. Již během následujících týdnů se mohou zájemci hlásit prostřednictvím formuláře zveřejněného na stránkách Mini klubu," sdělila Jolana Ambrosková.

OBRAZEM: Gymnazisté se učili jinak. Spolužáci jim nachystali zábavná stanoviště

Znojmo – Nový školní rok začali studenti i učitelé z Gymnázia Dr. Karla Polesného ve Znojmě netradičně. Projekt s názvem S úsměvem jde všechno líp ozvláštnil ve středu výuku hned dvěma třídám.

OBRAZEM: Děti z přímětické školy Prokopa Diviše už obědvají v nové jídelně

Znojmo-Přímětice – Nově zrekonstruovanou školní jídelnu a kuchyni otevřeli v první zářijové pondělí na Základní škole Prokopa Diviše ve Znojmě. Žáci si od nového školního roku pochutnají na obědech ve zmodernizovaných prostorách.

Maturity si v kraji zopakuje méně studentů. I díky doučování

Jižní Morava – Někdo září, někdo v září. Známé úsloví se nyní nejspíš vybaví studentům, kteří opakují maturitu. Opravné termíny se rychle blíží, druhý pokus mají už tento měsíc. Podle nově zveřejněných výsledků pořádající organizace maturit Cermat, které má Deník Rovnost k dispozici, si zkoušku z dospělosti letos zopakuje méně studentů v kraji než loni.

Ministryně Valachová: Inkluze ukázala, že vzdělávání běží naprosto přirozeně

Brno – Navýšení platů učitelů, zákaz prodeje nezdravých potravin ve školách či přestupy handicapovaných dětí v souvislosti s novelou o inkluzivním vzdělávání. To vše od letošního září zavádí ministerstvo školství.

OBRAZEM: Středisko volného času lákalo děti do nových kroužků. Po cestě ze školy

Znojmo - Cestou ze školy se v první den nového školního roku mohly děti zastavit na bývalém koupališti ve znojemském Horním parku, kde své kroužky představovalo znojemské Středisko volného času, dlouho známé jako Dům dětí.

Začátek školy se blíží, obchody čeká nápor

Znojemsko – Blížící se začátek školního roku znamená pro rodiče kromě jiného povinnou návštěvu papírnictví a nákup nezbytných pomůcek. Lidé by ale pořizování školní výbavy neměli nechat na poslední chvíli, mohlo by se jim to vymstít. Zásoby se obchodům začínají tenčit.

Opravili historické dveře, koupili nové tabule. Školy finišují s letními pracemi

Znojemsko – Už příští týden ve čtvrtek rozezvučí školy zvonění, které děti nažene zpět do lavic. Zatímco školáci využívali letních prázdnin k odpočinku a nabrání sil, základní školy na Znojemsku nelenily. Opravovaly a renovovaly.

Archeologové na Hradišti letos třídí a staví

Znojmo /FOTOGALERIE/ - S fotoaparáty, nad počítači nebo seznamy nálezů tráví svou letní praxi studenti v archeologické expedici na znojemském Hradišti. Vylepšují také ukázkovou velkomoravskou chalupu. Šéf dlouholetého výzkumu Bohuslav Klíma mezitím čeká na vyřízení úředních záležitostí pro pokračování dalších vykopávek na významné velkomoravské lokalitě.

Křik dětí vystřídal zvuk kladiv. Školy a školky využívají prázdnin k opravám

Znojmo – Dětem sice před pár dny začaly hlavní prázdniny, to ale neznamená, že školy a školky na Znojemsku zcela osiří. Na řadě z nich se totiž bude pracovat. Někde budou zásadní, jinde jen drobné rekonstrukce.

Přípravné třídy? Na jihu Moravy jich přibývá

Brno, jižní Morava – Slabiky, počítání do dvaceti, jednoduché písničky nebo nejčastější povolání. Takové věci se učí žáci v přípravných třídách. Mají rok před nástupem do školy nebo si ji o rok odložili. V poslední době nultých ročníků v Brně přibývá. Kvůli vysokému počtu odkladů, který postihne každé čtvrté dítě, i kvůli novému školskému zákonu.

OBRAZEM: Do vody! Školáci se utkali v plaveckých závodech

Znojmo – Už šestý ročník Přeboru základních škol Znojemska v plavání se konal ve znojemských lázních. Pořádající Plavecká škola Aquastart vybrala z více než dvou tisíc žáků, kteří absolvovali výuku plavání, zhruba 160 plavců z 28 základních škol, kteří se utkali v závodu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení