Úroveň češtiny se podle ní zhoršuje. „Mnohdy špatně mluví i profesionální řečníci v rozhlase nebo televizi. Lidé celkově málo hovoří, komunikují přes sociální sítě. Při psaní si člověk může rozmyslet, co napíše. U hovoru nemá na rozmýšlení čas," zdůvodňuje.

Právě výkladový slovník portálu se sedmdesáti tisíci hesly má lidem pomoci slova správně používat. Na nechybujte.cz pak najdou ještě pravidla spisovné češtiny, slovník synonym nebo českou gramatiku.

Portál, na jehož obsahu se podílí, funguje už téměř dva roky. Teď dostal novou nálepku kvality. Před nedávnem ho doporučilo i ministerstvo školství. „Ministerstvo tím vlastně říká, že je to dobrá pomůcka. A mnoho učitelů používá právě to, co je doporučené," vysvětluje pětačtyřicetiletá žena, která původně vystudovala ruštinu a historii. Dnes působí jako vedoucí vývoje českých i ruských slovníků ve společnosti Lingea.

Vytvořit webový portál podle ní není tak složité, jako dát dohromady jeho obsah. „Slovníky zpracováváme už od roku 1999. Naše poznatky jsme pak přenesli i na internet. Neustále je rozšiřujeme. Zpracovaných máme asi 120 tisíc slov. A stále přibývají nová," poznamenává.