VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Svět kostkového designu. V Brně se sejdou fanoušci počítačové hry Minecraft

Brno /TIPY NA VÍKEND/ - Na pět stovek fanoušků počítačové hry Minecraft zamíří v sobotu do královopolského kulturního centra Semilasso v Brně. Fanoušci tvoření ve světě charakteristickém kostkovým designem se sejdou už počtvrté.

16.12.2016
SDÍLEJ:

Počítačová hra Minecraft patří mezi nejpopulárnější současné hry. Nevsází na propracovanou grafickou stránku, ale na kreativitu hráčů, kteří v ní mohou postavit prakticky cokoliv. Brno hostí setkání fanoušků Minecraftu již počtvrté. Foto: ČTK

Na místě se setkají s hráči, kteří tvoří o Minecraftu videa a patří mezi herní celebrity. „Jedná se o nejpopulárnější hru současné generace. Hráči ji mají rádi, protože se nejedná o bezduché zabíjení času, ale staví na jejich kreativitě," prohlásila za organizátorský tým Barbora Michalíková.

Craftcon v Brně
- Kdy: sobota 10.00 až 18.00
- Kde: Kulturní centrum Semilasso, Brno-Královo Pole
- Za kolik: 300 korun

Oblibu potvrdil hráč Daniel Jaroň. „Ve hře můžu stavět cokoliv, omezuje mne jen představivost. Minecraft navíc stále doplňují nové prvky. Své si tam najdou i lidé, které zajímá řešení logických úkolů," vysvětlil Jaroň.

Na sobotním setkání české herní komunity se fanoušci třeba dozvědí, jak dělat herní videa s efekty, nebo se mohou zúčastnit autogramiády známých tváří minecraftového světa. „Mohou se s nimi i vyfotit v připraveném fotostánku," dodala Michalíková.

Minecraft vytvořil v roce 2009 švédský programátor Markus Persson, od kterého hru koupil Microsoft. Letos v létě překročil počet prodaných kopií hry sto milionů kusů na celém světě.

Další tipy z Brna

BETLÉMSKÁ TRAMVAJ

Kdy: sobota 10.00 až 17.30

Kde: 10.00 - 10.45 v Nádražní ulici u pošty, 11.15 - 12.15 náměstí Svobody, 12.30 - 13.30 Mendlovo náměstí, 14.00 - 16.00 náměstí Svobody, 16.30 - 17.30 v Nádražní ulici u pošty

Za kolik: zdarma

Největší tahák: Historická tramvaj přiveze betlémské světlo.

PŘIPOMÍNKA HAVLA

Kdy: neděle od 17.45

Kde: Husa na provázku

Za kolik: zdarma

Největší tahák: Zpěv Rybovy České mše vánoční a vzpomínkové setkání.

Další tipy z Blanenska

PŘEDVÁNOČNÍ KOLEDOVÁNÍ

Kdy: neděle od 10.00

Kde: Borotín, Vanovice, Světlá, Cetkovice, Uhřice

Za kolik: zdarma

Největší tahák: Dechový orchestr Malá Haná navodí vánoční atmosféru v několika vesnicích.

ADVENTNÍ KONCERT

Kdy: neděle v 15.00 a v 18.00

Kde: evangelický kostel Boskovice

Za kolik: 120 Kč

Největší tahák: Na benefičním koncertu vystoupí smíšený pěvecký sbor Nota a další muzikanti.

Další tipy z Břeclavska

VÁNOČNÍ JARMARK

Kdy: pátek od 14.00

Kde: před gymnáziem a v kostele, Velké Pavlovice

Za kolik: na koncert dobrovolné vstupné

Největší tahák: Prodej dárkového zboží, od 17.00 koncert, výtěžek půjde na nemocného Garika Válku.

VÁNOCE POD RADNICÍ

Kdy: sobota od 10.00

Kde: Náměstí, Mikulov

Za kolik: vstup zdarma

Největší tahák: Vánoční jarmark, živý betlém, prodej kaprů, zabijačkové speciality, vánoční dílničky, prohlídka města se svařeným vínem, vystoupení dětí.

Další tipy z Hodonínska

SLAVNOSTNÍ OTEVŘENÍ KINA PANORAMA

Kdy: sobota

Kde: kino Panorama, Kyjov

Za kolik: zdarma

Největší tahák: Nejprve je možnost prohlídky zrekonstruovaného kina. Pak se bude promítat Anděl Páně 2 a Inferno.

UVEDENÍ NOVÉ KNIHY

Kdy: sobota

Kde: Bartolomějské náměstí, Veselí nad Moravou

Za kolik: zdarma

Největší tahák: Zájemci se seznámí s další knihou o Veselí Bartolomějské náměstí původní zástavba a její obyvatelé.

Další tipy z Vyškovska

KRMENÍ PAPOUŠKŮ

Kdy: sobota a neděle vždy od 13.00

Kde: Papouščí zoologická zahrada v Bošovicích

Za kolik: zdarma

Největší tahák: Předvánoční krmení papoušků, děti se dostanou do zázemí zoo, kam běžně přístup není.

VÁNOČNÍ ŽELEZNICE

Kdy: neděle od 9.00

Kde: základní škola v Milešovicích

Za kolik: vstupné dobrovolné

Největší tahák: Vánoční ježdění se zahradní železnicí G, zájemci uvidí i další zajímavé modely.

Další tipy ze Znojemska

VÁNOČNÍ STROM ŘEMESEL

Kdy: sobota 9.0012.00

Kde: kulturní dům, Miroslav

Za kolik: zdarma

Největší tahák: Stánky s nejrůznějšími ručně dělanými výrobky. V místě si lidé budou moci vyzkoušet také výrobu svíček a dalších věcí s Vánocemi souvisejícími.

PŘEDVÁNOČNÍ SETKÁNÍ MÍSTNÍCH SBORŮ

Kdy: sobota v 16.00

Kde: sál kláštera, Tasovice

Za kolik: vstupné dobrovolné

Největší tahák: Vystoupí Schola z Tasovic, Sousedé z Hodonic, Farní sbor Tasovice, Mužáci z Tasovic či Tasovická scholička.

NEJZAJÍMAVĚJŠÍ VÝSTAVY BETLÉMŮ V KRAJI
Vánoční výstava betlémů
pátek od 9.00 do 16.00, sobota i neděle od 10.00 do 16.00

O víkendu mají zájemci poslední možnost zhlédnout výstavu betlémů ve ždánickém Vrbasově muzeu. Ta začala už devatenáctého listopadu. „Většinou jsou betlémy od tamních obyvatel a z blízkého okolí," sdělila vedoucí muzea Monika Jandurová. Vystavených je šedesát exponátů. Mezi nimi je i betlém z roku 1928 vyřezávaný ze dřeva a dovezený z Ameriky. Nejstarší jsou ale papírové příbramské jesličky. Ty pocházejí z počátku devatenáctého století.

- Kde: Ždánice, Vrbasovo muzeum
- Za kolik: zdarma

Vánoční zastavení
pátek od 14.00 do 16.30, sobota i neděle od 9.00 do 17.00

Nejvýznamnější součástí výzdoby Rybničního zámečku stojícího u Lednice, který se po čase opět otevře lidem, bude soubor vyřezávaných dřevěných betlémů sochaře a řezbáře Jiřího Netíka. „Prostory klasicistní stavby vyzdobí i floristické dekorace s vánočními motivy," zmínil Jindřich Neruda z Mendelovy univerzity, která akci připravila spolu s obcí Lednice. Letos s tématem Požehnané Vánoce. Výzdobu chystají studenti a učitelé Zahradnické fakulty Mendelovy univerzity. Na malé i velké návštěvníky čeká také model Rybničního zámečku. A trubači z lesnické a dřevařské fakulty předvedou v neděli Vánoční vytrubování.

- Kde: Rybniční zámeček, Lednice
- Za kolik: vstupné dobrovolné

Betlém z pytloviny
kdykoliv

Lidé z takzvané Dyjské vsi, jak obyvatelé Koželužské ulice ve Znojmě rádi používají někdejší oficiální název místa, si i letos vyzdobili svoji „náves" betlémem se zhruba dvacítkou postav v životní velikosti. Betlém včetně postav Ježíška, Panny Marie, svatého Josefa, trojice orientálních králů i zvířat, jako jsou ovečky, oslík a velbloudi, vyrobili z drátů a pytloviny Jan a Dana Drozdovi z nedalekého Muzea motorismu. Jesličky navodí atmosféru adventu a vánočních svátků u mostu pod znojemskou přehradou až do Nového roku. „Snad nám jednotlivé postavy nebude shazovat vítr. Občas se to stane," popsal Drozd. Letos se betlém poprvé objevil v doprovodu důlní parní lokomotivy z roku 1951, kterou majitel muzea přivezl v dubnu.

- Kde: Koželužská ulice, Znojmo
- Za kolik: zdarma

Předvánoční tvoření betlémů
sobota od 9.00 do 13.30

Například na keramický betlém se můžou podívat zájemci do Muzea Bučovicka na Vyškovsku. K vidění je výstava nejrůznějších druhů ořechů, kterou doplňují výrobky dětí z Domu dětí a mládeže Bučovice. Nechybí právě ani betlémy. „Navíc ve skle si jeden takový vyrobíme i na vánočních dílnách. Kromě betlémů si děti vytvoří například svícen, připravený bude punč a koledy," zvala za bučovický dům dětí Michaela Šujanová.

- Kde: Dům dětí a mládeže v Bučovicích
- Za kolik: zdarma

Boskovický betlém
pátek od 10.00 do 17.00, sobota i neděle od 13.00 do 17.00

Boskovický betlém, který v roce 1979 vyrobil boskovický patriot Jaroslav Koutný, si mohou do osmého ledna prohlédnout návštěvníci Muzea regionu Boskovicka. Kulisy betléma znázorňují významné boskovické stavby. Například kostel svatého Jakuba, synagogu nebo radnici. „I při výrobě figurek, kterých je téměř čtyřicet, se autor inspiroval reálnými osobnostmi z Boskovic. Betlém vystavujeme po čtyřech letech, dlouhodobě je uložený v muzeu v Třebechovicích, odkud ho máme půjčený," uvedla ředitelka boskovického muzea Dagmar Hamalová.

- Kde: Muzeum regionu Boskovicka
- Za kolik: plné vstupné 30 Kč, snížené 20 Kč

Betlém s pohyblivým Ježíškem
celoročně do setmění

Vyřezávaný betlém v barokní skříni mohou vidět celoročně lidé ve vranovském kostele. „Když vhodí minci do přístroje, začne se Ježíšek hýbat, betlém se rozsvítí a rozezní se hudba," řekl za farnost Milan Doleček.

- Kde: kostel ve Vranově na Brněnsku
- Za kolik: zdarma

Autor: Jan Žlebek, Redakce

16.12.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Paragliding. Ilustrační snímek.
AKTUALIZOVÁNO
15

Paraglidista zemřel při pádu na pole. Záchranáři ho oživovali marně

 Dva nové české rekordy padly o víkendu v Brně. O jejich překonání se postarali filmoví kaskadéři, kteří ve městě trénovali hoření na holé kůži a pády z výšky.
3

Rekordní trénink kaskadérů v Brně: hoření holé kůže i pády z dvaceti metrů

Zraněného policistu, který se vyboural s hybridním BMW, propustili z nemocnice

Brno - Do domácí péče již lékaři propustili policistu, který utrpěl vážná zranění při nehodě luxusního policejního auta. Jako spolujezdce přitom vezl zástupce šéfa hradního protokolu Vladimíra Kruliše. Pro Deník Rovnost to ve středu potvrdil mluvčí Fakultní nemocnice Brno Pavel Žára. Sportovní auto sjelo s osádkou do příkopu letos v květnu v brněnských Chrlicích.

Pálavské vinobraní oslaví už 70 let. Zastavila jej pouze okupace v roce 1968

Mikulov – Výstava ovoce a zeleniny, změny názvu i pokus o politickou akci. Pálavské vinobraní má za sebou dlouhou historii. Od prvního ročníku letos uplyne sedmdesát let.

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

Z bývalé prodejny a restaurace vznikne nové kulturní centrum. Od května

Znojmo – Galerii a místo setkávání v někdejší prodejně na náměstí Republiky v centru Znojma připravuje tamní spolek Umění do Znojma. S městem jedná o výpůjčce prostor, které ještě musí projít rekonstrukcí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení