VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Tipy na víkend: Nejlepší akrobati vzlétnou nad Břeclav při Exhibiční Air Show

Břeclav /TIPY NA VÍKEND/ - Gripeny, armádní vrtulníky i nevšední um akrobatických pilotů. Na to všechno se mohou těšit lidé, kteří v sobotu přijdou na břeclavské letiště. O úvodním víkendovém dnu se tam uskuteční Exhibiční Air Show.

8.7.2016
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Jan Čech

„Je to určitě zajímavá akce. Člověk nevidí takové letecké manévry každý den," řekl například Václav Matulík z Velkých Bílovic. Vidí rád letecké kousky.

Návštěvníci mají na letiště vstup zdarma. A program? Nabitý. Od devíti hodin dopoledne se uskuteční soutěžní lety republikového šampionátu v akrobacii, před polednem pak pořadatelé ohlásí výsledky.

Exhibiční Air Show vítězů
Kdy: sobota, od 9 hodin
Kde: letiště Břeclav
Za kolik: zdarma

Odpolední část události začne příletem armádních vrtulníků. „Vrcholem celého programu budou exhibiční lety nejlepších akrobatických pilotů. Představí se u nás celá česká špička. Bude tady například i Martin Šonka," upozornil Václav Hrůza z břeclavského aeroklubu.

Poté předvedou své umění divákům i letci z Břeclavi. „Lidé uvidí seskok parašutistů, budeme tu mít aerovlek. Poletíme prakticky se všemi letadly, která tady máme," uvedl Hrůza.

Další z vrcholů nastane ve čtyři hodiny odpoledne, kdy se na nebi objeví stíhačky Gripen. Po nich mají zájemci možnost využít vyhlídkové lety.

Ve čtvrtek a v pátek akci předchází úvod do mistrovství České republiky. „Konání tak významné události zviditelní Břeclav i tamní aeroklub," je přesvědčený místostarosta Břeclavi Zdeněk Urban.

5. Velké Moravské rodeo

Sobota, od 10 hodin

Dobytkářské i rychlostní disciplíny. To je klasika, která se už pravidelně koná na ranči Manner v Bohdalicích-Pavlovicích na Vyškovsku. Další ročník Velkého Moravského rodea tam začne v sobotu. „Jde o první letošní rodeo, ale už páté mistrovství republiky. Kromě známých westernových disciplín se můžou návštěvníci těšit na večer s country kapelou Přesčas," řekl organizátor Jiří Novotný.

Chybět nebude královská disciplína, takzvané kácení telete. Jezdec na koni na něj musí ve cvalu seskočit, svalit na zem a znehybnit ho.

Kde: Bohdalice-Pavlovice, ranč Manner

Za kolik: dospělí 80 korun, děti 60 korun

Festival Boskovice 2016

Pátek, sobota, neděle, od 9 hodin

Čtyřiadvacátý ročník festivalu pro židovskou čtvrť Boskovice 2016 začal už ve čtvrtek. Do neděle nabídne koncerty, divadelní představení, filmy i autorská čtení.

A to na různých místech v Boskovicích. V židovské čtvrti, Zámeckém skleníku, v areálu hradu, farské zahrady, stálém i letním kině. „Na své si přijde každý. Specifikem festivalu je, že se koná v podstatě v celém historickém městě, má klidnou a příjemnou atmosféru," řekl Čestmír Huňát z pořádajícího sdružení Unijazz.

Kde: různá místa v Boskovicích

Za kolik: permanentka na místě 650 Kč, vstupné na jednotlivé akce od 20 Kč

Bierfest Vacenovice

Sobota, 15 hodin

Až dvacet druhů piv mohou zítra ochutnat návštěvníci pátého ročníku Bierfestu ve Vacenovicích na Hodonínsku. Akce začne ve tři odpoledne v areálu hasičů, kteří festival pořádají. Na čepu bude klasická jedenáctka, dvanáctka, ale také piva kvasnicová, tmavá či speciály. K tanci i poslechu zahraje od půl deváté večer kapela Kabát revival.

Kde: hasičský areál, Vacenovice

Za kolik: 150 korun

Velkomoravské stezky 2016

Sobota, od 9 hodin

Účastníci cykloturistické akce se vydají po stopách věrozvěstů Cyrila a Metoděje. Volný start a zároveň i cíl je u Velo pavilonu muzea cyklistiky naproti vlakovému nádraží v Břeclavi a také v Mikulčicích u turistického informačního centra. „Cyklisté nejprve zavítají na Pohansko. Dále na ně čeká krásná projížďka lužních lesů v nivě řeky Moravy," nastínila Kristina Bartoníková z mikulčického infocentra.

Trasa měří 48 kilometrů.

Kde: Břeclav, Velopavilon; Mikulčice, turistické informační centrum

Za kolik: cena cyklopasu je 50 korun

Rukavice na Veveří

Do neděle

Novou expozici Lev a orlice. Moravští Lucemburkové a jejich hrad na hradě Veveří obohatil tento týden vzácný exponát rukavice svatého Vojtěcha. „S největší pravděpodobností tuto památku přikázal vyrobit císař Karel IV. na sklonku čtrnáctého století," stojí na stránkách hradu.

Tento významný exponát má na hradě, který ovládali Lucemburkové, připomenout vztah Karla IV. k Moravě. Rukavice je na Moravě k vidění poprvé do neděle.

Kde: hrad Veveří

Za kolik: 40 korun

Znojmo-Dobšice 1809

Sobota, 14 hodin

Rekonstrukcí napoleonské bitvy z roku 1809 ožije dobšický lesopark. Hlavní bitevní vřava začne ve dvě odpoledne. Večer se děj přesune mezi zdi znojemského Louckého kláštera. Pořadatelé tam mají v plánu zapojit i moderní videoprojekce. „Na vnitřním nádvoří kláštera bude jedna zeď zmapována. Plánujeme tam promítat zpracovaný program," sdělila za organizátory Šárka Fialová.

Budova hraje při videomappingu zásadní roli. „Když třeba voják vystřelí dělovou kouli, ve zdi kláštera se objeví díra," vysvětlila Fialová.

Kde: Dobšice, lesopark a Loucký klášter

Za kolik: zdarma

Jaké bude počasí
V sobotu bude polojasno až oblačno, zpočátku na severu a severovýchodě místy, jinde jen ojediněle přeháňky. Večer ubývání oblačnosti. Nejnižší noční teploty 16 až 12 °C. Nejvyšší denní teploty 21 až 25 °C, na jihu a jihovýchodě až 28 °C. Mírný severozápadní až západní vítr 3 až 7 m/s večer zeslábne.

V neděli jasno až polojasno. Nejnižší noční teploty 15 až 11 °C, na severovýchodě místy až 9 °C. Nejvyšší denní teploty 27 až 31 °C. Slabý jihozápadní až jižní vítr 1 až 4 m/s.

Zdroj: www.chmi.cz

Další tipy z Brna a Brněnska

RŮŽE A MEČ

Kdy: sobota, 13.00-23.00

Kde: klášter Rosa Coeli v Dolních Kounicích

Za kolik: 50 korun základní, snížené 25, rodinné 100 korun

Největší tahák: vystoupení skupiny historického šermu Alternus

BRNO ABSINTHE TOUR

Kdy: sobota, 18.30-21.30

Kde: Brno

Za kolik: neuvedeno

Největší tahák: prohlídka ve třech vybraných brněnských barech, na které by běžný návštěvník obvykle nenarazil, součástí jsou také drinky, prohlídka je v angličtině

Další tipy z Blanenska

PIVNÍ SLAVNOSTI

Kdy: sobota, od 13 hodin

Kde: sokolovna Drnovice

Za kolik: do 17 hodin vstupné dobrovolné, poté 100 Kč

Největší tahák: program pro děti i dospělé, soutěže, ochutnávka různých druhů piv, taneční zábava

HOLŠTEJN FEST

Kdy: sobota, od 14 hodin

Kde: hostinec Pod Hradem, Holštejn

Za kolik: 120 Kč

Největší tahák: vystoupí kapely The Entropies, ACbleskDC, Bloosers, Leebanda, Seňorita, Syntax Error, Rockfór

Další tipy z Břeclavska

FESTIVAL ÚLETY 2016

Kdy: sobota, od 16 hodin

Kde: areál Křástelka, Velké Bílovice

Za kolik: 100 korun

Největší tahák: vystoupení zpívajícího právníka Iva Jahelky s písněmi ze soudních síní, občerstvení s ochutnávkou vín

BÁJEČNÉ LÉTO 2016

Kdy: sobota, od 16 hodin

Kde: před kinem Koruna, Břeclav

Za kolik: film 80 korun, koncert zdarma

Největší tahák: film Legenda o Tarzanovi, od 18 hodin koncert brněnské folk-rockové kapely Pozdní sběr

Další tipy z Hodonínska

FESTIVAL SLUNCE

Kdy: pátek od 17 hodin, sobota od 16 hodin

Kde: Amfiteátr Zámek, Strážnice

Za kolik: 330 korun za den

Největší tahák: vystoupí Hana a Petr Ulrychovi, Ivan Mládek, slovenská Sima Martausová a další

VLADIMÍR MIŠÍK A ETC

Kdy: sobota od 20 hodin

Kde: přístav Baťův kanál, Veselí nad Moravou

Za kolik: 300 korun

Největší tahák: koncert českého devětašedesáti-letého zpěváka Vladimíra Mišíka s pětičlennou skupinou ETC

Další tipy z Vyškovska

LULEČSKÁ LÁVKA

Kdy: sobota, od 14 hodin

Kde: Luleč

Za kolik: zdarma

Největší tahák: téma se ponese v havajském duchu, k dispozici budou koktejly a zahraje kapela Babybanda, od osmi hodin večer na akci naváže Letní noc

KARIBSKÁ NOC

Kdy: sobota, od 20 hodin

Kde: nádvoří zámku Slavkov-Austerlitz

Za kolik: vstupné 190 Kč

Největší tahák: letní ples v kubánském stylu včetně výuky salsy, kulisy zámku si lidé vychutnají z plážových lehátek s koktejlem v ruce

Další tipy ze Znojemska

HUDEBNÍ FESTIVAL

Kdy: sobota, 20.00

Kde: jízdárna Louckého kláštera, Znojmo

Za kolik: 490, 690, 1050 Kč

Největší tahák: slavná opera W. A. Mozarta Don Giovanni v hlavní roli s hvězdou světového operního nebe Adamem Plachetkou

VIŠŇOVSKÉ KULTURNÍ LÉTO

Kdy: sobota, 20.00

Kde: zámecký park, Višňové

Za kolik: vstupné dobrovolné

Největší tahák: koncert skupiny Arcus, na který naváže zábava pod širým nebem

Autor: Michal Hrabal, Redakce

8.7.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Jaroslav Svozil v souboji. Znojemští fotbalisté (v modrém) ve čtvrtém kole druhé ligy doma jednou přišli o vedení proti Frýdku-Místku, nakonec jej však dokázali přehrát 2:1.
20

Střelecký půst trval 55 zápasů. Pár kluků už mi to dávalo sežrat, říká Svozil

Orli v zápase s Lublaní.

Korupce? Obvinění Orlů od gólmana Frazeeho byl výmysl

Kvůli horku v kraji lekly tisíce ryb

Jižní Morava - Nekvalitní voda a tisíce uhynulých ryb. To je bilance letošního léta v rybnících nejen na Brněnsku. Kromě extrémních veder a nedostatku vody bojovali rybáři se zamořením nádrží sinicemi.

Požár barokního mlýna ve Vranově teď šetří policie. Majitel jedná o rekonstrukci

Vranov nad Dyjí – Policisté a úředníci mají na stole záležitosti spojené s barokním mlýnem ve Vranově nad Dyjí. Policie prověřuje okolnosti vzniku červnového požáru, stavební úřad má zahájit řízení rekonstrukci objektu na penzion.

Pro zemědělce chce ministr Jurečka přes miliardu korun

Jižní Morava - Pomoc zemědělcům za škody na letošní úrodě způsobené suchem přislíbil ministr zemědělství Marian Jurečka. Návrh se chystá v blízké době předložit vládě. „Nelze vyloučit, že konečná výše pomoci může být podobná podpoře z roku 2015, tedy 1,2 miliardy korun. Zároveň je však možné, že ministerstvo zemědělství navrhne i vyšší částku,“ sdělila mluvčí ministerstva Markéta Ježková.

AKTUALIZOVÁNO

Na křižovatce nedal přednost. Zabil sebe i spolujezdce, dalších pět zranil

Znojemsko /FOTOGALERIE/ - U Bantic zemřeli v neděli dva lidé. Od pátku policie registruje na Znojemsku čtyři mrtvé a šest těžce zraněných včetně čtyř dětí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení