VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Červen 2011 očima reportérů Znojemského deníku

Znojmo - Červen 2011 očima reportérů Znojemského deníku

1.1.2012
SDÍLEJ:

Život na Masarykově náměstí v Moravském Krumlově se zcela zastavil. Při výkopových pracích dělníci narazili na nevybuchlou leteckou pumu z druhé světové války. Foto: DENÍK

1. června Nejznámější zřícenina na Znojemsku, Cornštejn, se opět otevřel návštěvníkům. Má novou vyhlídku a ochozy, ze kterých je nevšední výhled do údolí řeky Dyje. Památkou navíc návštěvníky provede informační systém s odpočívadly.

1. června Jen dvojice pražských agentur Part agency a MVP agency se přihlásila do výběrového řízení na uspořádání Znojemského historického vinobraní.

1. června Sedm lidí se zranilo při srážce linkového autobusu s kamionem v Suchohrdlech u Znojma. Podle prvotního šetření policie vjel pětapadesátiletý řidič nákladního vozu z Prostějovska na hlavní silnici a nedal přednost v jízdě autobusu.

2. června O třetí loď chce posílit svoji dosavadní miniflotilu ve vlnách vranovské přehrady společnost Lodní doprava Vranov. Ambiciózní podnikatelské plány hovoří o zbrusu nové lodi se dvěma trupy, známé pod označením katamarán. Půjde-li vše podle představ podnikatelů, šampaňské se o jeho trup roztříští už příští rok.

4. června O kousek dál k větší informační otevřenosti pokročila znojemská radnice. Znojemskému deníku Rovnost se totiž podařilo poprvé oficiálně získat situační zprávy k bodům, které mají projednávat zastupitelé. Situační zprávy přitom detailněji popisují jednotlivá projednávaná témata a zastupitelé je dostávají povinně zpravidla týden dopředu.

6. června Pražská agentura MVP agency je vítězem soutěže na pořadatele letošního Znojemského historického vinobraní. Druhý soutěžící, rovněž pražská agentura - Part agency, překročila stanovenou maximální cenu pět milionů a osm set tisíc korun bez daně. Z řízení tak byla vyřazena.

6. června Zelenou stuhu a tři čestná uznání získaly obce ze Znojemska v krajském kole soutěže Vesnice roku. Ocenění putují do Hnanic, Božic, Horních Dunajovic a Výrovic.

7. června O další měsíce musí podnikatel Martin Balík odsunout zahájení provozu hydrobusu Dyje na vranovské přehradě. Přestože on sám o své lodi ani plánech nechce se Znojemským deníkem Rovnost hovořit, podle Státní plavební správy lodi stále chybí obdoba technického průkazu. Ten měl Balík původně získat do konce měsíce května.

7. června Místo na Kopalův pomník míří loni vyrobené bronzové nápisy a ornamenty do znojemského muzea. Nasvědčuje tomu rozhodnutí znojemských radních. Politici tvrdí, že stále zvažují více variant. Památkáři ale mluví o zmařené šanci a politickém taktizování.

8. června Život na Masarykově náměstí v Moravském Krumlově se zcela zastavil. Při výkopových pracích dělníci narazili na nevybuchlou leteckou pumu z druhé světové války. Policie evakuovala až stovky lidí z nejbližšího okolí. Pyrotechnik pumu nakonec bezpečně zlikvidoval v kamenolomu za městem. Detonaci vnímali lidé kilometry od místa exploze.

11. června Na pouhý jeden den měli lidé v Moravském Krumlově možnost prohlédnout si prostory jinak nepřístupné bývalé městské šatlavy. Jedná se o jednu z pěti dochovaných původních budov ve městě. Ostatní zničily letecké bomby na konci války

11. června Pierra Briceho, představitele legendárního Vinnetoua, mohli spatřit návštěvníci nově otevřeného dětského světa v Excalibur City v Hatích. Dvaaosmdesátiletý herec zde otevíral dětský zábavní park a četl úryvky z knihy Vinnetou a já.

13. června Správci evropských peněz zastavili vyplacení celkem padesáti milionů korun za dva znojemské projekty kvůli vyšetřování extajemníka Krejčíře. Podle starosty Zbyška Kaššaie může město letos přijít až o padesát milionů korun. Jeho předchůdce Petr Nezveda však tvrdí, že město větší část ohrožené sumy dostalo už vloni.

14. června Vedení Znojma šetří. Výsledkem může být i více nedopalků od cigaret či psích hovínek v ulicích města. Po společnosti .A.S.A. město požadovalo na tři měsíce zcela stopnout blokové čištění. Vedení znojemské pobočky, která smluvně úklid znojemských ulic provádí, to však striktně odmítlo. Nakonec se obě strany dohodly. Blokové čištění zůstane, ušetří se na nadstandardních úklidových pracích.

16. června Znojemský starosta a lídr sociální demokracie Zbyšek Kaššai prostřednictvím mluvčí radnice Renáty Šimečkové potvrdil, že koalice otevřela otázku nájemného. Jeho stávající výše bude podle něj pravděpodobně do budoucna neudržitelná. Radnice ale předpokládá, že by do konce letošního roku ke zvýšení nájemného nemělo dojít..

17. června Prorektor znojemské Soukromé vysoké školy ekonomické a její zakladatel Pavel Štohl odstoupil z pozice znojemského městského radního i zastupitele. Muž, jenž při dvou posledních komunálních volbách díky preferenčním hlasům hravě přeskakoval své spolukandidáty, odchází z funkcí po půl roce. Důvodem je údajný nedostatek času. Podle neoficiálních informací šlo však spíše o spory se starostou Kaššaiem.

21. června Znojemští radní zrušili oddělení informatiky. Firmu, která je nejpozději do konce roku zčásti nahradí, navrhne tajemník úřadu. Bez výběrového řízení. Rozhodnutí radních oznámil starosta Zbyšek Kaššai. Vyjádřil přitom pobouření nad způsobem, jak o dosavadním rozhodování radních informoval Znojemský deník Rovnost. Podle Kaššaie došlo vedení města k závěru, že efektivnější a levnější služby v oboru IT lze získat díky spolupráci s externími dodavateli.

21. června Za odstoupivšího Pavla Štohla budou nestraníci nominovat do rady primáře hematologicko – transfúzního oddělení Jana Simonidese. Ten se tak stane již pátým lékařem v devítičlenné radě.

25. června Soutěž v pojídání topinek, která je již pravidelně součástí dyjákovické Topinkyády, skončila skandálem. Výherce soutěže Miroslav Šuléř z Hrádku totiž nezaplatil vstupné a tím nesplnil podmínky soutěže. Byl diskvalifikován a vyloučen z účasti na dalších ročnících Topinkyády. Výtěžek Topinkyády je každoročně určen znojemské nemocnici a jejímu dětskému oddělení na nákup přístrojů a vybavení.

27. června Částky, které zaplatí nájemníci za městský byt ve Znojmě, zřejmě nepřesáhnou půl milionu korun. Vše bude záležet na velikosti a technickém stavu bytu. Kolik peněz si budou muset nájemníci připravit, aby mohli zaplatit avizovaných čtyřicet procent tržní ceny bytu, radnice zatím přesně neví.

1.1.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Úleva. Znojmo má první výhru, Frýdek-Místek přehrálo 2:1

Ilustrační foto.

Žaloba na územní plán: za krajem stojí přes 60 obcí

Druhá etapa čištění Bořího lesa se blíží ke konci. Průzkum chtějí urychlit

Břeclav, Valtice /FOTOGALERIE/ - Dva nálezy za pár minut našel pyrotechnik při čtvrteční ukázce průzkumu Bořího lesa mezi Valticemi a Břeclaví. Jeden byl pravděpodobně střepina, druhý zřejmě munice určená k likvidaci. „Je to nahodilé, může se stát, že jste hodinu bez nálezu a pak přijdete na místo, které musíte přerýt jako záhon mrkví, protože jeden nález navazuje na druhý,“ řekl Jiří Chládek, hlavní pyrotechnik specializované firmy, která průzkum provádí.

AUTOMIX.CZ

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Sportovně užitková vozidla vládnou světu a to nejen mezi novými auty, ale jejich obliba výrazně roste i mezi ojetinami. Pojďme se tedy podívat na to, jaké možnosti máte, když si chcete pořídit ojeté SUV s relativně omezeným rozpočtem. Probereme si SUV do 300 tisíc a koukneme na pět kusů, které za to stojí. A také na pět, jimž byste se měli vyhnout.

Teror v Barceloně: Lidé se bojí zajít si i pro jídlo, říká Hodoňanka

Hodonín – S nervozitou sleduje vývoj události okolo teroristických útoků ve španělské Barceloně. Čeká na zprávy, píše si se známými. Třicetiletá Monika Baldriánová z Hodonína strávila na Pyrenejském poloostrově několik let. A přestože kontakt s lidmi z oblíbené země udržuje už jen na dálku, vraždění radikálů ji nesmírně zasáhlo.

Jsme ohromení, chválí obránce Šuláka v Detroitu

Brno – Zatímco jeho bývalí spoluhráči ze Znojma už se prohánějí po ledě v přípravných zápasech, Libor Šulák zatím jen individuálně trénuje. Proto ho potěšila pozvánka do hokejového národního týmu na dvojutkání se Slovenskem příští středu v Třinci a o den později v Žilině.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení