VYBRAT REGION
Zavřít mapu

„Divišák“ má přijít o parčík. Bude na něm dlažba

Znojmo - Když se předseda znojemského Okrašlovacího spolku Otto Bouda rozhodl před nedávnem veřejně si postěžovat na přístup znojemské radnice směrem k informovanosti občanů, ještě netušil, jak to od vedení tohoto města schytá.

16.12.2012 18
SDÍLEJ:

Městský úřad ve Znojmě. Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Dalibor Krutiš

V regionálním týdeníku vyjádřil rozhořčení nad tím, že se běžný občan dozvídá o stavebních aktivitách radnice bez jakékoliv diskuze a většinou až tehdy, kdy už je vše rozhodnuto.

Reagoval tak na fakt, že rada města letos v září bez diskuze převzala pro další použití studii Ateliéru Tišnovka z roku 2008 na projekt oprav náměstí Jezuitského, Divišova a Svobody a přilehlých ulic Velká a Malá Michalská, Zelenářská, Kollárova a dalších. Studie je přitom místy podobně „odvážná" jako rekonstrukce Horního náměstí, která za bývalého starosty Petra Nezvedy čelila kritice veřejnosti i památkářů.

Nejen Otto Boudovi vadí nyní například zamýšlená úprava Divišova náměstí. „Architekti navrhují, aby podle nich nevhodná úprava zeleně uprostřed náměstí byla zrušena a nahrazena dlážděnou plochou z žulových kostek. Zdůvodňují to docílením intimity," podivil se ve svém článku Bouda.

Studie ze šuplíku

Reakce města na článek šéfa Okrašlovacího spolku nenechala na sebe dlouho čekat.

„O odborných záležitostech nebude nikdo diskutovat s panem Boudou přes noviny. Jednak je to, jak vidno ze zmatečného materiálu, který vyšel ve Znojemsku, neefektivní a možná i kontraproduktivní. Kdo z čtenářů, kteří dočetli do konce, ví přesně, co chtěl autor říci mnoha překotnými slovy?" tlumočila názor sociálnědemokratického vedení města mluvčí radnice Zuzana Pastrňáková.

Šéfa Okrašlovacího spolku ale v minulých dnech podpořil opoziční zastupitel Jiří Kacetl.

„Pan starosta vytýká Otto Boudovi a také mně osobně, že jsme jako bývalí zastupitelé ODS mohli chystané projekty připomínkovat již v minulém volebním období, ale že jsme tak kdovíproč neučinili. Ideová studie Ateliéru Tišnovka řešící rekonstrukci Divišova a Jezuitského náměstí a okolí byla sice odborem rozvoje zadána již v roce 2008, její výsledná podoba však nebyla nikdy představena ani na schůzi rady města, ani na žádné z poradních komisí. Ještě nedávno jsem se domníval, že zůstala kvůli ekonomické krizi někde v šuplíku nedokončena. Nyní ji tedy radnice oprášila a bez veřejné diskuse pospíchá k hotovému projektu," popsal Kacetl.

Rekonstrukce by měla začít v roce 2014. Jak na dotaz Deníku odpověděla mluvčí města, vizualizace k tomu, jak mají náměstí a přilehlé ulice po opravách vypadat, žádné nejsou.

„Ty se zpracovávají až ve fázi projektové dokumentace, nikoliv v rámci územní studie. Studie určuje pouze rámcově, jak bude prostor řešen a je nezávazná," sdělila Pastrňáková.

V současné době je již vypsáno výběrové řízení na zpracování projektové dokumentace pro územní řízení, stavební povolení, zadání a provedení stavby.

Autor: Vojtěch Smola

16.12.2012 VSTUP DO DISKUSE 18
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jak reklamovat koupený dům či byt

Ilustrační foto.

Mobilní rozhlas pomůže také v krizi, slibuje autor. V kraji ho využívá 39 obcí

Zábava v plastové kouli? Lide v ní hrají fotbal nebo se promenádují po vodě

Jižní Morava /LÉTO V POHYBU, INFOGRAFIKA/ - Koho by nelákalo chodit po vodě? I na jižní Moravě si zájemci mohou aspoň vzdáleně vyzkoušet, jaké to je. Na čtyřech místech v regionu lze otestovat aquazorbing, tedy pohyb v nafouknuté plastové kouli na hladině. Věnuje se mu sedmý díl seriálu Deníku Rovnost Léto v pohybu.

Zarážení hory pomáhá ochránit vinohrady. Vinaři soudili i skupinku zlodějů

Tasovice /VIDEO/ - Slavnost Zarážení hory pořádali v sobotu už potřetí obyvatelé Tasovic a Spolek vinařů svatého Klementa. Všude bylo plno vína, krojů a moravských písní. "Věřím, že se všichni při písničce a skleničce dobrého vína společně pobavíme a navíc pomůžeme ochránit naše vinohrady v době zrání před chorobami, špačky, zlým počasím a zloději. Hrdě můžeme prohlásit, že naše právo platí už od šestého století," řekl na úvod za pořadatele slavnosti František Houšť.

Kometa a Orli se bijí i v přípravě: Nenecháme si všechno líbit, říkají

Brno, Znojmo – Přátelské utkání v hokeji? Spíš používejme termín přípravné. O nevraživost a bitky totiž není nouze ani v letošním létě. I hokejisté jihomoravských celků Komety Brno a Orlů Znojmo už při prověrkách na novou sezonu shodili rukavice. „Párkrát jsem se porval i v přátelácích. Nerozlišuju, jestli je to příprava, nebo ostrý zápas, každý jde do utkání naplno,“ řekl znojemský bek Jan Lattner.

Na táboře se každoročně vracím do dětství, říká vedoucí skautského oddílu

Vyškov - Jednu košili nosí, i když ne dennodenně, už patnáct let. Přesně tak dlouho je Helena Dvořáková z Vyškova skautkou. Ke kroji, který si tehdy pořídila, se váže spousta jejích vzpomínek. „Abych se stala členkou Junáku, maminka na mě ušila boudu. Teď si život bez skautingu neumím představit,“ říká pětadvacetiletá vedoucí vyškovského dívčího oddílu Kasiopea, která se stará o sedmnáct jeho členek. Podesáté s nimi letos jako hlavní vedoucí vyrazila na tábor do Otaslavic.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení