VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Bývalá ubytovna v Dyjákovicích mizí před očima. V místě vyrostou rodinné domy

Dyjákovice – Už jen štít nad vchodem s nápisem Saloon Wild West Hotel a několik obvodových zdí zbývá z dyjákovické ubytovny. Vedení vesnice se jí před časem rozhodlo zbourat. Demoliční práce jsou nyní v plném proudu. „Ubytovna už je z větší části zbouraná. Zcela pryč by měla být už v létě,“ uvedl starosta Dyjákovic Josef Gajdošík.

13.7.2017
SDÍLEJ:

Bývalý Wild West Hotel v Dyjákovicích.Foto: DENÍK/Dalibor Krutiš

O demolici ubytovny rozhodli zastupitelé příhraniční vesnice již vloni. V ubytovně, nazvané honosně Saloon Wild West hotel, žili ještě na počátku loňského roku žili sociálně slabí lidé. Právě jejich přítomnost vadila některým místním lidem. Proto se vedení obce rozhodlo starou montovanou budovu koupit a následně odstranit.

Vedení obce tak prakticky vyřešilo letitý problém, který podle starosty existoval právě kvůli ubytovně. „Vyčerpali jsme totiž všechny zákonné možnosti, jak řešit problémy spojené s některými lidmi, kteří v ní byli ubytovaní,“ řekl již dříve Gajdošík v narážce na různé protiprávní činy, které se podle vedení obce ve vsi děly od doby fungování ubytovny.

Policisté ve vesnici v době fungování ubytovny řešili například menší krádeže nebo sprejerství.

A kam se poděli lidé, kteří v ubytovně žili? „Věnovali jsme se jim, od počátku jsme jejich osudy sledovali a snažili jsme se jim pomoci. Někteří z nich našli ubytování například v Lechovicích. Na ulici nezůstal nikdo z nich,“ konstatoval ředitel znojemské charity Evžen Adámek.

Na místě zbourané ubytovny, která částečně obsahovala i azbest, by měly vyrůst nové rodinné domy. „Budou tam tři parcely pro výstavbu domů. Azbest skončí na skládce nebezpečných odpadů,“ naznačil první muž Dyjákovic.

Místní lidé, které oslovil Deník Rovnost, jsou s rozhodnutím představitel obce spokojeni. „Vím o plánech obce. Je dobře, že ubytovna zmizí. Vzniknou tam nová stavební místa, takže to bude ku prospěchu obyvatel Dyjákovic,“ je přesvědčený například Marek Procházka.

Ubytovny pro sociálně slabé lidi na Znojemsku mapují pracovníci Oblastní charity Znojmo. „Víme o Uherčicích, za podobné zařízení můžeme považovat i bývalý hotel Dukla ve Znojmě,“ řekla již dříve vedoucí Rodinného sociálního asistenta charity Radka Růžičková. Podle ní je ubytovna v Uherčicích spartánská.

Autor: Dalibor Krutiš

13.7.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Student Provozně ekonomické fakulty Mendelovy univerzity v Brně Mikuláš Muroň vytvořil webovou aplikaci, která v Brně vyhodnotí kvalitu bydlení.
6

Kde je bezpečno a kde se dobře dýchá? Mapa najde ideální bydlení v Brně

Místo události, při níž v úterý ráno zahynul jeden voják, je obehnané páskami.
6

Výbuch v kasárnách: munice neměla v administrativní budově co dělat

Důchodci získají nový altán a zahradu za domem, kde bydlí

Znojmo – Ještě tento měsíc začnou práce na úpravách zahrady s novým altánkem pro obyvatele domu s pečovatelskou službou v ulici Dukelských bojovníků ve Znojmě. Nejstarší obyvatelé Znojma, kteří tam našli svůj domov, se mohou těšit na nové příjemné prostředí za budovou svého domu.

Zdravotnictví čeká velký třesk. Síť nemocnic prořídne

Nic podobného se prozatím žádnému z českých ministrů nepodařilo, přestože si to všichni přáli: koncentrovat lékařskou péči do velkých nemocnic. Zrušit část malých špitálů nebo je změnit na léčebny dlouhodobě nemocných je totiž politická sebevražda.

Vyhořelý mlýn ve Vranově chtějí majitelé vyškrtnout ze seznamu památek

Vranov nad Dyjí – Sotva manželé Rössovi bývalý mlýn ve Vranově nad Dyjí koupili, lehl popelem. Nyní cítí únavu i beznaděj nad úředními průtahy. Bezmála čtyři měsíce po ničivém požáru nemá policie jasno, proč mlýn shořel. Jeho majitelé požádali o jeho vynětí ze seznamu kulturních památek. Reagují tak na to, že památkáři nesouhlasí s plánovaným zbudováním penzionu.

Stát chystá zákaz těžby borovic. Majitelé jsou proti

Jižní Morava – Už za měsíc má platit dočasný zákaz cíleného kácení smrků a borovic po celé České republice. Ministerstvo zemědělství tak chce zvýšit odolnost jehličnanů, které na řadě míst decimují přemnožení kůrovci.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení