O víkendu měli junioři na programu páté a šesté kolo. To sehráli v Morkovicích, kde se střetli s brněnským Hattrickem a Holešovem.

První zápas s brněnskými juniory měl celkem hladký průběh. Znojmo už od úvodního buly převzalo otěže zápasu a diktovalo tempo hry. Dlouho se však přes extrémně defenzivní styl soupeře nemohli svěřenci Martina Andrleho prosadit. První gól padl až ve dvanácté minutě, kdy se po přihrávce Petříčka prosadil Farkaš. Od té doby to šlo s Hattrickem z kopce, i když ve druhé části dokázal snížit. Nakonec si Znojemští připsali vysokou výhru 6:1.
„Tohle utkání nemá ani smysl hodnotit. Když soupeř brání v pěti lidech brankoviště, těžko se dávají góly,“ vystihl vývoj utkání kapitán Znojma Michal Petříček.

Druhé utkání s Holešovem mělo být o něco těžší, a také bylo. Znojmo nemohlo najít na osobní bránění soupeře dlouho recept. Dokonce první třetinu prohrálo 1:2.

V té druhé ale jihomoravští florbalisté zabrali a čtyřmi góly poslali svého soupeře těžce k zemi. Brankostroj Znojma se nakonec zastavil až na čísle osm, když junioři porazili Holešov 8:3.

„Je fakt, že v letošní sezoně budeme v naší soutěži asi těžko hledat konkurenci, ale i tak musíme pracovat na sto procent. Začátek utkání s Holešovem nám nevyšel. Soupeř hrál osobku, což nám dlouho dělalo problémy. Ve druhé třetině jsme hru stáhli na dvě pětky a změnili přechod do útoku a najednou to šlo,“ pousmál trenér znojemských juniorů Martin Andrle.

Junioři jsou tak jasně první. Zatím totiž neztratili ani bod. I individuálním statistikám vévodí Znojemští. Kanadské bodování vede Radek Dřevěný, který v šesti utkáních nasbíral celkem dvaatřicet bodů za osmnáct gólů a třináct asistencí.