VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Krumlov konečně opraví hlavní silnici

Moravský Krumlov – Nový průtah Moravským Krumlovem bude pravděpodobně vykoupen komplikovaným životem občanů města, studentů i lidí dojíždějících za prací. Rekonstrukce hlavní silnice má začít prvního dubna a trvat bude řádově několik měsíců. Po tu dobu budou muset lidé počítat s objížďkami, uzavírkami i nepříjemným hlukem stavebních strojů.

18.3.2011
SDÍLEJ:

Ilustrační fotografie.Foto: DENÍK/David Taneček

Původní rozpočet prací vyčíslily firmy na závratných pětasedmdesát miliónů, ve výběrovém řízení se však tuto sumu podařilo snížit na pětačtyřicet milionů.

„Mohu potvrdit, že dodavatelem prací pro město Moravský Krumlov bude firma Skanska. Nyní čekáme na ukončení patnáctidenní odvolací lhůty. Poté podepíší zástupci města a zmiňované firmy smlouvu o dílo a pak už nic nebrání v zahájení plánovaných prací,“ informoval vedoucí znojemské oblasti Správy a údržby silnic Zdeněk Komůrka.

Připravenou smlouvu k podpisu a začátek prací na průtahu potvrdil starosta města Tomáš Třetina. „Čekáme pouze na uplynutí zákonné odvolací lhůty. Zaměstnanci firmy Skanska zahájí prvního dubna práce na průtahu. Z rozpočtu města zaplatíme asi deset milionů korun. Další, dosud nevyčíslenou částku, zaplatíme firmě Kordis, provozovateli Integrovaného dopravního sytému. Chceme, aby autobusy i po dobu oprav zajížděli až na náměstí a k poliklinice. Děti, studenti, důchodci i další cestující tak budou moci v ranní a odpolední špičce nastoupit do autobusu pohodlně na náměstí,“ informoval starosta.

Autobusy budou do centra města zajíždět ráno mezi sedmou a devátou hodinou a také odpoledne mezi čtrnáctou a šestnáctou hodinou. „Náklady spojené s touto mimořádnou dopravní situací vyčíslí zástupci Kordisu a zastupitelé tuto částku schválí na svém příštím zasedání,“ upřesnil ředitel Správy majetku města Zdeněk Kabelka.

Omezí se parkování

Nabízí se otázka, kde budou parkovat svá auta obyvatelé centra města či návštěvníci Krumlova. „Práce na průtahu logicky omezí parkování. Lidé budou moci využít část náměstí před lékárnou. Do všech podrobností jsme toto na pondělní schůzce neřešili,“ říká Kabelka.

Starosta města dodal, že pro parkování bude vyčleněna i ulice Palackého. „Potřeba dalších parkovacích ploch vyplyne z harmonogramu prováděcích prací. Budeme samozřejmě reagovat a případně vyčleníme další místa,“ doplnil Třetina.

Krumlovské náměstí získá novou podobu. Všechny autobusy budou na náměstí pouze zastavovat, nikoli parkovat. „Dvě průjezdná stanoviště pro autobusy vyrostou naproti místní poště během tohoto roku. Konečná podoba náměstí závisí na schválení dotace. O její přidělení nyní žádáme. Doufám, že nové náměstí budou moci krumlovští obdivovat již během příštího roku. Nyní žádám všechny o velkou míru pochopení a tolerance vůči jistému nepohodlí, které bude stavba průtahu provázet,“ zakončil Třetina.

UZAVÍRKY - PLÁN
1. 4. – 10. 4. – úplná uzavírka od zámku po náměstí, průjezd kolem KB, objízdná trasa pro autobusy po ulici Palackého, zastávky umístěny před KB.
11. 4. – 31. 8.– úplná uzavírka od kruhového objezdu po náměstí. Objížďka povede z autobusového nádraží na náměstí a z něj ulicemi Růžová, Palackého a Školní zpět na ulici Smetanova. Zastávky budou pouze přímo u KB.
Od 1. 9. – náměstí přístupné ve směru od kruhového objezdu, další případné uzavírky budou upřesněny v létě.

Autor:

18.3.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Mobilní rozhlas pomůže také v krizi, slibuje autor. V kraji ho využívá 39 obcí

Ilustrační foto

Zábava v plastové kouli? Lide v ní hrají fotbal nebo se promenádují po vodě

Zarážení hory pomáhá ochránit vinohrady. Vinaři soudili i skupinku zlodějů

Tasovice /VIDEO/ - Slavnost Zarážení hory pořádali v sobotu už potřetí obyvatelé Tasovic a Spolek vinařů svatého Klementa. Všude bylo plno vína, krojů a moravských písní. "Věřím, že se všichni při písničce a skleničce dobrého vína společně pobavíme a navíc pomůžeme ochránit naše vinohrady v době zrání před chorobami, špačky, zlým počasím a zloději. Hrdě můžeme prohlásit, že naše právo platí už od šestého století," řekl na úvod za pořadatele slavnosti František Houšť.

Kometa a Orli se bijí i v přípravě: Nenecháme si všechno líbit, říkají

Brno, Znojmo – Přátelské utkání v hokeji? Spíš používejme termín přípravné. O nevraživost a bitky totiž není nouze ani v letošním létě. I hokejisté jihomoravských celků Komety Brno a Orlů Znojmo už při prověrkách na novou sezonu shodili rukavice. „Párkrát jsem se porval i v přátelácích. Nerozlišuju, jestli je to příprava, nebo ostrý zápas, každý jde do utkání naplno,“ řekl znojemský bek Jan Lattner.

Na táboře se každoročně vracím do dětství, říká vedoucí skautského oddílu

Vyškov - Jednu košili nosí, i když ne dennodenně, už patnáct let. Přesně tak dlouho je Helena Dvořáková z Vyškova skautkou. Ke kroji, který si tehdy pořídila, se váže spousta jejích vzpomínek. „Abych se stala členkou Junáku, maminka na mě ušila boudu. Teď si život bez skautingu neumím představit,“ říká pětadvacetiletá vedoucí vyškovského dívčího oddílu Kasiopea, která se stará o sedmnáct jeho členek. Podesáté s nimi letos jako hlavní vedoucí vyrazila na tábor do Otaslavic.

Meruňkovice bude vzácná, kvůli mrazům

Jižní Morava – Loni jsem pálil z tří set litrů kvasu, letos nemám nic. Tak shrnul letošní sezonu pěstitel Josef Procházka z Hodonínska. „Pomrzla i jablka. To málo, co z úrody zbylo, nemá ani cenu sbírat,“ řekl.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení