VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Radní: posílejte náměty k územnímu plánu

Znojmo - Myslíte si, že Znojmu chybí průmyslová zóna? Čeho je ve městě příliš a čeho naopak málo? Tyto a další otázky najdou v současné době návštěvníci webových stránek města ve speciálním formuláři. Zastupitelé totiž připravují nový územní plán a od obyvatel Znojma chtějí získat připomínky a podněty k jeho nové podobě.

12.8.2009
SDÍLEJ:

Ilustrační fotografieFoto: DENÍK/Dalibor Krutiš

„Jedná se o vytvoření nového územního plánu města. Vybraná architektonická kancelář chce předem co nejvíce informací, než začnou vytvářet podobu nového plánu. Fází bude několik, teď chceme po občanech jen podněty a připomínky. Až se veškeré podklady dají dohromady, bude probíhat klasický proces. Všechno se bude připomínkovat. To je ale otázka tak jednoho až dvou let,“ vysvětlil místostarosta města Jan Blažíček.

Zadání plánu musí znojemští úředníci připravit do patnáctého září. „Lidé proto mají čas poslat své připomínky do začátku měsíce září. Tohle není žádné veřejné jednání, je to prostě jen sbírání námětů. V dalších etapách, které už budou veřejné, budou pevně dané termíny,“ vysvětlila architektka Alena Šrubařová z městského oddělení územního plánu.

Zastupitelé všechny došlé připomínky a podněty zpracují a předají je architektonické kanceláři.
„Budeme samozřejmě posuzovat, co je a co není reálné. Podle mě je tato fáze velmi důležitá, lidé mohou přijít s věcmi, které je trápí,“ vysvětlil radní Jiří Kacetl, do jehož kompetence územní plán spadá.

Jak dodal, s architektonickou kanceláří už znojemští zastupitelé jednali. „Probírali jsme jakýsi nástin toho, co by podle nás v plánu mělo být zahrnuto. Já osobně jsem se zaměřil na dopravní nedostupnost některých částí Znojma. Pochopitelně se v plánu musí zohlednit průmyslová zóna, či zelené plochy v okrajových částech Znojma,“ dodal Kacetl.

Podle něj je teď nejlepší doba na to, aby lidé své připomínky radním poslali. „V této chvíli si stanovujeme úkoly a prověřujeme, co je a co není možné. Za rok už některé změny třeba nebudou možné. Zadání územního plánu pak bude schvalovat zastupitelstvo města na podzim tohoto roku,“ doplnil Kacetl.

Stávající územní plán je platný od roku 2000. „Od té doby bylo provedeno osm změn, a další žádosti přicházejí. Od roku 2007 platí nový stavební zákon, který zásadním způsobem mění mimojiné i některé záležitosti územního plánování. Zastupitelstvo města proto před dvěma lety schválilo pořízení komplexní změny územního plánu,“ vysvětlila mluvčí města Denisa Šipošová.

Nový územní plán by měl co nejlépe vystihnout směřování města v následujících patnácti až dvaceti letech. „Tím se chceme vyhnout tomu, aby v budoucnosti nemuselo docházet k tak častým změnám, jako tomu bylo doposud,“ řekl Kacetl.

Územní plán přesně stanoví, kam se bude město rozšiřovat a jak budou využívány stávající zastavěné plochy. „Dokument jasně říká, kde se bude bydlet, kde relaxovat, kde bude výroba či komerce. A naopak stanovuje, kde se stavět nesmí kvůli ochraně hodnot vymezených zákonem či z důvodu zamýšlené veřejně prospěšné stavby,“ objasnil radní Kacetl.

Autor: Monika Choděrová

12.8.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Nedělní srážka dvou aut na bantické křižovatce si vyžádala dva mrtvé a pět těžce zraněných včetně tří dětí.
AKTUALIZOVÁNO
8

Na křižovatce nedal přednost. Zabil sebe i spolujezdce, dalších pět zranil

Jak reklamovat koupený dům či byt

Mobilní rozhlas pomůže také v krizi, slibuje autor. V kraji ho využívá 39 obcí

Blanensko, Vyškovsko - V mobilu pípne SMS. Zpráva o tom, že lékař dnes neordinuje, přišla přímo od starosty a ušetří tak zbytečnou cestu do ordinace. Tak funguje aplikace Mobilní rozhlas. Podle Barbory Valešové z Mobilního rozhlasu ji v Jihomoravském kraji využívá devětatřicet obcí.

Zábava v plastové kouli? Lide v ní hrají fotbal nebo se promenádují po vodě

Jižní Morava /LÉTO V POHYBU, INFOGRAFIKA/ - Koho by nelákalo chodit po vodě? I na jižní Moravě si zájemci mohou aspoň vzdáleně vyzkoušet, jaké to je. Na čtyřech místech v regionu lze otestovat aquazorbing, tedy pohyb v nafouknuté plastové kouli na hladině. Věnuje se mu sedmý díl seriálu Deníku Rovnost Léto v pohybu.

Zarážení hory pomáhá ochránit vinohrady. Vinaři soudili i skupinku zlodějů

Tasovice /VIDEO/ - Slavnost Zarážení hory pořádali v sobotu už potřetí obyvatelé Tasovic a Spolek vinařů svatého Klementa. Všude bylo plno vína, krojů a moravských písní. "Věřím, že se všichni při písničce a skleničce dobrého vína společně pobavíme a navíc pomůžeme ochránit naše vinohrady v době zrání před chorobami, špačky, zlým počasím a zloději. Hrdě můžeme prohlásit, že naše právo platí už od šestého století," řekl na úvod za pořadatele slavnosti František Houšť.

Kometa a Orli se bijí i v přípravě: Nenecháme si všechno líbit, říkají

Brno, Znojmo – Přátelské utkání v hokeji? Spíš používejme termín přípravné. O nevraživost a bitky totiž není nouze ani v letošním létě. I hokejisté jihomoravských celků Komety Brno a Orlů Znojmo už při prověrkách na novou sezonu shodili rukavice. „Párkrát jsem se porval i v přátelácích. Nerozlišuju, jestli je to příprava, nebo ostrý zápas, každý jde do utkání naplno,“ řekl znojemský bek Jan Lattner.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení