VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Radní vybrali prodejce městských bytů. Vyhrála nejnižší nabídka

Znojmo - Nejnižší nabídce přiklepli znojemští radní tendr na administrátora prodeje poloviny městských bytů ve Znojmě. Firmy Murom a Městská energie práci obstarají za sedmnáct milionů. Soutěž snížila cenu o desítky milionů.

7.3.2012 13
SDÍLEJ:

Ilustrační fotografieFoto: archiv DENÍKU

Sdružení firem z Prahy a Klášterce nad Ohří na Chomutovsku vybrali znojemští radní, aby místo městských úředníků obstaralo veškerou administrativu a jednání s nájemníky při chystaném prodeji městských bytů. Město sdružení společností Murom a Městská energie za šestiletou práci zaplatí sedmnáct milionů korun.

„Rada vybrala nabídku, která zvítězila především na základě předložené ceny, jež byla hlavním měřítkem hodnocení. Vítězové měli ale velmi solidně zpracovaná i takzvaná měkká kritéria, která brala komise a rada při rozhodování v potaz,“ sdělil mluvčí městské rady Pavel Jajtner.

Z webových stránek firmy Murom plyne, že se na správě a privatizaci bytů podílí například v Mostu, Jirkově, Klášterci nad Ohří, Kadani či Chomutově.

Antimonopolní úřad: Bez správního řízení

Radní rozhodli, že radnice rozešle účastníkům tendru rozhodnutí o výsledku soutěže a pověřili starostu města podpisem příslušné smlouvy. Ovšem za podmínky, že do věci ještě nevstoupí Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) nebo některá z neúspěšných firem, které mohou proti výsledku tendru podat námitky.

Antimonopolní úřad se zakázkou poprvé zabýval ještě před vyhodnocením tendru. „Úřad na základě podnětu přezkoumal postup zadavatele při zadávání veřejné zakázky a neshledal důvody pro zahájení správního řízení z úřední povinnosti,“ sdělil mluvčí Kristián Chalupa.

Bez rozhodnutí úřadu město nesmí s firmami uzavřít smlouvu. „Smíme ale soutěž vyhodnotit, vybrat vítěze a rozeslat jednotlivým uchazečům vyrozumění o výběru nejvhodnější nabídky. Smlouvu s vítězem jsme připraveni uzavřít okamžitě, jakmile to umožní rozhodnutí ÚOHS. Ten má na rozhodnutí o případných námitkách šedesát dnů od doručení podkladů. Věříme, že stanovisko obdržíme co nejdříve,“ dodala Bártová.

Znojemští radní na firmu, která převezme administrativu privatizace poloviny městských bytů, vypsali otevřené řízení. Už na základě podaných nabídek označil starosta Vlastimil Gabrhel za prvního vítěze tendru město. „Díky zvolenému postupu a otevřené soutěži totiž ušetříme městské pokladně proti původnímu návrhu minimálně pětatřicet milionů,“ uvedl již dříve starosta.

Nejvyšší nabídnutá cena, pětačtyřicet milionů korun, byla i tak prakticky poloviční proti osmdesáti milionům, které radním naznačovaly jako možnou cenu jejich první průzkumy v loňském roce.

Zástupce opozice to však příliš nepřesvědčilo. „Je to žonglování čistě virtuálními čísly. Stále jsem přesvědčen, že prodej přes najatou firmu neznamená úsporu, ale naopak výdaje navíc. Mám také za to, že oslavné proklamace mají zastřít některá nepříjemná fakta. Například to, že schválené podmínky umožní v konečném důsledku prodat byt i s nájemníkem,“ kontroval již dříve opoziční předák Petr Nezveda.

Konečnou cenu zdůraznila i mluvčí radnice Bártová. „Vysoutěžená cena je téměř pětkrát nižší, než se na počátku projektu Klíč 2018 předpokládalo. Výsledná cena zahrnuje vymezení téměř dvou a půl tisíce bytů ve dvou stech osmi domech, zpracování prohlášení vlastníka, znaleckých posudků všech bytů, organizaci prodeje až do fáze uzavření smluv a vkladu do katastru nemovitostí a konání první schůze shromáždění vlastníků bytů,“ vypočítala Bártová.

Autor: Martin Moštěk

7.3.2012 VSTUP DO DISKUSE 13
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Mobilní rozhlas pomůže také v krizi, slibuje autor. V kraji ho využívá 39 obcí

Ilustrační foto

Zábava v plastové kouli? Lide v ní hrají fotbal nebo se promenádují po vodě

Zarážení hory pomáhá ochránit vinohrady. Vinaři soudili i skupinku zlodějů

Tasovice /VIDEO/ - Slavnost Zarážení hory pořádali v sobotu už potřetí obyvatelé Tasovic a Spolek vinařů svatého Klementa. Všude bylo plno vína, krojů a moravských písní. "Věřím, že se všichni při písničce a skleničce dobrého vína společně pobavíme a navíc pomůžeme ochránit naše vinohrady v době zrání před chorobami, špačky, zlým počasím a zloději. Hrdě můžeme prohlásit, že naše právo platí už od šestého století," řekl na úvod za pořadatele slavnosti František Houšť.

Kometa a Orli se bijí i v přípravě: Nenecháme si všechno líbit, říkají

Brno, Znojmo – Přátelské utkání v hokeji? Spíš používejme termín přípravné. O nevraživost a bitky totiž není nouze ani v letošním létě. I hokejisté jihomoravských celků Komety Brno a Orlů Znojmo už při prověrkách na novou sezonu shodili rukavice. „Párkrát jsem se porval i v přátelácích. Nerozlišuju, jestli je to příprava, nebo ostrý zápas, každý jde do utkání naplno,“ řekl znojemský bek Jan Lattner.

Na táboře se každoročně vracím do dětství, říká vedoucí skautského oddílu

Vyškov - Jednu košili nosí, i když ne dennodenně, už patnáct let. Přesně tak dlouho je Helena Dvořáková z Vyškova skautkou. Ke kroji, který si tehdy pořídila, se váže spousta jejích vzpomínek. „Abych se stala členkou Junáku, maminka na mě ušila boudu. Teď si život bez skautingu neumím představit,“ říká pětadvacetiletá vedoucí vyškovského dívčího oddílu Kasiopea, která se stará o sedmnáct jeho členek. Podesáté s nimi letos jako hlavní vedoucí vyrazila na tábor do Otaslavic.

Meruňkovice bude vzácná, kvůli mrazům

Jižní Morava – Loni jsem pálil z tří set litrů kvasu, letos nemám nic. Tak shrnul letošní sezonu pěstitel Josef Procházka z Hodonínska. „Pomrzla i jablka. To málo, co z úrody zbylo, nemá ani cenu sbírat,“ řekl.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení