VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Radnice prodává pozemky v Lérách

Znojmo -Znojmo hledá kupce pro složitou lokalitu v dolní části města. Pozemky nabízí levně. Kvůli slabému trhu zrušili loni radní tendr na pozemky v Oblekovicích.

7.2.2012 2
SDÍLEJ:

Městský úřad ve Znojmě. Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Dalibor Krutiš

Kupce na městské pozemky v lokalitě Léry za hotelem Dukla hledá znojemská radnice. Pozemky o výměře přes pět a půl tisíce metrů nabízí za cenu pěti až šesti set korun za metr. Nízkou cenu úředníci odůvodňují nutností vysoké investice do odvodnění pozemků. Při dodržení orientační ceny by radnice získala kolem tří milionů korun.

„Město nabízí k prodeji pozemky v lokalitě Léry za hotelem Dukla. Jsou určené k bydlení v nízkopodlažních rodinných případně řadových domech. Pozemky jsou přednostně nabízeny jako celek,“ uvedla v ohlášce na úřední desce vedoucí oddělení správy nemovitostí Lenka Drábková.

Pro lokalitu má město zpracovanou územní studii, která ale pro případného investora nebude podle úředníků závazná. „Pozemky se nachází v pasivní zóně lokality záplavového území. Vzhledem k zásadním problémům s odváděním dešťové vody a připojením na další inženýrské sítě se předpokládají vysoké náklady na vybudování dodatečné technické infrastruktury, které budou hradit budoucí vlastníci pozemků,“ napsala Drábková.

Ohláška v záhlaví odkazuje na usnesení znojemských radních z loňského března. O termínu zveřejnění záměru pak již radní zřejmě nerozhodovali.
„Pokud vím, v posledním zhruba měsíci rada toto téma na pořadu neměla. Podrobnosti k proceduře zveřejnění by mohl nejlépe objasnit městský úřad,“ uvedl mluvčí rady města Pavel Jajtner.

Přípravu prodeje podle mluvčí radnice Renáty Bártové prodloužilo čekání na stanovisko Povodí Moravy. „Lokalita totiž byla zahrnuta do pasivní zóny záplavového území. Proto jsme museli vyčkat, zda Povodí nestanoví nějaká omezení možné budoucí výstavby,“ vysvětlila mluvčí.

Radnice přitom spoléhá na to, že chystaná protipovodňová opatření v dolní části města výhledově lokalitu dostatečně ochrání. „Aktualizace map záplavového území je velmi nákladná a její schvalování zdlouhavé. Proto bude provedena až po dokončení protipovodňových opatření, kde bude lokalita již mimo záplavové území,“ dodala mluvčí.

V tomto volebním období nejednala o záměru prodeje ani komise rady pro prodej a pronájmy městského majetku. „V komisi jsme o Lérách nemluvili. Záměr jsme projednávali již v minulém období. Tehdy padlo rozhodnutí prodat parcely jako celek po vyřešení technických otázek. O konkrétním dalším projednávání záměru po volbách nemám konkrétní informace,“ řekl člen komise, zastupitel a bývalý radní Jiří Kacetl.

Pro nízkou cenu za pozemky vyjádřil pochopení. Chce ale, aby zastupitelé měli ještě před případným rozhodnutím o prodeji na stole odpovídající informace. „Za pět set korun za metr prodáváme ve Znojmě některé zahrady. Situace v Lérách je samozřejmě složitá. Proto je racionální navrhnout prodej za nižší cenu. Než ale budeme o prodeji rozhodovat, měli bychom mít informace, jaké náklady si vyžádají investice do technických opatření kvůli vodě a podle toho posoudit, zda je navržená cena v souladu s touto investicí,“ dodal Kacetl.

Investičně náročné pozemky v Lérách radní nabízí k prodeji jen pár měsíců poté, co kvůli slabému trhu zrušili soutěž na kupce větší plochy rovněž v dolní části města. Tři pozemky o celkové výměře přes dva hektary měly podle zpracovaného odhadu tržní cenu nejméně 19,3 milionu korun, tedy o něco víc, než osm set korun za metr. Jediná nabídka byla tehdy podle radních příliš nízká. Představitelé radnice a úředníci mají za to, že pozemky v Lérách nelze s oblekovickou lokalitou srovnávat.

„Vzhledem k jednotlivým žádostem vlastníků sousedních parcel, nájemců a případných budoucích investorů jsme přistoupili ke zveřejnění záměru prodeje lokality jako celku, ale i jednotlivých částí,“ argumentovala mluvčí Bártová.

Autor: Martin Moštěk

7.2.2012 VSTUP DO DISKUSE 2
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Úleva. Znojmo má první výhru, Frýdek-Místek přehrálo 2:1

Ilustrační foto.

Žaloba na územní plán: za krajem stojí přes 60 obcí

Druhá etapa čištění Bořího lesa se blíží ke konci. Průzkum chtějí urychlit

Břeclav, Valtice /FOTOGALERIE/ - Dva nálezy za pár minut našel pyrotechnik při čtvrteční ukázce průzkumu Bořího lesa mezi Valticemi a Břeclaví. Jeden byl pravděpodobně střepina, druhý zřejmě munice určená k likvidaci. „Je to nahodilé, může se stát, že jste hodinu bez nálezu a pak přijdete na místo, které musíte přerýt jako záhon mrkví, protože jeden nález navazuje na druhý,“ řekl Jiří Chládek, hlavní pyrotechnik specializované firmy, která průzkum provádí.

AUTOMIX.CZ

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Sportovně užitková vozidla vládnou světu a to nejen mezi novými auty, ale jejich obliba výrazně roste i mezi ojetinami. Pojďme se tedy podívat na to, jaké možnosti máte, když si chcete pořídit ojeté SUV s relativně omezeným rozpočtem. Probereme si SUV do 300 tisíc a koukneme na pět kusů, které za to stojí. A také na pět, jimž byste se měli vyhnout.

Teror v Barceloně: Lidé se bojí zajít si i pro jídlo, říká Hodoňanka

Hodonín – S nervozitou sleduje vývoj události okolo teroristických útoků ve španělské Barceloně. Čeká na zprávy, píše si se známými. Třicetiletá Monika Baldriánová z Hodonína strávila na Pyrenejském poloostrově několik let. A přestože kontakt s lidmi z oblíbené země udržuje už jen na dálku, vraždění radikálů ji nesmírně zasáhlo.

Jsme ohromení, chválí obránce Šuláka v Detroitu

Brno – Zatímco jeho bývalí spoluhráči ze Znojma už se prohánějí po ledě v přípravných zápasech, Libor Šulák zatím jen individuálně trénuje. Proto ho potěšila pozvánka do hokejového národního týmu na dvojutkání se Slovenskem příští středu v Třinci a o den později v Žilině.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení