VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Rady z Fóra zdravého města: lesík, toalety, vrt i obnova venkovního kluziště

Znojmo – Sedmnáct úkolů pro znojemskou radnici sepsali lidé, kteří se sešli na nedávném Fóru zdravého města. Všichni obyvatelé města nyní mají do konce příštího týdne hlasováním v anketě rozhodnout, kterých deset problémů dostanou na stůl úředníci a radní, aby se jimi podrobněji zabývali.

29.6.2017
SDÍLEJ:

Městský úřad ve Znojmě. Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Dalibor Krutiš

Účastníci diskuse nadnesli některá témata, která radnici připomínají už pravidelně, když Fóra dvakrát ročně svolává. Poukázali například na chybějící veřejné toalety v centru města, navrhli zachování stávajících městských lázní na náměstí Svobody a znovu se vyslovili se pro vytvoření moderního kulturního a společenského centra v areálu pivovaru či Louckého kláštera.

Místostarosta Ludvík Hekrle je informoval, že úředníci na úkolech již postupně pracují. „V květnu letošního roku jsme zadali studii veřejných toalet v Horním parku v souvislosti s jeho chystanou obnovou,“ řekl místostarosta. Dodal, že město pracuje na výběru místa pro kulturní a společenské centrum. „Hledáme řešení ve spolupráci s fakultou architektury brněnského Vysokého učení technického. Studenti ve svých pracích jeho umístění navrhli například na náměstí Svobody, do Vídeňské ulice či na ulici Jana Palacha,“ uvedl místostarosta.

K zvolenému postupu naznačil výhrady zastupitel Jiří Kacetl. „Z Fóra vzejdou problémy, které by samy o sobě Znojmu na deset let naplnily investiční rozpočet. Představitelé města si pak problémy přeberou po svém. K zásadním tématům mi chybí další diskuse o tom, jak je řešit, už kvůli tomu, že přesahují hranici volebního období,“ poukázal Kacetl s odkazem na zachování městských lázní. Radnice totiž zvažuje přestavbu na sportovní halu.

K novým podnětům patřilo například vybudování kašny na Horním náměstí, obnova venkovního kluziště či nalezení termálního vrtu.

Padl rovněž požadavek na obnovu městského lesíka. „Je potřeba připomenout, že to není žádný spontánně vzniklý les, ale rozvolněný anglický park založený roku 1892. Před dvěma lety jsme o jeho budoucnosti začali jednat s ředitelem Městských lesů a díky jeho vstřícnosti už je zařazený do kategorie rekreačních a ne hospodářských lesů. To do budoucna umožní obnovu, kterou lesík potřebuje a zaslouží si ji,“ řekl Lubomír Černošek ze znojemského Okrašlovacího spolku.

Lidé ve Znojmě nyní mlhou rozhodnout, která témata má radnice začít rozpracovávat. „Anketa potrvá do pátku sedmého července. Každý hlasující může označit dva problémy, které považuje za klíčové,“ uvedla mluvčí radnice Zuzana Pastrňáková.

Autor: Martin Moštěk

29.6.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Kino otevřou nejdřív za měsíc. Dostane nové plátno

Ilustrační foto.

Nehody v kraji? Nejvíc za devět let

V autoškole neuspěje každý druhý. Na vině je i stres

Brno /ANKETA/ - Neuspěl. S tímto verdiktem odchází napoprvé od závěrečné zkoušky v autoškole víc než polovina Brňanů. Podle instruktorů je to kvůli stresu a neznalosti předpisů.

Klíma: Nález pohřebiště byl životní úspěch

Znojmo /ROZHOVOR/ – Čtvrtou dekádu letního bádání v areálu archeologické expedice na znojemském Hradišti načal počátkem července Bohuslav Klíma se studenty a dalšími spolupracovníky z Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity. V dnešním rozhovoru se šéf výzkumu ohlíží za historií hradišťského bádání a přibližuje nejbližší další cíle.

Mrtvice patří mezi významné zabijáky v kraji. Může za ni i znečištěný vzduch

Jižní Morava - Vzniká náhle, z plného zdraví. Projevuje se například potížemi s mluvením, problémy se zrakem či bolestí hlavy. Cévní mozková příhoda patří mezi významné zabijáky na jižní Moravě. Tuto nemoc si dnes proto lidé připomínají u příležitosti Světového dne mozku.

Bašta lezení na jižní Moravě je hlavně Moravský kras

Jižní Morava /INFOGRAFIKA/ - Prozkoumat nová místa a vychutnat si adrenalinový prožitek. Jižní Morava je výjimečná i jedinečnou přírodou, kterou lze po mnohdy nenáročném lezeckém výstupu obdivovat z vrcholků skal. Lezení je věnovaný třetí díl seriálu Deníku Rovnost Léto v pohybu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení