VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Účetní bral víc než ředitel

Znojmo – Znojemský deník Rovnost nabízí další část ze zprávy auditora. Audit hospodaření města Znojma zveřejnili nedávno představitelé radnice. Kompletní zprávu si lze přečíst na webu Znojemského deníku Rovnost.

24.8.2011
SDÍLEJ:

Městský úřad ve Znojmě. Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Dalibor Krutiš

…Ing. Vratislav Janotka
Dne 22. prosince 2008 uzavřela Správa nemovitostí mandátní smlouvu s Ing. Vratislavem Janotkou, který se v ní zavázal pro Správu nemovitostí vést účetnictví za odměnu ve výši 60 tis. Kč měsíčně.

Dle informace ředitele Správy nemovitostí Ing. Janotka ve skutečnosti vykonával funkci finančního ředitele Správy nemovitostí s tím, že s ním byla smlouva uzavřena na základě pokynu tajemníka Ing. Krejčíře.

Vzhledem k tomu, že smlouva byla uzavřena na dobu neurčitou, auditor zastává názor, že „poskytovatel služby vedení účetnictví“ měl být vybrán na základě podlimitního zadávacího řízení dle Zákona o veřejných zakázkách. Pro stanovení předpokládané hodnoty veřejné zakázky (která slouží jako podklad pro výběr určitého typu zadávacího řízení) se u smluv uzavíraných na dobu neurčitou výše předpokládaného ročního plnění násobí 4 roky.

V případě Ing. Janotky by předpokládaná hodnota veřejné zakázky dosáhla částky 2.88 mil. Kč, což je hodnota veřejné zakázky, kterou zadavatel měl zadat na základě tzv. podlimitního zadávacího řízení. Dokumentace k zadávacímu řízení na uzavření mandátní smlouvy auditorovi však předložená nebyla.

S ohledem na uvedené skutečnosti nelze vyloučit, že došlo k porušení zákona. Auditor považuje v této souvislosti za vhodné doplnit, že výše měsíční odměny Ing. Janotky (60 tis. Kč) přesahovala odměnu ředitele.

24.8.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Mobilní rozhlas pomůže také v krizi, slibuje autor. V kraji ho využívá 39 obcí

Ilustrační foto

Zábava v plastové kouli? Lide v ní hrají fotbal nebo se promenádují po vodě

Zarážení hory pomáhá ochránit vinohrady. Vinaři soudili i skupinku zlodějů

Tasovice /VIDEO/ - Slavnost Zarážení hory pořádali v sobotu už potřetí obyvatelé Tasovic a Spolek vinařů svatého Klementa. Všude bylo plno vína, krojů a moravských písní. "Věřím, že se všichni při písničce a skleničce dobrého vína společně pobavíme a navíc pomůžeme ochránit naše vinohrady v době zrání před chorobami, špačky, zlým počasím a zloději. Hrdě můžeme prohlásit, že naše právo platí už od šestého století," řekl na úvod za pořadatele slavnosti František Houšť.

Kometa a Orli se bijí i v přípravě: Nenecháme si všechno líbit, říkají

Brno, Znojmo – Přátelské utkání v hokeji? Spíš používejme termín přípravné. O nevraživost a bitky totiž není nouze ani v letošním létě. I hokejisté jihomoravských celků Komety Brno a Orlů Znojmo už při prověrkách na novou sezonu shodili rukavice. „Párkrát jsem se porval i v přátelácích. Nerozlišuju, jestli je to příprava, nebo ostrý zápas, každý jde do utkání naplno,“ řekl znojemský bek Jan Lattner.

Na táboře se každoročně vracím do dětství, říká vedoucí skautského oddílu

Vyškov - Jednu košili nosí, i když ne dennodenně, už patnáct let. Přesně tak dlouho je Helena Dvořáková z Vyškova skautkou. Ke kroji, který si tehdy pořídila, se váže spousta jejích vzpomínek. „Abych se stala členkou Junáku, maminka na mě ušila boudu. Teď si život bez skautingu neumím představit,“ říká pětadvacetiletá vedoucí vyškovského dívčího oddílu Kasiopea, která se stará o sedmnáct jeho členek. Podesáté s nimi letos jako hlavní vedoucí vyrazila na tábor do Otaslavic.

Meruňkovice bude vzácná, kvůli mrazům

Jižní Morava – Loni jsem pálil z tří set litrů kvasu, letos nemám nic. Tak shrnul letošní sezonu pěstitel Josef Procházka z Hodonínska. „Pomrzla i jablka. To málo, co z úrody zbylo, nemá ani cenu sbírat,“ řekl.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení