VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V Moravském Krumlově začíná první kolo projednávání nového územního plánu

Moravský Krumlov – První návrh nového územního plánu Moravského Krumlova dávají dohromady krumlovští úředníci a odborní projektanti. Městští zastupitelé dostanou návrh zadání plánu, který závazně určuje možné využití všech pozemků ve městě v podzimních měsících.

24.8.2016
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Dalibor Krutiš

Do poloviny prázdnin měli lidé a firmy první příležitost poslat na radnici své návrhy a připomínky, co by chtěli v novém plánu změnit nebo projednat. „Podnětů přišlo několik, nyní projektanti pracují na zadání, které nám odevzdá během září. Poté začneme s projednáváním, abychom mohli zadání předložit zastupitelům. Ti by se o všech návrzích měli dozvědět první," řekl vedoucí stavebního odboru krumlovské radnice Petr Štastný.

Potvrdil nicméně, že trvá dlouhodobý zájem vlastníka areálu bývalého Vertexu na rozšíření jeho možného využití. Majitel usiluje o to, aby město na pozemcích bývalé továrny vedle výroby povolilo i další činnosti, včetně obchodu.

Zastupitelé se podle všeho vrátí i nedávné diskusi o umístění chystané kompostárny. „Určitě bude zapotřebí, a už jsme o tom v zastupitelstvu jednali, určit, kde mohou být v Krumlově kompostárny či bioplynové stanice. Jde o to, aby pro lidi i pro případné investory bylo jasné, kde být mohou, a nedocházelo ke sporům, jako kvůli plánu na kompostárnu v Rakšicích," poukázal před časem opoziční zastupitel Petr Lang.

Starosta Tomáš Třetina potvrdil, že o obou záležitostech bude během příprav územního plánu řeč. „Pokud jde o bývalý Vertex, o návrhu budeme určitě diskutovat, rozhodne hlasování zastupitelstva. A v novém územním plánu chceme řešit i některé záležitosti kolem odpadů, proto budeme projednávat i umístění kompostárny. K dalším záležitostem nyní sbíráme informace," uvedl starosta Moravského Krumlova.

Jak dodal, nový plán město chystá jednak ze zákonné povinnosti, jednak pro přehlednost nového předpisu. „Stávající plán má již jedenáct dílčích změn, je proto načase napsat nový, aby byl jasný a pro lidi přehledný. Navíc jej podle zákona do roku 2020 pořídit musíme, proto začínáme už teď, abychom vše řádně stihli," řekl starosta.

Významnou novinku v územním plánování chystá i znojemská radnice. Zadala zpracování studie krajiny pro stovku obcí svého správního obvodu. „Bude se věnovat například zavlažování, protierozním opatření či sucha, a to s ohledem na rozvoj měst i ochranu přírody," řekla mluvčí radnice Zuzana Pastrňáková.

Autor: Martin Moštěk

24.8.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Mobilní rozhlas pomůže také v krizi, slibuje autor. V kraji ho využívá 39 obcí

Ilustrační foto

Zábava v plastové kouli? Lide v ní hrají fotbal nebo se promenádují po vodě

Zarážení hory pomáhá ochránit vinohrady. Vinaři soudili i skupinku zlodějů

Tasovice /VIDEO/ - Slavnost Zarážení hory pořádali v sobotu už potřetí obyvatelé Tasovic a Spolek vinařů svatého Klementa. Všude bylo plno vína, krojů a moravských písní. "Věřím, že se všichni při písničce a skleničce dobrého vína společně pobavíme a navíc pomůžeme ochránit naše vinohrady v době zrání před chorobami, špačky, zlým počasím a zloději. Hrdě můžeme prohlásit, že naše právo platí už od šestého století," řekl na úvod za pořadatele slavnosti František Houšť.

Kometa a Orli se bijí i v přípravě: Nenecháme si všechno líbit, říkají

Brno, Znojmo – Přátelské utkání v hokeji? Spíš používejme termín přípravné. O nevraživost a bitky totiž není nouze ani v letošním létě. I hokejisté jihomoravských celků Komety Brno a Orlů Znojmo už při prověrkách na novou sezonu shodili rukavice. „Párkrát jsem se porval i v přátelácích. Nerozlišuju, jestli je to příprava, nebo ostrý zápas, každý jde do utkání naplno,“ řekl znojemský bek Jan Lattner.

Na táboře se každoročně vracím do dětství, říká vedoucí skautského oddílu

Vyškov - Jednu košili nosí, i když ne dennodenně, už patnáct let. Přesně tak dlouho je Helena Dvořáková z Vyškova skautkou. Ke kroji, který si tehdy pořídila, se váže spousta jejích vzpomínek. „Abych se stala členkou Junáku, maminka na mě ušila boudu. Teď si život bez skautingu neumím představit,“ říká pětadvacetiletá vedoucí vyškovského dívčího oddílu Kasiopea, která se stará o sedmnáct jeho členek. Podesáté s nimi letos jako hlavní vedoucí vyrazila na tábor do Otaslavic.

Meruňkovice bude vzácná, kvůli mrazům

Jižní Morava – Loni jsem pálil z tří set litrů kvasu, letos nemám nic. Tak shrnul letošní sezonu pěstitel Josef Procházka z Hodonínska. „Pomrzla i jablka. To málo, co z úrody zbylo, nemá ani cenu sbírat,“ řekl.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení