VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ve znojemské nemocnici lze teď potkat hlídače

Znojmo – S mužem ve vestě s nápisem Hlídací služba se mohou potkat pacienti a návštěvy ve znojemské nemocnici. Bezpečnostní služba pro nemocnici již nějaký rok pracuje, její kompetence se však stále rozšiřují. Aktuálně především kvůli rekonstrukci nemocnice, ale také pro zajištění bezpečného provozu heliportu. Občasné problémy musí řešit i policie.

3.3.2014 1
SDÍLEJ:

ILUSTRAČNÍ FOTO: Znojemská nemocnice.Foto: DENÍK/Dalibor Krutiš

„Bezpečnostní služba působí v naší nemocnici již více jak osm let. Původním zaměřením bylo převážně zabezpečení převozu hotovosti s nutností ochrany pracovníků nemocnice. Od loňského podzimu funguje bezpečnostní služba v nemocnici nepřetržitě," uvedl mluvčí Nemocnice Znojmo Pavel Jajtner s tím, že o bezpečnost a pořádek se v non-stop službách stará pětice lidí.

„Rozšíření působnosti ochranky souvisí s pokračováním rekonstrukce, zahájením provozu heliportu a s nutností regulovat pohyb osob i automobilů v areálu nemocnice. Jde o to, aby bylo možné poskytovat zdravotní služby bez větších komplikací. Také musíme zamezit neoprávněnému vniku cizích osob přímo do stavby či prostor, kde je zvýšené riziko úrazu," vysvětlil Jajtner.

Zaměstnanec bezpečnostní služby podle mluvčího nemocnice prochází v pravidelných intervalech nemocnici. „Má na starosti zejména kontrolu prostor včetně čistoty, prohlídky prostor před uzamknutím, kontrolu prostor u nápojových a občerstvovacích automatů. Ochranka kontroluje i dodržování zákazu kouření v nemocnici mimo vyhrazených prostor. Tito lidé mají na starosti také dodržování parkovacího režimu v areálu nemocnice včetně ploch, které jsou vyhrazeny pro zásahy hasičů či při aktivaci traumatologického plánu," doplnil mluvčí nemocnice.

Policie podle mluvčího volají do nemocnice spíše zřídka. Poměrně často se však muži zákona objevují v areálu nemocnice kvůli agresivním opilcům. Poslední takový případ zaznamenal ošetřující personál i někteří pacienti o uplynulé sobotě.

„V Citonicích si jednadvacetiletý muž způsobil bez cizího zavinění úraz hlavy: Přijela jej ošetřit rychlá záchranná služba, ovšem muž ošetření odmítal a byl agresivní. Proto na místo vyjely dvě nejbližší policejní hlídky a asistovaly při transportu do nemocnice," řekla policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová.

V Břeclavi mají ochranu nemocnice vyřešenou jinak. Nevyužívají služeb bezpečnostní agentury, nýbrž vlastních zaměstnanců. „Ostrahu areálu nemocnice zajišťujeme vlastními bezpečnostními pracovníky a úzce spolupracujeme s městskou a republikovou policií. Městská policie má kontrolu areálu nemocnice zahrnutou v rozpisu svých pravidelných objížděk," sdělila mluvčí Nemocnice Břeclav Radomíra Schweitzerová.

Jak dodala, za posled ní roky museli policisté v břeclavské nemocnici řešit řadu incidentů. „V nemocnici vedeme evidenci Nežádoucích událostí. V loňském roce jsme zaznamenali celkem patnáctkrát nepřátelské, hrubé chování. V sedmi případech šlo o slovní napadení, poškození věci jsme řešili pětkrát. Do evidence jsou přitom ze strany zaměstnanců zaznamenávány vážnější incidenty, nejedná se o ,běžné situace' verbálního napadání personálu podnapilými osobami a podobně," uzavřela Schweitzerová.

Na hlídací službu ve znojemském špitále si pacienti již zvykli. „Vídám tady ochranku procházet, ale ani mne nenapadlo, co tady vlastně dělají. Po dobu mojí hospitalizace jsem nezaznamenala žádný problém s bezpečností v nemocnici," uzavřela pacientka Iveta Urbánková.

Autor: Dalibor Krutiš

3.3.2014 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jak reklamovat koupený dům či byt

Ilustrační foto.

Mobilní rozhlas pomůže také v krizi, slibuje autor. V kraji ho využívá 39 obcí

Zábava v plastové kouli? Lide v ní hrají fotbal nebo se promenádují po vodě

Jižní Morava /LÉTO V POHYBU, INFOGRAFIKA/ - Koho by nelákalo chodit po vodě? I na jižní Moravě si zájemci mohou aspoň vzdáleně vyzkoušet, jaké to je. Na čtyřech místech v regionu lze otestovat aquazorbing, tedy pohyb v nafouknuté plastové kouli na hladině. Věnuje se mu sedmý díl seriálu Deníku Rovnost Léto v pohybu.

Zarážení hory pomáhá ochránit vinohrady. Vinaři soudili i skupinku zlodějů

Tasovice /VIDEO/ - Slavnost Zarážení hory pořádali v sobotu už potřetí obyvatelé Tasovic a Spolek vinařů svatého Klementa. Všude bylo plno vína, krojů a moravských písní. "Věřím, že se všichni při písničce a skleničce dobrého vína společně pobavíme a navíc pomůžeme ochránit naše vinohrady v době zrání před chorobami, špačky, zlým počasím a zloději. Hrdě můžeme prohlásit, že naše právo platí už od šestého století," řekl na úvod za pořadatele slavnosti František Houšť.

Kometa a Orli se bijí i v přípravě: Nenecháme si všechno líbit, říkají

Brno, Znojmo – Přátelské utkání v hokeji? Spíš používejme termín přípravné. O nevraživost a bitky totiž není nouze ani v letošním létě. I hokejisté jihomoravských celků Komety Brno a Orlů Znojmo už při prověrkách na novou sezonu shodili rukavice. „Párkrát jsem se porval i v přátelácích. Nerozlišuju, jestli je to příprava, nebo ostrý zápas, každý jde do utkání naplno,“ řekl znojemský bek Jan Lattner.

Na táboře se každoročně vracím do dětství, říká vedoucí skautského oddílu

Vyškov - Jednu košili nosí, i když ne dennodenně, už patnáct let. Přesně tak dlouho je Helena Dvořáková z Vyškova skautkou. Ke kroji, který si tehdy pořídila, se váže spousta jejích vzpomínek. „Abych se stala členkou Junáku, maminka na mě ušila boudu. Teď si život bez skautingu neumím představit,“ říká pětadvacetiletá vedoucí vyškovského dívčího oddílu Kasiopea, která se stará o sedmnáct jeho členek. Podesáté s nimi letos jako hlavní vedoucí vyrazila na tábor do Otaslavic.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení