VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Víkend nabízí oslavy dětského dne a Rockfest

Znojemsko /KAM O VÍKENDU/ - Hlavně ve znamení oslav dětského dne se ponese tento víkend. Akce pro děti chystají obce po celém Znojemsku.

12.6.2010
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Archív

Projet se na koni, prohlédnout si dravce a vidět ukázku výcviku psů mohou děti v Dobšicích. Zábavní odpoledne začíná v sobotu ve dvě hodiny odpoledne ve sportovním areálu. „Děti se mohou těšit i na skákací hrad, prezentaci Cyklo Klubu Kučera, který představí různá šlapadla a hýbadla, ale také na diskotéku či vystoupení kouzelníka Waldiniho,“ popsal starosta Dobšic Jaroslav Jenšovský. Na děti čekají i soutěže a samozřejmě spousta sladkostí.
Další dětskou oslavu naplánovali v Dyjákovicích. Tam ji místní nazvali Bezpečnostně – sportovní odpoledne a na organizaci se kromě obce podílí i Policie České republiky. Akce začíná v sobotu ve dvě hodiny odpoledne na fotbalovém hřišti.

V sobotu hodinu po poledni se malí oslavenci sejdou i v Prosiměřicích. Program pro ně připravili rodiče společně s městysem. Sraz všech účastníků je na místní střelnici, na místě se mohou všichni přítomní podívat na ukázku práce hasičů i policistů. I tady si mohou zájemci vyzkoušet jízdu na koni, či se podívat na výcvik dravých ptáků a psů.

Do zámeckého parku mohou přijít rodiče se svými ratolestmi v Moravském Krumlově. Na nedělní odpoledne je tu pro ně nachystaný program nazvaný Zaparkujte s dětmi v parku. Akce začíná v jednu hodinu po poledni.

Hygiena šlechty i fotografie

Protáhnout tělo mohou milovníci pěší turistiky a přírody. Národní park Podyjí na sobotu nachystal vycházku, při které průvodce Petr Vančura představí, jak se pečuje o les a ukáže i zásahy člověka do ekosystému. Sraz všech zájemců je v sobotu v devět hodin ráno před Návštěvnickým centrem NP Podyjí v Čížově. Zhruba desetikilometrová trasa vede středně náročným terénem. Předpokládaný konec je ve tři hodiny odpoledne.

Za kulturou mohou lidé vyrazit na hrad Bítov. Od poloviny týdne jsou v interiérech k vidění dvě výstavy. Jedna představuje hygienu šlechty, druhá ukazuje fotografie ze soutěže Strom roku.

„Jedním z nejstarších exponátů jsou cínová umyvadla zvaná lavaba, která pochází z první třetiny šestnáctého století. Vystavené exponáty jsou zapůjčené například ze znojemského a mikulovského muzea, některé pochází z českých zámků a hradů,“ popsal kastelán hradu Bítov Jan Binder.

Výstava je zaměřená i na porcelán a dohromady je zde více než sto exponátů. „Lidé mohou vidět i dámské punčocháče, pudřenku, pánskou kosmetickou sadu s břitvou, či kulmou na vousy. Expozici doplňuje i velká sada flakónků na parfémy,“ dodal Binder. Výstava potrvá až do třicátého září.

Tvrdou muziku představí v Miroslavi. V sobotu v šest hodin odpoledne startuje v místním letním kině už dvanáctý ročník Rockfestu. Na pódiu se vystřídají převážně miroslavské kapely, zahrají třeba i znojemští B–Jam nebo hostěradická Kapuce.

Tradiční pouť s žehnáním koní začíná v sobotu na Hradišti. Akci odstartuje dobročinný bazar v deset hodin dopoledne. Na návštěvníky čeká i děkovná mše v kostele sv. Hyppolita, otevření výstavy obrazů Melodie ticha a svatých obrázků, otevření lůžkové části objektu Marianum či večerní modlitba v zahradní kapli Panny Marie Bolestné. V neděli pak po ranní modlitbě lidé vyrazí na návštěvu Národního parku Podyjí a po mši, která začne ve dvě hodiny odpoledne, přijde na řadu žehnání koním a zvířatům. Poté se přítomní mohou těšit na ukázku jízdy na koních.

Vážení čtenáři, seriál Kam o víkendu najdete také v tištěné podobě každou sobotu ve Znojemském deníku Rovnost.

Autor: Monika Choděrová

12.6.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Mobilní rozhlas pomůže také v krizi, slibuje autor. V kraji ho využívá 39 obcí

Ilustrační foto

Zábava v plastové kouli? Lide v ní hrají fotbal nebo se promenádují po vodě

Zarážení hory pomáhá ochránit vinohrady. Vinaři soudili i skupinku zlodějů

Tasovice /VIDEO/ - Slavnost Zarážení hory pořádali v sobotu už potřetí obyvatelé Tasovic a Spolek vinařů svatého Klementa. Všude bylo plno vína, krojů a moravských písní. "Věřím, že se všichni při písničce a skleničce dobrého vína společně pobavíme a navíc pomůžeme ochránit naše vinohrady v době zrání před chorobami, špačky, zlým počasím a zloději. Hrdě můžeme prohlásit, že naše právo platí už od šestého století," řekl na úvod za pořadatele slavnosti František Houšť.

Kometa a Orli se bijí i v přípravě: Nenecháme si všechno líbit, říkají

Brno, Znojmo – Přátelské utkání v hokeji? Spíš používejme termín přípravné. O nevraživost a bitky totiž není nouze ani v letošním létě. I hokejisté jihomoravských celků Komety Brno a Orlů Znojmo už při prověrkách na novou sezonu shodili rukavice. „Párkrát jsem se porval i v přátelácích. Nerozlišuju, jestli je to příprava, nebo ostrý zápas, každý jde do utkání naplno,“ řekl znojemský bek Jan Lattner.

Na táboře se každoročně vracím do dětství, říká vedoucí skautského oddílu

Vyškov - Jednu košili nosí, i když ne dennodenně, už patnáct let. Přesně tak dlouho je Helena Dvořáková z Vyškova skautkou. Ke kroji, který si tehdy pořídila, se váže spousta jejích vzpomínek. „Abych se stala členkou Junáku, maminka na mě ušila boudu. Teď si život bez skautingu neumím představit,“ říká pětadvacetiletá vedoucí vyškovského dívčího oddílu Kasiopea, která se stará o sedmnáct jeho členek. Podesáté s nimi letos jako hlavní vedoucí vyrazila na tábor do Otaslavic.

Meruňkovice bude vzácná, kvůli mrazům

Jižní Morava – Loni jsem pálil z tří set litrů kvasu, letos nemám nic. Tak shrnul letošní sezonu pěstitel Josef Procházka z Hodonínska. „Pomrzla i jablka. To málo, co z úrody zbylo, nemá ani cenu sbírat,“ řekl.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení