Autorem zajímavé učebny je Klára Kuncová z Mooza architecture. Její projekt vznikl na základě dohody s ateliérem In Site, který se na moderní vzhled i neotřelé využití zahrad mateřinek specializuje. Nejinak tomu bylo i ve městě Planá nedaleko Mariánských Lázní. Architektka Kuncová zde našla inspiraci ve hmyzím hotelu.

Výrobě jednoho svého „kousku“ je Radek Murárik schopen věnovat i stovky hodin práce.
Bez zkušeností začal tvořit. Dnes vyrábí nábytek ze vzácných dřevin

Navržená učebna je dělena na jednotlivé sekce s různorodými výplněmi. Tak, jak to u hmyzích hotelů, které také upozorňují na úbytek hmyzu, už bývá.  „Tyto výplně mají různé funkce. V jedné sekci jsou úložné bedýnky, v jiné najdeme zase herní prvky. Přední fasáda má kruhové otvory. Jsou jako dírky, kterými se zástupci hmyzí říše dostanou tam i zpět,“  uvedla architektka, která svůj počin přihlásila i do prestižní soutěže Grand Prix architektů – Národní ceny za architekturu.

Uvnitř je velká tabule i skříňky.Uvnitř je velká tabule i skříňky.Zdroj: se svolením Mooza architecture a Grand Prix architektů

Kostra je z dřevěných hranolů, pro opláštění byly použity palubky. Část bočních ploch je obložena MDF deskami a natřena tabulovou barvou. Z velmi univerzálních biodesek je vyrobeno vnitřní vybavení, jako jsou například police. Světlo se dovnitř dostává prosklenou stěnou a kopulovitými světlíky ve střeše.