Je to špatné rozhodnutí. Dalo by se podotknout, že vedle jiných chyb vlády nebude stát životy, jen neklidný spánek. Proč ale neskoncovat s něčím, co nemá smysl a většinu lidí obtěžuje? Důvodem může být jedině lenost či únava.

Změna času je jedním z nejdivnějších lidských výmyslů. Jako bychom byli bohové a mohli překrucovat nejtajemnější veličinu, které podléhá nejen naše tělo, ale i hvězdy tisíckrát větší než Slunce. Ale dosti filozofování.

Nešlo vlastně o změnu času, nýbrž o nevelký posun pracovního rytmu lidí. Delší den měl přispět k tomu, aby byla ušetřena energie. Od samého počátku to bylo pochybné, nyní je dokázáno, že to neplatí. Naopak je jisté, že značné části lidí to trochu kazí život.

Dokonce i stroj tak složitý a pomalý, jako je Evropská unie, se odhodlal k tomu, že střídání zruší. Jenže do toho přišel covid, a tak to zůstalo na členských státech se spoustou otazníků jako jsou například jízdní řády.

Vláda zvolila nejjednodušší možnost, nechat to, jak je to zaběhnuté. V zemi je zaběhnutá spousta jiných špatných věcí. Kabinet promeškal možnost napravit jednu z nich, falešný čas. Vlastně není divu, když už jemu samému moc času nezbývá…