VYBRAT REGION
Zavřít mapu

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Kinematograf přiveze Kawasakiho růži

Moravský Krumlov – Tacho či Kawasakiho růže. To jsou dva ze čtyř českých filmů, které v teplém letním večeru mohou vidět lidé v Moravském Krumlově pod širým nebem. Umožní jim to již potřetí Čadíkův pojízdný Kinematograf a jeho pohyblivé obrázky.

Višňové proslavil film Bobule i cedr

Višňové /VESNIČKY A MĚSTA/ - Městys Višňové leží téměř ve středu trojúhelníku, který tvoří největší města regionu Moravský Krumlov, Miroslav a Znojmo. Višňové proslavilo snad po celé zemi Adámkovo vinařství, výrazně zpopularizované filmem Bobule.

Domov důchodců v Miroslavi: Začne se už příští rok

Miroslav – O krok dál je plánovaná výstavba nového domova důchodců v Miroslavi. Město již má v rukou potřebné územní rozhodnutí. Příští rok zahájí výstavbu. Pracovní uplatnění zde najde pětatřicet lidí a nový domov padesátka důchodců.

Ve Vranově nad Dyjí skončila oprava náměstí

Vranov nad Dyjí – První etapa opravy průtahu Vranovem nad Dyjí je dokončená. Stavbaři již kompletně zrekonstruovali místní náměstí. Splnili tak svůj slib, že před začátkem turistické sezony bude náměstí opět průjezdné.

Dobřínský dechfest začíná již v sobotu

Dobřínsko – Již v sobotu mohou příznivci dechovky navštívit tradiční Dobřínský dechfest. Letos se zde představí Vysočinka, Legrúti, Božejáci a Dubňanka.

Znojemsko: hasiči dostanou pět milionů

Znojemsko - Zásahová auta, elektrocentrály, hasičskou výzbroj a výstroj, případně opravy dosluhující techniky. To vše si pořídí dobrovolní hasiči z krajských peněz.

Vojenská pevnost Zahrada ožije

Šatov – Netradiční představení pěchotního srubu Zahrada čeká na návštěvníky ve dnech druhého až šestého července. Srub oživí dobově oděná posádka při cvičném bojovém poplachu. Lidé se budou moci podívat na dobově oblečenou obsluhu pevnostních zbraní i běžný život vojáků v opevnění.

Šramlfest přiveze legendární Vltavu

Znojmo – Čtvrtý ročník Šramlfestu představí ve Znojmě v polovině prázdnin skupinu Vltava nebo Mária Biháriho. Lidé se mohou těšit také na divadelní příběhy pro malé i velké, speciální kulinářskou nabídku či žonglérský workshop.

Děti z problematického prostředí zamíří na společný tábor

Znojmo – Na posledních deset červencových dní odjedou děti s výchovnými problémy na letní tábor do Podhradí nad Dyjí. Tento pobyt jim umožní dotace z Jihomoravského kraje a příspěvek z městské pokladny.

Topinkyáda: Topinky, šermíři a požární útok

Dyjákovice - Do Dyjákovic zamíří zítra nejen milovníci topinek, ale i muziky, zábavy a rovněž vyznavači hasičského sportu. V pravé poledne tu začne osmá Topinkyáda.

Pořadatel festivalu Jech: Dechfest vznikl spontánně

Dobřínsko - Pošťák, hudebník, moderátor a pořadatel festivalu Dobřínský dechfest Pavel Jech pochází z Humpolce. Na jižní Moravu se přestěhoval za svou manželkou před devíti lety.

Šéf strážníků procestoval Albánii

Moravský Krumlov /FOTOGALERIE/ – Rudolf Fráňa se nedávno vrátil z Albánie. Na poměrně dobrodružnou cestu se šéf moravskokrumlovských strážníků vypravil na své motorce a ve společnosti dvou kamarádů.

Znojemsku chybí stanice pro zvířata

Znojemsko – Auto na silnici míjí stádo srnek přebíhajících přes ni a prudce brzdí. Když už se zdá, že má vyhráno, vybíhá z houští poslední malý kolouch. Řidič už nezvládá strhnout volant a mladé zvíře jen lehce sráží do příkopu. Posádka vystupuje a překvapeně sleduje, jak zvíře vstává a s jednou nohou evidentně zlomenou se snaží odkulhat pryč. Nedaří se mu to a padá.

Víkend zpestří traktory, trhy i hudba

Znojemsko – Na oslavu dětského dne, zemědělské trhy, koncert Na Věčnosti a zejména na netradiční a stále populárnější křepickou Hektoriádu se dnes mohou těšit milovníci podobných akcí.

Moravský Krumlov se loučí s Muchovou Epopejí

Moravský Krumlov /VESNIČKY A MĚSTA/ - Šestitisícové městečko Moravský Krumlov, ležící v meandru řeky Rokytná, se dostalo do centra zájmu médií i veřejnosti díky zdejší expozici Muchovy Slovanské epopeje. Moravský Krumlov a Epopej patří neodmyslitelně k sobě.

Filmový Vinnetou otevřel nový dětský svět

Chvalovice, Hatě /FOTOGALERIE/ – Pierra Brice, představitele legendárního Vinnetoua, mohli spatřit v sobotu v podvečer návštěvníci nově otevřeného dětského světa v Excalibur City v Hatích. Dvaaosmdesátiletý herec zde otevíral dětský zábavní park a četl úryvky z knihy Vinnetou a já.

Farářka Špinarová: rodiče byli ateisté

Znojmo – Šestatřicetiletá Jana Špinarová je farářkou sboru Českobratrské církve evangelické. Mladá žena je jedinou farářkou ve Znojmě, a zřejmě i v celém regionu. Ve sboru má třicet aktivních členů.

Hudební festival v Miroslavi: rock i dechovka

Miroslav /FOTOGALERIE/ - Krásné sobotní počasí přilákalo stovky návštěvníků do areálu letního kina. Třináctý ročník rockového festivalu nabídl většinou neznámé, začínající kapely. Představily se tak Rainbow, Dragons, Ledová tříšť, Crazy lazy, No problem a Pár teček.

Nebe nad Znojmem křižovala ultralehká letadla

Nový Šaldorf /FOTOGALERIE/ - Dětský letecký den na letišti v Novém Šaldorfu uspořádali poprvé Michal Pitour ve spolupráci s Petrem Henychem.

OBRAZEM: Náčelník Apačů zavítal do Hatí

Hatě – Nově otevřený areál Dětského světa v Excalibur City v Hatích u Znojma se změnil v indiánský ráj. Hlavní hvězdou dne se stal Pierre Brice, legendární představitel Vinnetoua.

Krumlovští se podívali do šatlavy. Jen jednou

Moravský Krumlov - Druhá nejstarší budova na krumlovském náměstí je nepřístupná. Její další osudy souvisí s plánovanými opravami zámku.

Miroslavský festival: dechovka, folk i rock

Miroslav /PROGRAM FESTIVALU UVNITŘ/ - V miroslavském letním kině začíná dnes třídenní hudební festival. Na pódiu se vystřídají různé kapely i hudební žánry.

Muzejní noc v Krumlově přiblíží šatlavu i hrdelní tresty

Moravský Krumlov – Komentovaná prohlídka běžně nedostupné městské věznice spolu s přednáškou o mučících nástrojích čekají ve čtvrtek na milovníky historie v Moravském Krumlově.

Muž ohlásil sebevraždu. Do rádia

Znojemsko – K muži, který ohlásil úmysl spáchat sebevraždu moderátorovi znojemského regionálního rádia, vyjela v pondělí večer policejní hlídka.

Chovatel Slavíček: Had neútočí bez příčiny

Moravský Krumlov – Devětatřicetiletého Miroslava Slavíčka fascinovali hadi již od dětství. První jihoamerickou užovku červenou si pořídil asi před deseti lety. A postupně k ní přibyly další dvě a párek hroznýšů.

Dravci zřejmě už letos opustí hradní příkop

Znojmo - Stanice handicapovaných dravců opustí hradní příkop již po vinobraní. Je o tom přesvědčen její majitel Rostislav Jordán.

Děti oslaví svůj svátek

Znojmo – Dnešní Mezinárodní den dětí mohou ti nejmenší spolu s rodiči oslavit přímo v centru Znojma.

Knebl: Mladí se nudí a kouří trávu

Znojmo – Pomáhat mladým lidem, najít vhodný způsob trávení jejich volného času, pohybovat se v jejich prostředí na ulici a naslouchat jim. To vše je pracovní náplní znojemského streetworkera Roberta Knebla.

Noc kostelů: kněžská roucha i hostie na grilu

Znojemsko - Prohlídka kostela, ochutnávka mešního vína nebo hostií čeká na zájemce už dnes večer. Začíná další ročník Noci kostelů.

Freeport hlásí vyšší zisk i návštěvnost

Chvalovice, Hatě – Obchodnímu centru Freeport v bývalém hraničním pásmu Hatě se od začátku letošního roku ekonomicky velmi dobře daří. Meziročně vzrostly tržby tohoto outletového centra o více než sedm procent a návštěvnost dokonce o patnáct procent.

Znovínská bílá vína chutnala odborníkům v Londýně

Londýn, Znojemsko – Vína ze Znovínu Znojmo ale také Vinných sklepů Lechovice uspěla v prestižní mezinárodní soutěži vín Decanter v Londýně. Znovínská vína navíc stanula na pomyslných stupních vítězů.

Pokorný: Jsem o 16 let mladší, než moje aerovka

Trstěnice – Jednašedesátiletý František Pokorný z Trstěnic je bývalý cukrář. Na Moravskokrumlovsku je ale známý i jako majitel veterána Aero 30.

Charita chce stavět chráněné byty

Znojmo – Na Přímětické ulici ve Znojmě v lokalitě za Penny Marketem by měla příští rok na jaře vyrůst nová budova. Bude sloužit deseti klientům s lehkým až středním mentálním postižením. Podobné zařízení dosud ve Znojmě chybí.

Těšetice: dostaví kulturní dům

Těšetice – Nedokončená stavba kdysi vyhořelého kulturního domu v Těšeticích by měla ožít. Místní i obec ji za 30 milionů chce dostavět.

Národní park dnes slaví. Hudbou i kosením luk

Znojmo - Evropské parky mají svátek. K oslavám se připojil i park Podyjí. K výročí svátku přírody bude hrát hudba, na louky vyrazí sekáči.

Tanečnice Straková: náš kankán lidi baví

Znojmo – Energií kypící tanečnice z taneční skupiny Znojemské grácie jsou důchodkyně. Jejich průměrný věk je šestašedesát let, nejstarší tanečnice oslavila nedávno krásných sedmasedmdesát. Vedoucí skupiny je Marie Straková.

Zelený : Přijede Kern i Citron

Znojmo – Nadšenec a fanoušek rockové muziky, který organizuje letos již třetí ročník festivalu Louka Open. To je Václav Zelený. Dokázal bez sebemenšího finančního přispění z městské pokladny opět připravit stále oblíbenější hudební festival.

Nádvoří krumlovského zámku rozezněl sborový zpěv

Moravský Krumlov /FOTOGALERIE/ – Sobotní pozdní odpoledne patřilo v Moravském Krumlově pěveckým sborů, které zaplnily nádvoří zdejšího zámku.

Z Trstěnic míří součástky do Hamburku i Afriky

Trstěnice /PODNIKÁNÍ NA ZNOJEMSKU/ - Součástky pro jeřáby v hamburském přístavu nebo pro těžební stroje v lomech severní Afriky umí vyrobit parta šikovných dělníků v trstěnické firmě Morava Metal.

OBRAZEM: Plechoví krasavci ve Znojmě

Znojmo /AKTUALIZOVÁNO, VIDEO/ - Slunečné sobotní dopoledne patřilo milovníkům historických vozidel. Téměř stovka majitelů nablýskaných veteránů se přijela na Masarykovo náměstí pochlubit se svými skvosty a krátce po půl desáté zaplnila centrum Znojma. Závod odstartoval starosta města Zbyšek Kaššai a podpořil tak pořadatele Veteran Rallye Libora Suchého.

Ludmila Šimrová dostala padesátitisící Senior pas

Znojmo - Sedmasedmdesátiletá Ludmila Šimrová z Domova pro seniory na Vančurově ulici ve Znojmě obdržela z rukou hejtmana Jihomoravského kraje Michala Haška Senior pas s pořadovým číslem 50 000. Stalo se tak ve středu jedenáctého května v prostorách Domova pro seniory.

Olbramovice ukazují tradice čtyř vesnic

Olbramovice /VESNIČKY A MĚSTA/ - Ospalou polední návsí tiché vesnice občas projede traktor nebo cyklista. Všude klid, čisto, náves zalitá sluncem. Vesnická idyla. Nebylo tomu tak vždy. Ještě nedávno burácely obcí kamióny a proudily kolony aut.

Zápis ze zastupitelstva? Formou cimrmaneta

Hodonice – „Sešli se po páté, noví a zvolení. Vztahy jsou napjaté, u břicha bolení. Nervy a úzkosti, pohledy ve zlosti, vystouplé zarudlé lícní kosti. Ta volba ztrápená, proč jen se dělá? Všechno tak klapalo, copak se zpackalo? Výsledek volební usnout jim nedá.“

Ozvěny Ekofilmu: čtvrteční filmy

Znojmo – Další den projektu Ozvěny Ekofilmu začíná o půl páté odpoledne ve znojemském kině Svět. Diváci uvidí snímek Michela Schlambergera a Jiřího Petra s názvem Čechy – země stovek rybníků.

Na autobusovém nádraží už roste chybějící zázemí

Moravský Krumlov – Nové toalety, čekárnu zázemí pro cestující i řidiče získá do konce prázdnin autobusové nádraží v Moravském Krumlově.

Vodárna bude hostit středeční Ozvěny Ekofilmu

Znojmo – Znovuzrození lesa a Příběh jednoho platanu jsou dokumentární snímky, které diváci mohou vidět dnes v šest hodin večer ve staré vodárně. Snímky slovenské režisérky a scénáristky Jany Sadloňové promítnou v rámci Ozvěn Ekofilmu.

Kubic: Jsme ve spojení i s našimi rodáky z Kalifornie

Hrádek /ROZHOVORY SE STAROSTY/ - Již druhé volební období je starostou v Hrádku Ondřej Kubic. Jeho původním záměrem bylo stát se alespoň členem obecního zastupitelstva a změnit dosavadní poměry v obci.

Tržnice v Hatích ukrývala padělky za tři a půl milionu

Hatě /FOTOGALERIE/ - Padělky za tři a půl milionu korun našli brněnští celníci v neděli odpoledne na tržnici v Hatích. Zboží nalezli v úkrytu ve stropě a za zadní stěnou stánku.

Ozvěny ekofilmu: příběh o tajemném muži

Znojmo – Ozvěny Ekofilmu dnes nabídnou dva rozdílné pohledy na téma samotářství. Snímek nazvaný „Živý obraz lepšího světa“ režiséra a scénáristy Mariana Poláka vypráví o tajemném muži, žijícím více než čtyřicet let na samotě v zapomenutém koutě Orlických hor.

Víkend na Znojemsku: cyklistika i trofeje fořtů

Znojemsko /TIP NA VÍKEND/ - Slavit Den osvobození nebo Den matek, vyrazit na kolo či obdivovat lovecké trofeje mohou o tomto víkendu lidé na Znojemsku.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT