VYBRAT REGION
Zavřít mapu

MARTIN MOŠTĚK

Martin Moštěk / Znojemský deník

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Konkurz na ředitele? Jen výjimka. Většina v práci pokračuje

Jižní Morava – Odejít do penze, vrátit se za katedru nebo obhájit funkci. Takové plány mají ředitelé škol ze Znojemska, Břelavska a Hodonínska. Na jejich místa kraj či města vypsaly výběrové řízení. Většině šéfů škol přitom politici jejich funkci potvrdili na dalších šest let.

Znojmo opraví skatepark. Začne také s hledáním místa pro úplně nový

Znojmo – Milovníky divokých triků na rychlých prknech čekají ve Znojmě dvě změny. Správci městských sportovišť do měsíce opraví překážky na znojemském skateparku. Radnice také začne hledat pozemky pro nové umístění hřiště.

Vleklé spory o bazén utichají. Rozkmotření plavci dostali nový rozvrh

Znojmo – Ve znojemských Městských lázních je od února klidněji. Rozkmotření plavci dostali nový rozvrh tréninkových hodin jak pro plavecký oddíl tělovýchovné jednoty ta pro nový, na podzim vzniklý klub. Jednota a radnice se také dohodly o výši dluhu a jeho splátkách za pronájem z minulých let.

Nový starosta Znojma Jan Grois: Chci být lídrem a obhájit naši práci

Znojmo /ROZHOVOR/ – Dlouholetého znojemského místostarostu Jana Groise zvolili právě před týdnem městští zastupitelé starostou. Ve středu odpoledne poskytl Znojemskému deníku a týdeníku Naše Znojemsko rozhovor. Do starostenské pracovny zrovna přicházel z předchozího jednání. „Na jaře nově otevíráme turistům dvě hradební věže. Sešel jsem se s lidmi z jejich sousedství, abych jim vysvětlil, že je nechceme nijak nadměrně obtěžovat,“ vysvětloval Grois.

Dívejte na tu pěnu, libovali si pivaři. Pivní korbel lákal na domácí speciály

Hodonice /FOTOGALERIE/ – Parketem hodonického kulturního domu se skoro nedá projít, hloučky lidí jsou i v předsálí a pokuřující skupinky podupávají ve studeném pátečním večeru i před vchodem. Pokud nemají v ruce elegantní degustační sklenku, tak si alespoň o pivu povídají. Šestý hodonický Pivní korbel totiž přilákal stovky milovníků jedinečných, většinou doma vařených piv.

Žhář chtěl zabít svou příbuznou. Před policisty se skrýval v lese

Šanov – Jako pokus o vraždu vyšetřují jihomoravští policisté požár domu v Šanově na Hrušovansku. Hasiči k němu vjížděli minulé úterý v noci. Podezřelého mladíka soud poslal do vazby.

Znojmo přispěje na varhany pro sv. Víta. Pošle téměř pětatřicet tisíc

Znojmo - Sbírku na stavbu unikátních varhan pro pražskou katedrálu sv. Víta, Václava a Vojtěcha podpořila i znojemská radnice. Městští zastupitelé schválili dar 34 532 korun odpovídají koruně za každého obyvatele města.

Deset korun z lůžka. Znojmo obnoví poplatek pro hotely, půjde na propagaci

Znojmo - Deset korun za každý den pobytu každého hosta začnou od dubna znovu platit majitelé znojemských penzionů a hotelů. Peníze půjdou na propagaci města a regionu.

AKTUALIZOVÁNO

Budu víc pracovat než mluvit, slíbil nový znojemský starosta Grois

Znojmo – Druhé největší jihomoravské město má od pondělka šestého polistopadového starostu. Jednadvacet zastupitelů z osmadvaceti dalo svůj hlas osmatřicetiletému sociálnímu demokratovi Janu Groisovi, dosavadnímu místostarostovi.

Znojmo čeká volba nového starosty. O týden dříve, než bylo v plánu

Znojmo - O týden dříve proti plánu se v pondělí sejdou zastupitelé ve Znojmě, aby zvolili šestého polistopadového starostu. Na funkci totiž na konci ledna náhle rezignoval sociální demokrat Vlastimil Gabrhel. V čele města stál sedmasedmdesát měsíců.

Hřbitov na prodej, hlásila realitka. Třetinu pohřebiště vlastní soukromý majitel

Křídlůvky – Obecní hřbitov v Křidlůvkách má zčásti soukromé vlastníky a ti se jej pokoušeli prodat či směnit. V obci na Znojemsku to vyvolalo údiv a pozdvižení.

Na film půjdou lidé bez popcornu. Aby v kině nerušili ostatní diváky

Znojmo - Umocnit divákům zážitek z filmu na velkém plátně se rozhodli ve Znojmě. V tamním kině Svět si příchozí vybraná představení dopřejí bez šustění sáčků a křupání brambůrek nebo popcornu. Zatím na zkoušku.

Masky skotačily od pálenky ke svařáku. Prosiměřicemi prošel masopustní průvod

Prosiměřice /FOTOGALERIE, VIDEO/ – Indiáni, Červená Karkulka, nádražák i jeptišky, o Batmanovi s Jokerem nemluvě, postávají v studeném sobotním ránu u kulturního domu. Ještě se navzájem fotí, pak dvojice muzikantů praští do bubnu a hmátne do kláves harmoniky. V Prosiměřicích začíná masopust.

Jubilejní park ve Znojmě čeká rozsáhlá obnova. K výročí sta let republiky

Znojmo - Květinové záhony a skalky se stovkami druhů květin či růžovou zahradu přinese první část obnovy znojemského Jubilejního parku. Letošní část oprav má skončit do podzimních oslav století republiky.

Gabrhelův konec spouští vyjednávání. Nový znojemský starosta? Favorit je Grois

Znojmo – Po náhlé demisi znojemského starosty Vlastimila Gabrhela čeká komunální politiky série vyjednávání. Necelých osm měsíců před volbami se musí dohodnout, kolik bude mít město do podzimu místostarostů a zda doplní Gabrhelovou rezignací uvolněné místo v městské radě.

Nedal přednost, zranil tři lidi

Horni Dunajovice – Zřejmě nepozornost řidiče stála za ranní nehodou dvou osobních aut mezi Horními Dunajovicemi a Tvořihrází.

Znojemský starosta Gabrhel rezignoval. O nástupci budou zastupitelé jednat

Jižní Morava /ANKETA/– Druhé největší město na jižní Moravě bude zhruba sedm měsíců před komunálními volbami hledat nového starostu. Sociální demokrat Vlastimil Gabrhel v pondělí rezignoval. Na podzim chce skončit i první muž Hodonína. 

Před sto lety a dnes. V Podyjí ubylo pastvin

Znojmo - Až do korun stromů zavedla Petra Lazárka ze Správy Národního parku Podyjí na Znojemsku příprava výstavy a knížky o proměnách tohoto vzácného území za poslední stovku let. Na vyhledávání a dokumentování míst, která kdysi zvěčnili fotografové a malíři, pracoval více než dva roky.

Znojemsko volilo Zemana. Získal o 17 828 hlasů víc než Drahoš

Znojemsko - Lepší výsledek než v celostátním srovnání si prezident Miloš Zeman připsal na Znojemsku. Celkem získal 65,74 procent hlasů. K urním přišlo necelých šedesát tisíc lidí z okresu. Protikandidát Jiří Drahoš na hlavu státu ztrácel skoro osmnácti tisíc hlasů.

Znojmo představí obnovu Jubilejního parku

Znojmo – Záměr památkové obnovy Jubilejního parku u znojemské Jarošovy ulice představí v úterý zástupci města a architekt Pavel Šimek. „Cílem autorů projektu je navrácení historické podoby parku, a proto návrh vychází z dobře dochované archivní dokumentace a původních podkladů autora Josefa Kumpána,“ sdělila mluvčí znojemské radnice Zuzana Pastrňáková.

Regiontour: devět let starý poutač vzbudil na sociálních sítích posměch

Znojmo – Posměšné reakce na sociálních sítích vyvolal záběr na devět let starý propagační banner znojemského vinobraní na stánku znojemského cykloklubu na nedávném veletrhu Regiontour v Brně. Oživil také diskusi o neúčasti Znojma na tradiční přehlídce turistické nabídky regionů.

Ze sbírek pověstí Jiřího Svobody vyskočila Hroznová koza

Znojmo – Znojemský učitel Jiří Svoboda se před lety rozhodl dokázat, že literaturu a historii umí nejen učit, ale že zvládne i sám bádat a psát. Staré příběhy o Hroznové koze oživil tak úspěšně, že inspirovaly založení spolku, který vinařské tradice už téměř patnáct let oživuje.

Trať z Valtic do Mikulova zrychlí za miliardu. Ve Znojmě se zlepší parkování

Jižní Morava – Vyšší rychlost na trati i modernizaci mikulovského nádraží. To si slibuje Jitka Sobotková z Mikulova od blížících se oprav na železniční trati mezi Valticemi a Mikulovem na Břeclavsku. Práce tam mají začít v březnu, dokončení železničáři očekávají do konce roku. Náklady budou okolo jedné miliardy korun.

Volby: lidé chtěli průkazy. Ve Znojmě jich vydali dvojnásob než minule

Znojmo – Příležitost zvolit českého prezidenta si nechtěly nechat ujít stovky lidí , které si do středečního odpoledne vyřizovali volební průkazy. Například ve Znojmě jich vydali dvakrát víc než před pěti lety.

Sportovci ze Znojma můžou jásat. Novou halu otevřou v březnu

Znojmo – Cvičit a trénovat v hale u znojemského zimního stadionu začnou sportovci i příznivci zdravého pohybu za sedm týdnů. Radnice mezitím v nově koupeném objektu chystá menší opravy a vyřizuje technické a úřední náležitosti. Sportovci další místo k tréninku vítají, někteří zastupitelé se obávají, kolik bude město stát provoz.

Koupil starou nemocnici, rád by získal i faru

Znojmo - Společnost Nailis77 ze Znojma zřejmě získá bývalou faru v tamní Vídeňské ulici. Doporučili to na svém posledním zasedání radní. Záměr ale musí ještě posvětit zastupitelstvo.

Firmy marně shánějí lidi. Zvyšují proto mzdy, aby zaměstnance nalákaly

Jižní Morava /INFOGRAFIKA/ - O necelých pět procent dostali od ledna přidáno technici v Gumotexu, dělníci ještě o dvě víc. Břeclavská společnost přitom není jediná. I další firmy v příhraničních okresech jižní Moravy navyšují zaměstnancům platy.

AKTUALIZUJEME

Auto převrácené na střechu i nabouraný dům. Ranní dopravu komplikovaly nehody

Znojemsko – U čtyř nehod zasahovali mezi sedmou a devátou hodinou ráno policisté a záchranáři na Znojemsku. „Kolem sedmé ráno havarovalo osobní auto u Suchohrdel. Skončilo převrácené na střeše. Další nehoda se stala krátce poté u Načeratic. I při ní se řidič zranil. Okolnosti obou nehod vyšetřují dopravní policisté,“ sdělila mluvčí znojemských policistů Lenka Drahokoupilová.

Mikulášek: Cestování je i příležitostí k učení

Znojmo – Znojemský cestovatel Bronislav Mikulášek chystá na příští týden další ročník setkání Cesty světem. Tradiční přehlídku pořádá čtvrtým rokem. „Hned poté vyrážíme s rodinou na vlastní cesty, tentokrát poletíme do Latinské Ameriky a v létě se možná podívám do Ruska,“ říká Mikulášek.

Při volbách vlály ve Znojmě červené trenýrky

Znojemsko – Z vývěsního štítu kavárny U mlsného kocoura vlají červené trenýrky. Pověsil je tam u příležitosti volby prezidenta majitel podniku Stanislav Hahn. „Oslovila nás skupina Ztohoven se svým happeningem, který během voleb pořádají. Spočívá v tom, že nabízejí samolepky a odznáčky a k tomu jako upoutávku mají ty trenýrky. S tím jsem neměl problém a projevil jsem svůj názor, který nikomu nenutím. Kdo chce, odznáček si vezme, kdo nechce, nechá být. Dostali jsme něco přes stovku a jsme na polovině, “ sdělil Hahn.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT