VYBRAT REGION
Zavřít mapu

MARTINA SVATOŇOVÁ

Martina Svatoňová / Znojemský deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

OBRAZEM: Myslivci předvedli své trofeje. V Louckém klášteře

Znojmo – Trofeje ulovené zvěře, zajímavé preparáty, obrazy malířky Aleny Lukešové a mnoho dalšího je stále k vidění ve štukových sálech Louckého kláštera, kde se od sobotního dopoledne konají myslivecké slavnosti. Chovatelskou přehlídku mohou zájemci navštívit ještě v neděli od devíti dopoledne do šesti hodin do večera.

Vinaři v Hnanicích ukázali své sklípky místním i turistům

Hnanice - Několik desítek vzorků vín nabídli vinaři z hnanických sklípků k ochutnání v sobotu při Dni otevřených sklepů. Letošní oficiální první ročník navázal na úspěšný loňský nultý. Šestnáct sklípků ve Sklepní uličce plnilo od dopoledních hodin desítky místních i turistů.

Vznícení sazí způsobilo milionové škody

Hevlín - Škodu předběžně vyčíslenou na pět milionů korun způsobilo vznícení sazí v kouřovodu cihelny v Hevlíně na Znojemsku.

OBRAZEM: Šanovští otevřeli cyklostezku i studánku

Šanov – Šanovští, ale i lidé z okolních i vzdálenějších míst, dnes zamířili právě do Šanova na oficiální otevření Muchovy cyklostezky. Starosta obce v sobotu přestřihl slavnostně krátce po desáté hodině dopolední pásku a cyklisti vyrazili na projížďku dalším kouskem krásné přírody.

Víkend: víno, nová cyklostezka i trofeje

Znojemsko – Šlápnout do pedálů na zbrusu nové cyklotrase v Šanově, ochutnat kvalitní vína hnanických vinařů, užít si ve Vedrovicích Den obce nebo navštívit myslivecké slavnosti. Nejen to mohou vyzkoušet lidé na Znojemsku o tomto víkendu.

Znojemská radnice nechá zpevnit zvětralé skály u Dyje

Znojmo - Zvětralé skály lemující znojemské ulice Koželužská, U Obří hlavy, Napajedla a v Karolininých sadech by měly brzy přestat ohrožovat jak bydlící a jejich domy, tak i projíždějící auta či procházející chodce. Do sanace skal se totiž chce pustit místní radnice. Práce přijdou na více než sedm a čtvrt milionu korun.

V minoritském klášteře šustí papírové peníze C.K. mocnářství

Znojmo - Expozice nejstarších papírových peněz, kterými se platilo od dob Marie Terezie až po první světovou válku, je od dnešního dne k vidění v minoritském klášteře ve Znojmě.

Národní park varuje před požáry. Tepleji je více než v jižní Evropě

Znojemsko - Menší požáry museli v posledních dnech řešit správci Národního parku Podyjí spolu s dobrovolnými hasiči. Hořelo například na Havranickém a Fládnitzkém vřesovišti. Správa parku proto varuje před možným vznikem dalších požárů.

Škola začne vyučovat tenis i badminton

Znojmo - Znojemské základní školy nabízejí rodičům řadu možností, jak rozvíjet talent jejich dětí. Kromě tříd zaměřených třeba na jazyky či počítače rozšiřují i nabídku sportu.

OBRAZEM: S veterány vyrazili na májovou vyjížďku

Znojmo - Starou Ladu, Škodovku, Fiata či Wartburg mohli dneska lidé před jedenáctou hodinou opět zahlédnout v ulicích Znojma. Skupinka nadšenců, kteří se o své veterány starají, vyrazili na prvomájovou vyjížďku. Ta se letos uskutečnila již počtvrté.

OBRAZEM: Žerotice a Tvořihráz obsadily čarodějnice

Žerotice, Tvořihráz - S posledním dubnovým dnem je neodmyslitelně spojováno pálení čarodějnic. Letošní filipojakubskou noc slavily také čarodějnice ze Žerotic a Tvořihráze na Znojemsku. Ty žerotické měly již desátý čarodějnický slet.

Víkend v regionu: hard rock, pálení čarodejnic i Hroznový kozel

Znojemsko /TIP NA VÍKEND/ - První hardrockový festival se v sobotu uskuteční v Dobšicích. Další víkendové akce se ponesou ve znamení pálení čarodějnic, ochutnávek vín či vynášení Hroznového kozla.

Žerůtky chtějí mít opět raky a mloky

Žerůtky – Motýl, který vyletí ze své kukly. Tak by se dalo mluvit o malé vesničce patřící do sametové revoluce pod Kravsko a ještě před pár lety poznamenané jednou z největších ekologických havárií svého druhu na Znojemsku. Řeč je o Žerůtkách, které se za posledních třiadvacet let změnily, alespoň podle místních, k nepoznání.

Libuše Šuleřová: svou knihu pokřtím ve Znojmě

Znojmo – Dlouholetá ředitelka základní školy ve Znojmě, metodička, ilustrátorka dětských knížek, ale také malířka. To vše je Libuše Šuleřová, která kus života prožila právě ve Znojmě. Dodnes jí k městu pojí jak práce, tak zábava. Již potřetí uspořádala v Domě umění výstavu výtvarných prací nazvanou Kantorské jaro. Poprvé však trošku jinak.

Školy musí rušit výlety. Nemají na ně peníze

Znojmo - Místo výletu do Prahy a prohlídky muzea si letos někteří školáci vyrazí asi jen pěšky přes Kraví horu do Konic a Popic. Školy totiž z ministerstva školství dostávají stále méně peněz.

OBRAZEM: Policisté zkoušeli děti, jak umí přecházet silnici

Znojmo – Preventivní celorepubliková akce s názvem Zebra se za tebe nerozhlédne se uskutečnila dnes odpoledne také v ulici Smetanova ve Znojmě.

Víkend nabízí hradní mučení i Cestu do pravěku

Znojemsko - V rámci mezinárodního dne památek uspořádal hrad Bítov speciální program. V Miroslavi vyrazí výletníci do terénu a na několika místech lidé oslaví Den Země.

Šumná: staré nádraží a moderní kostel

Šumná /VESNIČKY A MĚSTA/ - Druhou nejmladší obcí Znojemska, původně nazvanou Schönwald, je Šumná. Jméno přeložené z polštiny znamená pěkná. Vesnice na sebe v posledních letech upozornila nejen nepříjemným exekučním sporem s firmou Colas, ale také se připomněla tím, když zde po dlouhých letech vyrostl zcela nový kostel Svatého Ducha.

Vedoucí sboru Piknerová: Chceme vydat ještě páté album

Znojmo – Dvacet let od svého založení letos oslaví znojemský pěvecký a flétnový soubor Carmina Clara. Koncert k tomuto jubileu naplánovala jeho sbormistryně Ludmila Piknerová.

Víkend na Znojemsku: létání, zvony a Jaroslav Dušek

Znojemsko - Nová aircombatová sezona začíná dnes v Hlubokých Mašůvkách, v Horních Dubňanech se dočkají vyzdvižení zvonů a zítra posedí fanoušci s Jaroslavem Duškem v Besedě. 

Historik Václav Alexa: Na vojáky se začíná zapomínat

Znojmo - Třetí část výstavy nazvané Náhled do historie zahájil ve středu dopoledne znojemský vojenský historik a tajemník Českého svazu bojovníků za svobodu Václav Alexa. Výstava bude k vidění každé pondělí, středu, pátek a neděli od jedenácti dopoledne do pěti hodin, a to až do čtvrtého května v Domě porozumění ve Znojmě na Slepičím trhu.

OBRAZEM: Štukový sál Znojemské besedy rozezněl dětský zpěv

Znojmo - Vyzkoušet si prkna, která znamenají svět, mohly během středečního odpoledne děti z mateřských a základních škol ve Znojmě. Ve Štukovém sále Znojemské Besedy totiž odstartoval další ročník Znojemského slavíčka.

Velikonoce na Znojemsku: sebevrah, kontroly a agresivní opilec

Znojemsko - Velikonoční víkend na Znojemsku nepřinesl žádné dramatické události. Velkou výjimkou byla sobota, kdy museli znojemští strážnici domlouvat jednašedesátiletému muži, který se chystal skočit z mostu.

OBRAZEM: Oleksovičky mají nové muzeum zemědělství

Oleksovičky - Otevření nového muzea zemědělství mohli v neděli na Boží hod velikonoční sledovat návštěvníci Oleksoviček kousek od Znojma. Majitelka budovy Marie Cilinková uspořádala celé slavnostní otevření na počest svého zesnulého manžela, jehož to byl veliký sen.

OBRAZEM: Kulturní dům v Šatově obsadilo osm set vzorků vín

Šatov - K vůbec největším koštům na Moravě patří tradiční výstava vín v Šatově na Znojemsku. Letos se v místním kulturním domě uskutečnil již devětadvacátý ročník.  

OBRAZEM: Děti ve znojemském podzemí hledaly velikonoční vajíčka

Znojmo – Za doprovodu průvodce a velikonočního zajíčka si od sobotního dopoledne mohly děti projít znojemské podzemí. Přichystán pro ně byl krátký výklad historie podzemí a na závěr si zasoutěžily v hledání a sbírání velikonočních vajíček. Na konci na ně čekala malá odměna. Ani rodiče nepřišli zkrátka. Zajíček jim pro štěstí nadělil napodobeniny tisícových papírových bankovek z roku 1945.

Děti se opily na Zelený čtvrtek. Nadýchal i třináctiletý chlapec

Znojmo - Opilé nezletilé děti přistihli znojemští strážníci během policejní akce, při které se zaměřili právě na mladistvé popíjející alkohol v barech, hospodách a veřejných prostranstvích.

Velikonoční víkend na Znojemsku? Košty i otevření muzea

Znojemsko - Velikonoční svátky jsou tu a s nimi i první dubnový víkend, který lidem nabízí nejen tradiční koštování vín, koncerty, hledání vajíček v podzemí, ale i otevření nového Muzea zemědělství v Oleksovičkách.

Policie má nové informace ke včerejší nehodě na trati

Nový Šaldorf, Lechovice - Policisté dnes ráno zveřejnili, kdo by mohla být žena, kterou včera kolem půl jedné odpoledne srazil vlak na trati mezi Havraníky a Novým Šaldorfem.

Rekordmanka Počarovská: puzzle ukáže i život v Miroslavi

Miroslav – Puzzle jako živoucí kronika aneb budeme mít v Miroslavi nový český rekord? Nad touhle otázkou se zamyslela Eliška Počarovská, která měla loni na starosti zdolání rekordu ve skládání největšího sériově vyráběného puzzle na světě. Proto pro letošní rok přichystala další akci, ve které se pokusí zdolat rekord a ještě ke všemu zachytit krásy a život v Miroslavi.

Velikonoční prázdniny nabízí Super dny, atrakce i hledání vajec

Znojemsko – Super dny, hledání vajíček v podzemí, exkurze či atrakce, které jsou součástí Velikonočních trhů ve Znojmě. Všechny tyto aktivity čekají na děti, kterým zítra začínají velikonoční prázdniny.

OBRAZEM: Centrum Znojma dýchá velikonoční atmosférou

Znojmo - Obří vejce, nazdobená bříza, živá zvířata či nafukovací klouzačka na Horním náměstí, břízky s výtvory dětí znojemských mateřských a základních škol na Obrokové ulici a ohrada se slaměnými zvířaty v životní velikosti, historický kolotoč, stánky s občerstvením i dárkovými předměty a pódium pro hudební vystoupení na Masarykově náměstí. 

VESNIČKA A MĚSTA: Těšetický kostel vede krajskou soutěž

Těšetice - O nejlépe opravenou kulturní památku za uplynulý rok soutěží těšetický kostel. Průběžně se drží na prvním místě.

Víkend na Znojemsku: Josefská zábava i vandrbál

Znojemsko - Josefská zábava roztančí lidi v Dobšicích, Paroháči vystoupí na vandrbálu a v Prosiměřicích se uskuteční osmnáctý košt.

OBRAZEM: Znojmo vystavuje Volání jara a chystá výstavu filatelistů

Znojmo - Příprava a instalace známek, fotografií, pohlednic či psacích potřeb vyvrcholila dnes odpoledne v Domě umění na Masarykově náměstí ve Znojmě. Zde se totiž od šestadvacátého do třicátého března uskuteční výstava a při té příležitosti oslaví znojemský klub filatelistů devadesáté výročí svého založení.

Jihomoravské muzeum ve Znojmě vítá jaro výstavou

Znojmo - Na počátek jara Jihomoravské muzeum ve Znojmě připravilo výstavu Volání jara aneb hody, hody, doprovody. Výstava je umístěná v křížové chodbě a malém výstavním sálu minoritského kláštera.

OBRAZEM: Vlasta Švejdová vystoupila ve znojemské knihovně

Znojmo – Dnešní dopoledne patřila známá ilustrátorka knih pro děti Vlasta Švejdová znojemským dětem. V sále knihovny si od desíti hodin povídala s žáky ze základních škol o knihách, které ilustrovala, uspořádala malou autogramiádu a odměnila úspěšné řešitele znalostního kvízu.

Základní umělecká škola uspořádá ve čtvrtek Večer plný humoru

Znojmo - Představení literárně-dramatického oboru připravila na čtvrteční večer Základní umělecká škola ve Znojmě.

Ve znojemské knihovně vystoupí známá ilustrátorka Vlasta Švejdová

Znojmo - Ve čtvrtek bude patřit známá ilustrátorka knih pro děti Vlasta Švejdová znojemským dětem. V sále knihovny si bude dopoledne od desíti hodin povídat s dětmi ze základních škol o knihách, které ilustrovala, odmění úspěšné řešitele znalostního kvízu a odpoledne zasedne v porotě celostátní výtvarné soutěže Kniha a já.

Filmový festival Světlo a stíny se zaměřuje na lidská práva a ekologii

Miroslav - Filmový festival Světlo a stíny světa aneb dny pro lidská práva a ekologii v Miroslavi, který odstartoval v pondělí, má i v letošním roce za úkol upozornit mladou generaci na témata, která je provázejí po celý život.

V Moravském Krumlově vyroste nová sportovní hala za 14 milionů

Moravský Krumlov – Volejbal, futsal, basketbal a další sportovní aktivity budou moci opět provozovat děti ze škol v Moravském Krumlově. Zelenou pro zbudování nové sportovní haly dali minulý týden na svém zasedání moravskokrumlovští zastupitelé.

V Miroslavi v pondělí začíná festival filmů Světlo a stíny světa

Miroslav –  Filmy s ekologickou tematikou a díla zabývající se lidskými právy. Tohle všechno nabídne opět filmový festival Světlo a stíny světa, který již po třinácté startuje v pondělí v Miroslavi.

OBRAZEM: Pekaři a cukráři uctili svého patrona. Na Pekařské pouti

Tasovice - Uctít a oslavit společně s věřícími patrona pekařů svatého Klementa Maria Hofbauera přišlo v sobotu do Tasovic několik stovek lidí. Konala se zde již po několikáté Pekařská pouť. Do vsi se sjeli pekaři a cukráři z celé republiky i ze zahraničí.

OBRAZEM: Moravský Krumlov poprvé hostil Bezgestfest

Moravský Krumlov - První ročník amatérské regionální přehlídky ochotníků se uskutečnil v pátek a sobotu v Moravském Krumlově. Představily se na něm divadelní spolky z Moravského Krumlova, Rosic a Lesonic. Ochotníci zahráli mimo jiné hru českého autora Jaroslava Koloděje Postel pro anděla.

OBRAZEM: Znojemský košt nabídl přes šest set vzorků vín

Znojmo - Znojemský košt, jeden z nejprestižnějších přehlídek vín Znojemské vinařské podoblasti se v sobotu uskutečnil již po třiadvacáté. Letošní ročník opět zorganizovalo Sdružení znojemských vinařů.

Víkend na Znojemsku ovládne Bezgestfest, pekaři i košty

Znojemsko - Víkend na Znojemsku okoření nový divadelní festival Bezgestfest v Moravském Krumlově. Do Tasovic se sjedou pekaři a ve Znojmě bude třiadvacátý košt.

Obec Slatina láká hlavně na zámek a letos oslaví dvě kulatá výročí

Slatina /VESNIČKY A MĚSTA/ - Malá obec letos slaví 100 let od založení hasičů a 10 let závodů, které pořádá Moped Team Slatina.

Narazil do sloupu veřejného osvětlení, zůstal v bezvědomí

Znojmo - Dnes ráno pět minut před sedmou hodinou došlo k dopravní nehodě v ulici Pražská ve Znojmě.

Opilý narazil do svodidel, způsobil škodu devadesát tisíc

Blanné – Škodu devadesát tisíc korun a zákaz řízení. Tohle všechno si vysloužil nezodpovědný jednatřicetiletý řidič z Třebíčska.

OBRAZEM: Antonín Špát vystavuje v Domě porozumění

Znojmo - Výstavu fotografií Antonína Špáta nazvanou Nablízku je člověk… otevřela včera v Domě porozumění na Slepičím trhu slavnostní vernisáží znojemská Městská knihovna. Výstava bude otevřena do pátého dubna denně od pondělí do pátku, a to od jedenácti hodin dopoledne do pěti odpoledne.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT