VYBRAT REGION
Zavřít mapu

MONIKA CHODĚROVÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Sochu na nádvoří hradu poškodil vandal

Znojmo /FOTOGALERIE/ – S nalomenou rukou skončil po nájezdu vandalů svatý Jan Nepomucký, socha stojící na nádvoří znojemského hradu.

Vandaly láká květinová výzdoba

Znojmo – Ničení květinové výzdoby na příjezdových cestách do Znojma řeší několikrát do týdne znojemští strážníci.

Maceček: Rocková opera Valpuržina noc bude nářez

Znojmo /ROZHOVOR/ – Pět let pracuje Antonín Maceček na rockové opeře Valpuržina noc. Teď se mu podařilo dokončit dvojcédéčko s nahrávkou. Pokud sežene peníze, v zimě operu nazkouší.

V Šumné zemřela žena při požáru domu

Šumná – Šedesátiletá žena zemřela v sobotu v Šumné na Znojemsku při požáru domu. Ten začal v hospodářské části stavení.

Víkend: otevřené sklepy a sjezd Jevišovky

Znojemsko /KAM O VÍKENDU/ – Víkend nabídne soutěž letadlových modelů či otevřené zrekonstruované vinné sklepy. V Jevišovicích chystají charitativní akci i sjíždění řeky.

Vandalové ve Znojmě ničí květinovou výzdobu

Znojmo - Vytrhané rostliny pohozené po zemi i kompletně vykradené truhlíky. Takový obrázek se v posledních dnech naskytl na příjezdových cestách do města. Tam Městská zeleň osadila zábradlí mostů truhlíky s muškáty.

Vinařský guláš starosty bodoval v soutěži

Horní Dunajovice – Vinařský guláš starosty z Horních Dunajovic nejvíc chutnal porotě, která rozhodovala v soutěži Jihomoravský krajáč. Ta je nepovinnou částí soutěže Vesnice roku, kterou vyhlašuje Jihomoravský kraj.

Víkend nabízí oslavy dětského dne a Rockfest

Znojemsko /KAM O VÍKENDU/ - Hlavně ve znamení oslav dětského dne se ponese tento víkend. Akce pro děti chystají obce po celém Znojemsku.

V Hatích celníci zabavili falešné kabelky od Vuittona

Chvalovice – Hatě /FOTOGALERIE/ - Další zátah celníků zažili prodavači na tržnici v Hatích. Tentokrát se jim ale podařilo zabavit zboží ještě dřív, než se dostalo na stánky.

Top výletní cíle budou i na Znojemsku

Znojemsko /FOTOGALERIE/ - Zviditelnit se hlavně v Rakousku mohou památky a další turistické cíle ze Znojemska. Projekt Ziele–Top-Cíle umožní větší propagaci, má ale přísná přijímací kritéria.

OBRAZEM: Na Bítově otevřeli parkánovou zahradu

Bítov /FOTOGALERIE/ - Výjimečně si o tomtovíkendu mohli návštěvníci bítovského hradu prohlédnout parkánovou zahradu. Otevřená byla díky projektu Oživlé památky.

OBRAZEM: Miroslav roztančily babské hody

Miroslav /FOTOGALERIE, VIDEO/– Ženy vkrojích a lidová muzika. To vsobotu opanovalo Miroslav. Konaly se tam totiž další Babské hody.

OBRAZEM: Nad Mašůvkami létaly vrtulníky

Hluboké Mašůvky – Své umění přijeli na letiště do Hlubokých Masůvek předvést majitelé modelů vrtulníků. Pro svoje setkání si vybrali oba víkendové dny.

Víkend: Babské hody a dětská olympiáda

Znojemsko – Babské hody a oslavu 130. výročí založení sboru dobrovolných hasičů naplánovali v Miroslavi, bítovský hrad otevře zahradu a v Šumné oslaví dětský den.

OBRAZEM: Znojemská plovárna hlásí: otevřeno

Znojmo /FOTOGALERIE/ – Brány znojemské plovárny se otevřely v pátek v pravé poledne. Oproti minulým sezonám asi o dva týdny později. Běžně si lidé mohli zaplavat už v polovině května.

Znojemská plovárna otevře dnes v poledne

Znojmo - V pátek čtvrtého června otevře Plovárna Louka, a to v pravé poledne. Návštěvníci se mohou těšit na teplotu vody od třiadvaceti do osmadvaceti stupňů Celsia.

OBRAZEM: Květinový den Domu dětí a mládeže

Znojmo - Květinovou zahradní slavnost si mohli užít všichni, kteří v pondělí přišli do znojemského Domu dětí a mládeže.

Náraz do stromu muž nepřežil

Milíčovice /FOTOGALERIE/ – Noční jízda zpátku osmadvacátého května na sobotu devětadvacátého skončila tragicky pro třiačtyřicetiletého řidiče z Brna.

Noc kostelů přivedla lidi na věž i do hrobky

Znojemsko /FOTOGALERIE/ - Stovky návštěvníků zaplavily v pátek k večeru sakrální stavby na Znojemsku, které se přidaly, poprvé, k Noci kostelů. Lidé se mohli podívat do míst, která jsou veřejnosti normálně nepřístupná.

Lídr Zemanovců Keremidský volil ve fialové košili

Znojmo – Několik minut po otevření volebních místností se k urně vydal i místostarosta Znojma a lídr jihomoravské kandidátky Strany práv občanů - Zemanovci Marián Keremidský. V černém obleku, v doprovodu své manželky a s uvolněným úsměvem vhodil svůj hlasovací lístek do urny ve volební místnosti na ulici Jana Palacha.

Noc kostelů bude na Znojemsku poprvé

Znojemsko - Zvony dvaceti kostelů na Znojemsku ohlásí v pátek navečer začátek Noci kostelů. Lidé se podívají do míst, která jsou normálně nepřístupná. V orientaci jim pomůže brožurka s programem a mapou.

Celostátně hledaný muž skončil v rukou strážníků

Znojmo – Na počátku řešili znojemští strážníci jen malou krádež, nakonec zjistili, že před sebou mají celostátně hledanou osobu.

Hrušovansko bude mít vlastní kroj

Hrušovansko – Podobný kyjovskému, ale jednodušší, spíše jako brněnský. Tak by se dal zjednodušeně popsat budoucí kroj, kterým se začnou pyšnit obce a města sdružené v mikroregionu Hrušovansko. Už příští rok se v nich místní blýsknou na krojovaných hodech a dalších akcích. Spojení obcí se na jejich výrobu podařilo získat dotace.

Policisté vyhostili čtyři Indy

Chvalovice – Čtyři Indové, kteří v pondělí dopoledne jeli z Rakouska do České republiky, skončili na policejní služebně. Zadržela je cizinecká policie.

Zcela opilý muž narazil do stromu a odešel od auta

Znojemsko – Osm opilých řidičů chytili na silnicích na Znojemsku policisté za poslední tři dny.

Večerní bouřky zaplavily sklepy

Jižní Morava – Čerpání vody ze sklepů, likvidování vyvrácených stromů či odstranění zničené střechy. S tím vším si museli poradit hasiči na jižní Moravě po pondělních večerních bouřkách s přívalovými dešti.

Obtěžovala hosty restaurace, skončila na záchytce

Hrušovany nad Jevišovkou - O pomoc se na policisty museli v pátek odpoledne obrátit zaměstnanci jedné z restaurací v Hrušovanech nad Jevišovkou. „Uvnitř podniku se pohybovala velmi opilá žena, která svých chováním obtěžovala ostatní. Vulgárně po všech pokřikovala a kvůli její hlučnosti několik hostů předčasně podnik opustilo,“ popsala situaci znojemská policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová.

Peníze zapomněl v bankomatu, už je nenašel

Hrušovany nad Jevišovkou - Výběr z bankomatu se nevyplatil zapomnětlivému muži z Břeclavska.

Víkend: Modelbraní, košty, výstavy i tango

Znojemsko /KAM O VÍKENDU/ – Bohatý program si mohou o víkendu užít lidé na Znojemsku. Organizátoři připravili výstavy fotografií, Modelbraní či lekce argentinského tanga.

Vstupné na vinobraní se letos změní

Znojmo /DISKUTUJTE/ - Levnější vstupné pro rodiny s dětmi, jednodenní a dvoudenní vstupenky a volný vstup pro zdravotně a tělesně postižené a jejich doprovod. To jsou největší změny, které čekají na návštěvníky letošního ročníku historického vinobraní.

Zlodějka okradla důchodkyni o 300 tisíc

Bantice – Tři sta tisíc korun v hotovosti ukradla zatím neznámá žena devětaosmdesátileté důchodkyni v Banticích.

Dotace na opravy mají přísnější podmínky

Znojmo – Přísnější podmínky pro získání dotací na opravy domů schválili znojemští zastupitelé.

Šaldorfští vinaři otevřeli sklepy

Nový Šaldorf /FOTOGALERIE/ - Ochutnat vína šaldorfských vinařů mohli všichni, kteří vsobotu odpoledne zavítali na Den otevřených sklepů. Pro veřejnost bylo tentokrát otevřeno patnáct vinných sklepů, lidé mohli ochutnávat vína nebo sisklepy jen prohlédnout.

Umělkyně vytvořila zeď z jeansů

Chvalovice, Hatě /FOTOGALERIE/ – Poslední jeansy do symbolické zdi vložila vsobotu odpoledne vnákupním centru vHatích brněnská umělkyně Natalie Perkof.

Jarovín Rosé láká na sto vzorků růžových vín

Znojmo /FOTOGALERIE/ - Netradiční místo a netradiční spojení vybrali letos organizátoři sedmého ročníku mezinárodní výstavy růžových vín. Největší přehlídka růžových vín vČeské republice se tentokrát spojila sAutomotosalonem.

Rekordní vatru zapálili plivači ohně

Havraníky /VIDEO, FOTOGALERIE/- Rekordní patnáctimetrovou vatru, která stála do pátečního večera v Havraníkách na Znojemsku, podpálili plivači ohně. Organizátoři vyšperkovali program právě speciálními ohňovými efekty, protože letos v obci pálili čarodějnice podvacáté.

Víkend na Znojemsku: výstavy vín a májové oslavy

Znojemsko - Milovníci vína si tento víkend přijdou na své. Kromě výstav a ochutnávek mohou lidé navštívit i májové vyjížďky či tůry.

Počasí rychle probouzí klíšťata

Znojemsko - Aktivita klíšťat od začátku dubna prudce stoupla. Podle odborníků je nejlepší se proti encefalitidě očkovat v zimě, nyní lidé mohou využít takzvané zrychlené očkování.

Majitelé neplatí poplatky za psy

Znojmo – Pět set nezaplacených poplatků za psy evidují v této chvíli úředníci znojemské radnice. Splatnost byla jednatřicátého března.

Hladík: Práce se závislými lidmi je záběr na psychiku

Lechovice /ROZHOVOR/ – Dennodenně se setkává s lidmi, kteří mají problém s drogami. Pět let pracoval Jiří Hladík v kontaktním centru Netopeer, téměř tři roky stál v jeho čele. Teď pomáhá drogově závislým jako psychoterapeut v zařízení, které sídlí v lechovickém zámku.

Muže zaujala cizí loďka

Vranovsko – Cizí loďka plující po vodě vranovské přehrady zaujala čtyřiatřicetiletého muže. Rozhodl se, že si ji přivlastní.

Víkend: orientální tance a sportovní akce

Znojemsko /KAM O VÍKENDU/ - V sobotu zaplní znojemské divadlo orientální tanečnice, Loucký klášter šachisté a přírodu vodáci, cyklisté a turisté.

Podvodem vyhráli skoro milion korun

Chvalovice, Hatě - Nejméně čtvrt roku chodili s myšlenkou vyhrát nemalé peníze do kasina v bývalém hraničním pásmu v Hatích u Znojma tři mladíci. Jeden z pětadvacetiletých mladíků pracoval v kasinu jako krupiér.

OBRAZEM: Na okruhu poroste třicet sakur

Znojmo – Třicet stromů japonské třešně sází od pondělního rána pracovníci Městské zeleně na Mariánském náměstí ve Znojmě.

O víkendu se otevřou sklepy i památky

Znojemsko /KAM O VÍKENDU/ – Vinné sklepy i historické památky se na Znojemsku otevřou o tomto víkendu. Na své si přijdou také milovníci divadla či rybaření.

Tři nabídky pro Hevlínský bunkr: kupní cena 250 tisíc

Hevlín /FOTOGALERIE/ – Tři nabídky na koupi hevlínského bunkru dostali úředníci na ministerstvu obrany.

Dvořák: Chtěl bych zdokumentovat rok svého života

Znojmo /ROZHOVOR, FOTOGALERIE/ - Potkat znojemského fotografa Zdeňka Dvořáka bez fotoaparátu se poštěstí jen málokomu. Poté, co se připojil k projektu Week of Life, fotí dennodenně svůj život. Od pondělí mohou všichni návštěvníci vidět jeho snímky, které pořídil v zákulisí dvou cirkusů, v galerii Žlutá ponorka.

Víkend: souboje letadel i jarní úklid

Znojemsko /TIP NA VÍKEND/ - Tento víkend budou k vidění letecké souboje i divadelní představení. Ruku k dílu mohou lidé přiložit při jarním úklidu.

Taneční skupina DYNS funguje už třináct let

Znojmo /FOTOGALERIE/ – Jsou známí efektními kostýmy i choreografiemi. Jsou vidět na mnoha znojemských akcích, poslední čtyři roky se rozjeli na soutěže po celé republice. Řeč je o tanečnících skupiny DYNS, která na základní škole JUDr. Mareše funguje už přes třináct let.

Zámkem ve Vranově provede kastelán

Vranov nad Dyjí - Do míst, kam se běžně návštěvníci nedostanou, zavede osmého května kastelán vranovského zámku.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT