VYBRAT REGION
Zavřít mapu

SILVIE LINTIMEROVÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Do Šaldorfa přijel svatý Martin

Nový Šaldorf /FOTOGALERIE/ – Slavnosti svatého Martina uspořádal Cech vinařů z Nového Šaldorfa. U starobylého lisu se uskutečnil kulturní program spojený s křtěním mladého vína. Přijel i Martin na koni. Poté lidé hodovali v Modrých sklepech, kde mohli ochutnat nejen mladá vína, martinské koláče, ale také pečenou kachnu.

Miss Znojmo se stala Kateřina Kubačková

Znojmo /AKTUALIZOVÁNO, FOTOGALERIE, VIDEO/ – Ve finálovém večeru Miss Znojmo Open 2011 soutěžilo dvanáct dívek. Ani jedna z nich nebyla ze znojemského regionu.

Znojmo si o víkendu zvolí novou Miss

Znojemsko - Milovníky společenských a kulturních událostí čeká nabitý víkend. Volí se Miss Znojmo a degustují se mladá vína.

Určila trend kytic pro příští rok

Znojmo – Mladá floristka Klára Jordánová ze Znojma vyhrála soutěž Svatební kytice roku, která je součástí veletrhu Zelený svět. Ten se koná vždy začátkem září na brněnském výstavišti.

OBRAZEM: Školáci se seznamovali s prací řemeslníků

Znojmo - Ve středu uspořádalo učiliště na Dvořákově ulici ve Znojmě oborový den zaměřený na potravinářství.

Lidí bez práce na Znojemsku pozvolna přibývá

Znojmo – Jen o sedmapadesát nezaměstnaných lidí více zaznamenal znojemský pracovní úřad v říjnu oproti září. Při pohledu na statistiky od začátku roku je říjnová míra nezaměstnanosti druhá nejnižší.

Šumná: soud kvůli kanalizaci

Šumná – Dva a půl roku leží u soudu spor obce Šumná s firmou Colas, která ve vesnici budovala kanalizaci. Stavební firma si po dokončení naúčtovala vícepráce, s nimiž zastupitelstvo obce nesouhlasilo.

Kouč Orlů Stloukal: Přesouváme se do jiné dimenze

Znojmo /ROZHOVOR/ - Nedělní hokejové utkání mezi Znojmem a Klagenfurtem skončilo kvůli technickým problémům se znojemskou ledovou plochou po první třetině za stavu 2:2.

Tasovice remizovaly s Napajedly

Tasovice /FOTOGALERIE/ - Dvě stě deset diváků sledovalo letošní poslední domácí utkání Tasovic, které skončilo remízou 1:1 s Napajedly. Jednalo se o souboj dvou sousedů v tabulce.

Fotbalista Vašíček: Byla to nesmyslná prohra

Znojmo /ROZHOVOR/ - Teprve dvacetiletý Václav Vašíček patří se sedmi góly k nejlepším střelcům druhé ligy.

Tasovice budou bojovat o třetí příčku

Tasovice – Poslední domácí utkání čeká v neděli tasovické fotbalisty. Na jejich hřiště zavítají Napajedla, která jsou v tabulce hned před nimi na třetím místě. Oba celky mají sholetošní dně pětadvacet bodů.

Orli potřetí prohráli

Znojmo /FOTOGALERIE/ - Znojemští hokejisté po debaklu s Vídní zlepšili svůj výkon, ale vyhrát se jim nepodařilo. Lublaň uspěla s defenzivním pojetím hry, na kterou Orli nenašli recept a prohráli 0:1.

Další losovačka: kanály za 140 milionů

Znojemsko - Další velkou zakázku na Znojemsku má zúžit netransparentní losování. Za kanalizaci má přitom svazek obcí platit sto čtyřicet milionů.

Sbormistryně Šebová: Přijedeme zase

Znojmo /ROZHOVOR/ - Na pozvání znojemského pěveckého sdružení Vítězslav Novák zavítal do Znojma nejstarší slovenský pěvecký sbor ze Zvolena. Jeho sbormistryni je teprve šestadvacetiletá Martina Šebová. Její sbor vystoupil v sobotu společně se znojemským sdružením ve znojemském kostele svatého Rostislava.

Rybníky U Jejkala: ryby, řízky, tanec, zpěv

Vranovovsko /REPORTÁŽ, FOTOGALERIE/ - Výlov jednoho ze dvou rybníků U Jejkala nedaleko Vranova se konal v sobotu. Návštěvníci mohli ryby ochutnat, ale také si je odnést domů.

Projekty bioplynek v regionu zamrzly

Znojemsko - Od letošního léta funguje nová bioplynová stanice v Korolupech. Většina plánovaných stanic ale stát nebude. Krumlov připravuje na výstavbu bioplynky prodej pozemků.

Smrt na silnici: na Znojemsku zemřeli dva lidé

Hostěradice, Kašenec – Dvě tragické nehody se staly v pátek večer na Znojemsku. Po srážce dvou aut zemřela při převozu do nemocnice devětatřicetiletá řidička. Těžkým zraněním v sobotu odpoledne podlehl teprve osmnáctiletý mladík, kterého v pátek srazilo auto.

Víkend: ryby, sborový zpěv a varhany

Znojemsko - Ochutnat rybí specialitu nebo si odnést domů čerstvou rybu nabízí výlov rybníka U Jejkala. V kostelech na Znojemsku zase zazní sborový zpěv a varhanní koncert.

Zloděj vrátil ukradené věci z Hodonic

Minulý týden se do domu v Hodonicích vloupal zloděj. Přelezl přes zeď na dvorek a odemčenými dveřmi vešel do průjezdu. Tam potom vypáčil dveře, aby se dostal do obytných místností, kde ukradl plazmový televizor s úhlopříčkou sto sedm centimetrů a rádio s CD přehrávačem.

OBRAZEM: Nová kompostárna v Únanově už pracuje

Únavov - Zbrusu nová kompostárna, která byla v pátek otevřena v Únanově, bude zpracovávat biologický odpad z celého Znojemska. Díky tomuto projektu došlo ke zkvalitnění nakládání s odpady a navýšení kapacity jejich zpracování o pět tisíc tun za rok.

OBRAZEM: Hevlínský kostel má nový kříž i báni

Hevlín - Nový kříž a kopuli má od středy kostel v Hevlíně. Vloni udeřil do jeho věže blesk a kříž i báni z roku 1980 zničil.

Znojmo si se Spartou užilo fotbalový svátek

Znojmo – Vůbec poprvé v historii se ve středu znojemští fotbalisté utkali s nejslavnějším českým fotbalovým klubem, Spartou Praha. Do ochozů zápas přilákal rekordní návštěvu. Čtyři tisíce sto pětadevadesát diváků. Fanoušci obou táborů si osmifinálový zápas Ondrášovka cupu užívali. Policisté jen v klidu přihlíželi.

Mladík okradl důchodkyni na ulici

Znojmo – Včera o půl čtvrté odpoledne na ulici Palackého ve Znojmě byla okradena důchodkyně. Devětaosmdesátiletá paní stála před domem a v ruce držela nákupní tašku a peněženku. Kolem procházel cizí mladík, který jí peněženku v mžiku sebral a pak utekl.

Pěvecké sdružení Vítězslav Novák hostí zvolenský sbor

Znojmo, Miroslav – Společné vystoupení pěveckého sdružení Vítězslav Novák se Zvolenským speváckým zborem láká posluchače ve Znojmě.

OBRAZEM: Začíná měsíc vizuální tvorby Fotomi

Znojmo - Některá místa města Znojma nyní ožívají vizuální tvorbou. Přímo v útrobách kina Svět vyrostl symbolický les.

Zápasník Kříž se ve Vídni utká s Čečencem

Znojmo - Třetí letošní utkání čeká na znojemského borce Rudolfa Kříže, který zápasí v disciplíně MMA, což je v překladu značka pro smíšená bojová umění.

Orly čeká odveta s chorvatskými Medvědy

Znojmo - Nový trenér, nový kapitán, nový gólman, nový systém hry a hlavně dvě výhry. To vše přinesl minulý víkend znojemskému týmu.

Blokové čištění se v říjnu protáhne na celý den

Znojmo - Od rána až do večera platí tento měsíc zákaz stání v ulicích, kde se koná blokové čištění.

Přemyslovci: už třicet let s mečem v rukách

Znojmo /FOTOGALERIE/ - V době komunismu byla skupina historického šermu Přemyslovci ostrůvkem svobodné tvůrčí činnosti, který vydržel až dodnes.

Orli smetli úřadujícího mistra ze Salzburgu

Znojmo /FOTOGALERIE/ - Dva góly v první třetině nastartovaly výhru znojemských hokejistů nad Salzburgem, který vloni rakouskou nejvyšší soutěž vyhrál.

Inzert Expres je třetí, Moravský Krumlov podlehl prvnímu

Znojmo /FOTOGALERIE/ - Krajský přebor ve fotbale má za sebou desáté kolo. Inzert Expres porazil Rousínov 3:1.

Zeleň vydělala Hnanicím půl milionu v soutěži Vesnice roku

Hnanice – Obecní kasa v Hnanicích je bohatší o půl milionu. Stalo se tak díky vzorné péči o zeleň.

Trenér Šťastný: Vyhráváme díky stabilnímu kádru

Brno /ROZHOVOR/ - Další vítězství si připsali fotbalisté Tasovic. V sobotu porazili Spartu Brno 3:0.

OBRAZEM: Fourcross v Dobšicích ovládli Slováci

Dobšice – Poslední závod fourcrossové Moravské ligy se jel v sobotu v Dobšicích.

Dotace na sídliště nebude pro všechny

Znojmo - Přímětice zažívají největší revitalizaci sídlišť ve Znojmě. Některé domy při ní dosáhly na státní dotaci, opozdilci ale budou muset spoléhat sami na sebe.

Jančík: počasí monitoruji už patnáct let

Znojmo - Říká se, že lidé nejčastěji mluví o počasí nebo o fotbalu. Petr Jančík ze Znojma propadl tomu prvnímu. O počasí ale jen nemluví. Jako amatérský meteorolog se už patnáct let soustavně věnuje jeho sledování a měření. O meteorologii se začal zajímat v patnácti letech.

Zemědělská škola ožila česko-rakouskou výstavou

Znojmo /FOTOGALERIE/ - Podruhé uspořádala zemědělská škola na Dvořákově ulici ve Znojmě výstavu zaměřenou na zemědělskou a zahradnickou produkci ve spolupráci s odbornou školou v Poysdorfu a hospodářskou komorou v Mistelbachu.

Sběratelka panenkám šije šaty. Aby měly duši

Suchohrdly /FOTOGALERIE/ - Ke svým čtyřem vlastním dětem si Lenka Kuchařová ze Suchohrdel na Znojemsku pořídila dalších čtyřiašedesát. Z porcelánu.

Cyklostezky ve Znojmě: stále odnikud nikam

Znojmo, Dobšice /REPORTÁŽ, INFOGRAFIKA/ - Občas jezdím do práce na kole, a tak mě zajímalo, co člověka čeká, když chce ve všední den ráno projet Znojmem na kole a využít přitom cyklostezky. Vynechala jsem pouze jednu, která vede kolem levého břehu Dyje. Na kole jsem jezdila dvě hodiny.

Orli zcela propadli ve druhé třetině

Graz – Ani druhý víkendový zápas znojemským hokejistům nevyšel. Ti si odváží z rakouského Grazu porážku 1:7. Za debakl mohla zpackaná druhá třetina, ve které si Orli nechali nasázet pět branek.

Gránické skály zdolávali biketrialisté

Znojmo /FOTOGALERIE/ - Zajímavou podívanou nabídl biketrialový závod, který se jel v sobotu poprvé ve Znojmě v gránickém údolí.

Losování v obří zakázce padlo

Znojmo – Zrušení takzvané losovačky a otevření výběrového řízení pro všechny přihlášené firmy schválilo v pátek předsednictvo svazku Vodovody a kanalizace Znojemsko v případě půlmiliardové zakázky na rekonstrukci úpravny vody ve Znojmě.

OBRAZEM: Dyji ovládly dračí lodě

Znojmo – Okolí Louckého kláštera ožilo v sobotu nejen Burčákfestem, ale také čtvrtým ročníkem festivalu dračích lodí. Aktéři tuto akci nazývají neoficiálním mistrovstvím světa amatérských posádek.

Junioři poprvé vyhráli za tři body

Znojmo /FOTOGALERIE/ - První letošní výhru v normální hrací době si v sobotu připsala juniorka znojemských Orlů.

Dětské oddělení přijde asi o dárce

Znojmo - Přístroje za víc než půl milionu korun věnoval až dosud dětskému oddělení znojemské nemocnice nevidomý Pavel Kubíček.

Z losování o zakázku za půl miliardy asi sejde

Znojmo - Členové sdružení Vodovody a kanalizace Znojemska budou jednat o tom, zda zruší losování v případě půlmiliardové zakázky na rekonstrukci úpravny vody.

Starosta Nevrkla: Kvůli kanalizaci nechci obec zadlužit

Boskovštejn /ROZHOVORY SE STAROSTY/ - Vloni se stal starostou Boskovštejna Libor Nevrkla. Předtím nikdy v zastupitelstvu nebyl.

Podmolí si chce zachovat malebný ráz

Podmolí /VESNIČKY A MĚSTA/ - V dobách komunistického režimu končil v Podmolí svět. Bedlivě střežená hranice s Rakouskem neumožňovala jakýkoliv turistický ruch a rozkvět obce.

Jiřice mají novou meditační křížovou cestu

Jiřice u Moravských Budějovic /FOTOGALERIE/ - Křest meditační křížové cesty Bedřišky Znojemské a Petra Vystrčila se uskutečnil v neděli v Jiřicích u Moravských Budějovic.

Znojemské vinobraní pokračovalo druhým dnem

Znojmo /FOTOGALERIE/ - Slunečné počasí a měsíc na noční obloze jako namalovaný provázely závěrečný den Znojemského vinobraní. Ulicemi starého města prošla odpoledne družina Jana Lucemburského.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT