VYBRAT REGION
Zavřít mapu

SYLVA PAVLAČKOVÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Šéfka Netopeeru: Mezi drogově závislými jsou i podnikatelé

Znojmo /ROZHOVOR/ - Drogově závislým lidem už deset let pomáhá znojemské centrum Netopeer.

Těšetice stále řeší kulturní dům

Těšetice - O krok dál jsou těšetičtí zastupitelé ve věci dokončení stavby kulturního domu. Jeho hrubá stavba více než patnáct let hyzdí náves.

Kvůli finančním problémům chtěl skončit se životem

Moravský Krumlov – Skončit se životem se rozhodl devětačtyřicetiletý muž z Benešovska, kterému minulý týden jeho čin překazili moravskokrumlovští policisté.

Šest tisíc lidí dluží za odpad

Znojmo – Šest tisíc tři sta pětačtyřicet lidí dluží městu peníze za vyvezený komunální odpad. Za neuhrazení přitom každému hrozí i exekuce. Splatnost byla už třicátého června.

Starosta Kučera: Přes den míchám barvy, večer úřaduji

Bezkov /ROZHOVORY SE STAROSTY/ - Každý pracovní den mohou zákazníci využít odborných služeb a rad sedmačtyřicetiletého Jaroslava Kučery. Je odborníkem na barvy syntetické, od těch na železo až po fasádní.

Celníci zabavili v Hatích další padělky

Chvalovice, Hatě /AKTUALIZOVÁNO, FOTOGALERIE/ - Padělané oblečení, kabelky, boty a bižuterii zabavila v sobotu Česká obchodní inspekce (ČOI) společně s celníky v takzvaném China Townu v bývalém hraničním pásmu Hatě u Chvalovic.

OBRAZEM: Hrušovany rozesmál Josef Alois Náhlovský

Hrušovany nad Jevišovkou - Módní přehlídka, šermířské, pěvecké i taneční vystoupení místních dětí i mládeže, bavič Josef Alois Náhlovský a taneční zábava. Tak vypadal sobotní den na náměstí Míru v Hrušovanech nad Jevišovkou. Konaly se zde tradiční Vavřinecké slavnosti.

V Křepicích se odehrály deštivé Hry bez hranic

Křepice /FOTOGALERIE/ - Deset družstev, osm nejrůznějších soutěží, deštivé počasí, ale i velmi dobrá nálada. To vše mohli návštěvníci zhlédnout i zažít v sobotu na fotbalovém hřišti v Křepicích. Uskutečnilo se zde známé soutěžní klání Hry bez hranic.

Táborníci poznávali krásy Francie

Zblovice /FOTOGALERIE/ - Redaktoři Znojemského deníku zažili společně jeden den s dětmi na táboře ve Zblovicích. Děti se ve čtvrtek věnovaly jedinému tématu, Francii.

Bítovský hrad zdobí větrné korouhve z celého světa

Bítov /OBRAZEM/ - Nádvoří hradu Bítov zdobí sedm desítek větrných korouhví. Jedná se o ojedinělou sbírku francouzského historika, milovníka umění, novináře, spisovatele, nakladatele a sběratele Daniela Couturiera.

Bítov hlásí zvýšený zájem turistů

Znojemsko – Zatímco téměř všichni provozovatelé kempů pláčou nad propadem kvůli špatnému počasí a úbytkem stanařů, na hrady a zámky si turisté i přes deštivý červenec cestu našli. Nejvíce jich zavítalo na hrad Bítov, naopak dvacetiprocentní pokles zaznamenal zámek ve Vranově nad Dyjí.

Plameny zničily pětačtyřicet tun balíků slámy

Velký Karlov /FOTOGALERIE/ – Třicetitisícovou škodu způsobil středeční požár pětačtyřiceti tun balíkované pšeničné slámy uskladněné v hale nedaleko bioplynové stanice ve Velkém Karlově. K likvidaci požáru druhého stupně poplachu vyjely profesionální hasiči ze Znojma a Hrušovan nad Jevišovkou a a dobrovolní hasiči ze Slupi, Drnholce, Prosiměřic a Jiřic u Miroslavi.

Znojmo ovládnou po tři dny okurky

Znojmo - Ke své pověsti města okurek se hlásí Znojmo už čtvrtými Okurkovými slavnostmi. Třídenní oslava začíná dnes a potrvá do pátku. Nabídne bohatý program.

Mála: Zkušenosti z archivu využiji na obci

Lukov /ROZHOVOR SE STAROSTY/ - Bývalý velitel brigády pohraniční stráže a dlouholetý ředitel archivu Lubomír Mála dnes velí příhraničnímu Lukovu. Na důchod se necítí.

Miroslavské hasičky jedou na mistrovství republiky

Miroslav – První místo v požárním sportu si z krajského přeboru v Hodoníně přivezly miroslavské hasičky. Soutěžily ve třech disciplínách, které se skládaly z požárního útoku, štafety čtyřikrát sto metrů a sto metrů s překážkami.

Oprava serpentin odřízla Vranov i pro místní

Vranov nad Dyjí - Na tři týdny ztížený příjezd do Vranova nad Dyjí od Znojma může zkomplikovat letní sezonu. Potíže přinese místním, chatařům i turistům.

Jedenácti řidičům v žilách koloval alkohol

Znojemsko - O víkendu křižovalo silnice na Znojemsku a Moravskokrumlovsku jedenáct řidičů pod vlivem alkoholu. Osm z nich uvízlo v policejní síti při běžných kontrolách a tři způsobili dopravní nehody.

OBRAZEM: Karel Gott rozezpíval dav žen i mužů

Hatě /VIDEO/ - Milovníci Karla Gotta se dočkali. Charismatický zpěvák a mnohonásobný držitel ocenění Zlatý slavík potěšil své fanoušky v sobotu šestnáctého července v zaplněném zábavním centru v Merlinově dětském světě v Hatích s programem Včelka Mája.

OBRAZEM: Meruňkobraní: Král spořádal 128 knedlíků

Miroslav - Už po dvanácté přilákalo na miroslavské náměstí tradiční Meruňkobraní několik tisíc návštěvníků. Letos se největším jedlíkem a novým držitelem rekordu stal Kamil Hamerský.

Víkend: Gott, Kubišová a Meruňkobraní

Znojemsko – Následující dva volné dny nabízejí pestrou paletu tipů jak si zpestřit víkend.

Žně: zemědělce ničí velké sucho

Znojemsko - Kombajny sklízí úrodu téměř na všech místech Znojemska. Zemědělce však na polích sužuje obrovské sucho.

Děti z domova staví kotce opuštěným psům

Znojmo /FOTOGALERIE/ - Podobný osud spojil děti ze znojemského dětského domova s opuštěnými psy. I když samy nepoznaly své rodiny a péči svých rodičů, chtěly udělat něco pro ostatní. V těchto dnech dokončují v přímětickém útulku dva kotce pro opuštěné psy.

Hudec: miluji zvuk promítaček

Božice – Už jako malý kluk byl devětadvacetiletý Ivan Hudec milovníkem starých věcí. Nejvíce mu učaroval zvuk a rachot promítaček a staré božické kino.

Policie hledá svědky nehody u Hrušovan

Hrušovany nad Jevišovkou - Svědky dopravní nehody, která se stala v sobotu jedenáctého června před druhou hodinou odpolední v Hrušovanech nad Jevišovkou, hledají dopravní policisté.

Namol opilý řidič skončil na střeše v příkopu

Bojanovice – Plyn, brzda, smyk, silniční příkop a auto na střeše. Takhle přesně si v pátek navečer počínal u Bojanovice opilý osmačtyřicetiletý řidič ze Znojemska.

Vinařství Líbal bodovalo v USA

San Francisco, Znojemsko – Sedmdesát devět medailí přivezli čeští a moravští vinaři ze světové soutěže v San Franciscu. Mezi Sauvignony vyhrál vzorek VOC Vinařství Líbal z Horních Dunajovic.

Dřevěné plastiky ozdobí dobšické vinařské uličky

Dobšice – Masivní kmeny stromů promění mladí řezbáři v dřevěné sochy, plastiky a další předměty praktického využití, které ozdobí vinařské stezky a volná prostranství v Dobšicích. Pro mladé kumštýře přichystali místní zastupitelé sympozium, které se uskuteční od čtvrtého až do patnáctého července.

O víkendu na dechovku i strašidelné prohlídky

Znojemsko - Sobota na Znojemsku je ve znamení hudby, ať už dechové v Dobřínsku nebo folkové ve Znojmě. Nabídku doplní prohlídka bunkru.

OBRAZEM: Znojemský hrad ozdobí nová expozice

Znojmo - Keramika, sklo, obrazy a nábytkové celky. To vše si mohou od dnešního dne prohlédnout v nových expozicích návštěvníci znojemského hradu.

Starosta Beck: O víkendech za mnou chodí lidé domů

Plaveč /ROZHOVORY SE STAROSTY/ - Ve starostenském křesle sedí první volební období šestatřicetiletý stavební technik Petr Beck. Svůj čas věnuje profesi a práci na radnici.

Poplatky za odpad: jen tři dny

Znojmo – Poslední tři dny mají lidé na zaplacení poplatku za odpad za letošní rok v řádném termínu. Těm, kdo zůstanou městu dlužní hrozí až exekuce.

Děti luštily staré písmo, skákaly přes gumu a pletly věnečky

Znojmo - Staré dětské hry, určování rostlin, luštění starého písma nebo pletení věnečků. To všechno si pro děti základních škol na pondělní dopoledne připravili zaměstnanci znojemského muzea.

Řidiči se častěji posilují drogami

Znojemsko - V letošním roce přistihli policisté pod vlivem drog už patnáct řidičů. Jen za posledních sedm dní zastavili na silnici dvě mladé ženy, kterým koloval v krvi pervitin.

Víkend: oslava založení Hnanic i šerm

Znojemsko - Ve znamení oslav, lidové hudby, ochutnávky vín, vystoupení historického šermu i pojídání topinek se ponese tento víkend.

Hudební festival chce špičková vína. Vybral si je sám

Znojmo /FOTOGALERIE/ - Odborná komise, složená mimo jiné třeba z profesionálního sommeliéra Michala Šetka či předsedy Sdružení VOC Znojmo Františka Koudely, hodnotila vína, která se budou prezentovat při koncertech letošního ročníku Hudebního festivalu Znojmo 2011.

Mám americký traktor i pluh

Křepice – Zřejmě nejstarší traktor, který byl k vidění na nedávném srazu strojů domácí výroby v Křepicích, předvedl šestadvacetiletý Břetislav Hořínek z Tavíkovic. Přijel se pochlubit strojem Ford Ferguson 9 N z roku 1940.

OBRAZEM: Záchranáři předvedli zásah v centru Znojma

Znojmo - Vzorovou ukázku zásahu jednotek integrovaného záchranného systému viděli ve čtvrtek v dopoledních hodinách stovky lidí na Horním náměstí.

U vedrovického muzea brzy vyroste replika větřáku

Vedrovice /FOTOGALERIE/ - Už za měsíc se na stožáru nedaleko nového vedrovického muzea roztočí větrné kolo pro čerpání vody, takzvaný větřák. Nově vybudované muzeum v obci na Moravskokrumlovsku funguje od loňského srpna.

O prázdninách se ve školách zabydlí řemeslníci

Znojemsko – Dětský hlahol v Základní škole Pražská vystřídá bouchání a řezání zedníků. Po prázdninách děti už nastoupí do nově zateplené a opravené školy.

Šeiner: Politika mě vždycky zajímala, mířím i výš

Hostěradice /ROZHOVORY SE STAROSTY/ – V hostěradickém starostenském křesle sedí už druhé volební období starosta Marek Šeiner. Práci na radnici věnuje veškerý čas. Láká ho vstoupit do vyšší politiky.

Výstava ukazuje vysvědčení známých osobností

Chvalovice, Hatě /FOTOGALERIE/ - Jaké známky dostávala na základní škole zpěvačka Monika Absolonová nebo herec Miroslav Donutil si mohou přijít zájemci prohlédnout na výstavu do nákupního centra v Hatích u bývalého hraničního přechodu.

OBRAZEM: O druhé višňovské trhy byl velký zájem

Višňové - Velmi živo bylo v sobotu v centru Višňové. Prodejci zde nabízeli pekařské a uzenářské výrobky, keramiku, víno, květiny i vlastní zeleninu. Prodávali i potřeby pro včelaře, rybáře a chovatele. Druhé višňovské trhy byly velmi úspěšné a staly se nejenom místem nejen pro nakupování, ale i pro přátelská setkání,“ řekl starosta Višňové Vladimír Korek.

OBRAZEM: Pekelné stroje poměřily své síly

Křepice - Řidičské schopnosti a unikátnost svého traktoru vlastní výroby. Tak tohle předvedli řidiči v sobotu na sedmém ročníku Hektoriády v Křepicích u rybníku.

OBRAZEM: Fojtíkovi žáci se loučili se školním rokem

Znojmo /AKTUALIZOVÁNO, VIDEO/ - Závěrečný koncert žáků třídy učitele Karla Fojtíka ze znojemské Základní umělecké školy představil známé i méně známé skladby. Malí umělci zahráli jak na zobcové flétny, tak na klarinety.

Policie chytala na Vranovsku opilé řidiče

Vranovsko – Akci zaměřenou na kontrolu řidičů provedli v pondělí dopoledne vranovští policisté.

Starostka Ryšavá: Raději bych pracovala na plný úvazek

Miroslavské Knínice /ROZHOVORY SE STAROSTY/ - Temperamentní, rázná, přitom příjemná šestačtyřicetiletá zdravotní sestra Renata Ryšavá sedí ve starostenském křesle v malé obci na Moravskokrumlovsku první volební období. Tvrdí, že profese ji vyčerpává a starostování naopak dobíjí.

TIP NA VÍKEND: Lidé se potkají s Vinnetouem

Znojemsko – Na dětský letecký den, zahajovací akci zábavního parku v Hatích, či rockovou muziku do Miroslavi mohou zajít o víkendu lidé na Znojemsku. V Excalibur City Hatě dnes otevře nový zábavní park pro děti filmový Vinnetou.

Nočním Bítovem provede markýza Angelika

Znojemsko /INFOGRAFIKA/ - Projít si v noci bítovský hrad s Angelikou, markýzou andělů, nakouknout do hladomorny, mučírny a hradního vězení, či zaposlouchat se do písní Jaroslava Hutky nebo Vladimír Mišíka. Takový je stručný souhrn kulturních akcí nadcházejících dvou letních měsíců na hradech a zámcích na Znojemsku.

Režisér Lichtag dal žralokovi do čumáku

Znojmo – Jako malý kluk jezdil každé prázdniny znojemský rodák Steve Lichtag – Loveček za babičkou do Oleksovic. Jeho jméno si dnes lidé většinou spojují se žraloky. Původně vystudoval herectví, které vyměnil za filmařinu.

Únanovská kompostárna se rozjede už koncem srpna

Únanov – Naložit shrabané listí, odřezky z větví a zbytky jídla, vše odvézt a vyklopit v kompostárně. S takovým biologickým odpadem se už lidé na Znojemsku trápit nebudou. Nová kompostárna u Únanova bude hotová do konce srpna.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT