Předposlední dubnový den odhalí španělská značka Cupra podobu modernizovaných verzí svých klíčových modelů Leon a Formentor. Právě příchod druhého jmenovaného modelu s atraktivně tvarovanou karosérií SUV na náš trh způsobil před dvěma lety solidní rozruch. Tento vůz se prakticky ihned zařadil na rozhraní první a druhé desítky nejžádanějších sportovně-užitkových vozů této velikostní kategorie.

V případě modelu Leon bude nadále existovat jistá jeho rozpolcenost. Je totiž již řadu let k mání s logem Seatu, tak i Cupry.

Cupra Ateca vznikla z původního Seat Ateca
Tatínkům dovoleno spěchat. Cupra Ateca VZ zaujme také speciálním zvukem

„Připravujeme vylepšení jak pro verzi s logem Seatu, tak i pro Cupru. V tomto druhém případě ale bude změn více,“ uvedl pro Deník Filip Stoulil z českého zastoupení obou značek. I nadále se samozřejmě Leon bude prodávat jak s karosérií hatchback, tak i kombi.

Tím ale výčet letošních novinek španělské automobilky nekončí. Na podzim se podle Stoulila zájemci dočkají druhého elektromobilu značky, kterým bude Cupra Tavascan. Ceny by mohly být zveřejněny již v průběhu května.

Na již odtajněné novinky značek Cupra a Seat se podívejte zde:

Jedná se opět o SUV, které má délku 4644 milimetrů, rozvor 2766 a výšku 1595 milimetrů. Verze s baterií s využitelnou kapacitou 77 kWh má ujet na jedno nabití až 547 kilometrů. Počítá se i se sportovní úpravou VZ, která díky elektromotorům s výkonem 340 koňských sil zvládne zrychlovat z nuly na sto během 5,6 sekundy.

Terramar ještě se spalovacími agregáty

Úplný závěr roku pak má být zasvěcen příjezdu nového středně velkého SUV Terramar. Vlastně jde o náhradu zvolna končících modelů Tarraco a Ateca. Prodávat se bude i s pohonem všech kol. Ta mají roztáčet spalovací agregáty a ústrojí typu plug-in hybrid. Ateca byla do jisté míry českým výrobkem. Po celou dobu se totiž montovala v továrně Škody ve východočeských Kvasinách a i ona byla k dostání ve verzích Cupra a Seat.

Jistou třetí nohou, na které by španělský výrobce mohl stát, je její divize pro městskou individuální a samozřejmě elektrickou mobilitu. Má označení Mó a zatím nabízí dvě výkonové verze elektrických skútrů.

Značka Cupra výrazně posiluje své pozice
Vítězové a poražení na českém trhu po dvou třetinách roku. Skokanem je Cupra

„Právě nyní intenzivně zvažujeme, zda je začneme nabízet u našich dealerů již v průběhu letošního roku,“ sdělil Stoulil. Do budoucna bude se bude s označením Mó zřejmě nabízet také miniaturní mětský čtyřkolový elektromobil.

Do konce letošního roku chce také české zastoupení dokončit proces budování sítě specializovaných dealerství Cupra. Ty jsou označovány jako Cupra Garage. První se v Česku objevily v průběhu minulého roku a nyní jsou umístěny třeba také v Brně, ve Znojmě  nebo v Českém Krumlově.