„Řidič už nestačil reagovat. Při nehodě utrpěla zhmoždění nohy a další lehká zranění. Kvůli nízkému věku si ji lékaři nechali na pozorování v nemocnici,“ řekla policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová.

Ve čtvrtek museli znojemští policisté řešit celkem šest dopravních nehod, při kterých se srazilo devět osobních a jedno nákladní auto. „Lehce zraněni při nich byli tři lidé. Řidiči si způsobili třistatisícovou škodu,“ uvedla Drahokoupilová. Muži a ženy za volantem bourali hned několikrát ve Znojmě, nehody se staly v Miroslavi nebo i u Tasovic, Citonic a Onšova.

Hned tři auta se kvůli nedání přednosti srazila vpodvečer na Rooseveltově ulici ve Znojmě. Jeden z řidičů byl lehce zraněn. U Citonic zase řidička nezvládla zatáčku a narazila do stromu. Srážka skončila zraněním a stotisícovou škodou. S autem na střeše ale bez zranění vyvázla řidička, která neopatrně předjížděla na hlavním tahu na Brno.

Minulý rok byl na znojemských silnicích nejtragičtější za posledních pět let. Při více než dvanácti set nehodách zemřelo třiadvacet lidí.