Smrtelnou nehodu, která se stala v sobotu dvanáctého ledna mezi obcemi Lesná a Vranov nad Dyjí, policisté stále vyšetřují. „Příčiny nehody stále zkoumáme, předběžně to vypadá, že řidička nepřizpůsobila jízdu stavu vozovky,“ uvedl policejní mluvní Jan Křepela.

V sobotu policisty zaměstnaly ještě další dvě nehody, které si vyžádaly lehká zranění. „Jedna se stala v Hrušovanech nad Jevišovkou. Řidič při couvání přehlédl chodkyni, došlo ke střetu a chodkyně utrpěla lehká zranění,“ popsal Křepela.

V neděli vyjížděli policisté ke čtyřem dopravním nehodám. Ta nejzávažnější se stala v obci Višňové. Řidič osobního auta nepřizpůsobil rychlost jízdy stavu vozovky a v ostré pravotočivé zatáčce narazil do stromu. Po nárazu se auto ještě otočilo na střechu. Spolujezdkyně utrpěla těžká zranění a musela být letecky přepravena do fakultní nemocnice v Brně.

„Alkohol u řidiče zjištěn nebyl, vniklá škoda dosáhla pěti tisíc korun,“dodal mluvčí. Další nehoda se stala v obci Borotice, kdy řidič Fabie narazil do zaparkovaného Fiatu. Došlo k lehkému zranění řidiče i spolujezdce. „Dechová zkouška u řidiče byla pozitivní. Policisté navíc zjistili, že řidič nevlastnil řidičské oprávnění. Nehoda je stále v šetření,“ shrnul Křepela. Vzniklá škoda dosáhla sto deseti tisíc korun.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

Řidička po nárazu do stromu zemřela