Vrah ho zabil v průjezdu spojujícím Kovářskou ulici s restaurací La Casa Navarra. Vražda se stala na jedné z nejrušnějších ulic v centru města.

Přesto policie vraha do nedělního odpoledne nechytla. Vyzývá naopak lidi, kteří mezi půl desátou a půl jedenáctou hodinou noční procházeli okolím Kovářské ulice, aby se ozvali na policejní číslo 158.

„Uvítáme jakékoliv svědectví. Víme, že v danou dobu byli v okolí lidé,“ potvrdil znojemský vyšetřovatel Aleš Záviška. K vraždě došlo kolem dvaadvacáté hodiny. „Na Kovářské ulici byl zastřelen podnikatel vietnamské národnosti, který ve Znojmě bydlí. Nyní zjišťujeme podrobnosti. Máme záznamy z kamer městské policie, takže víme, že se v okolí pohybovali další lidé. Záznam analyzujeme,“ sdělila krajská policejní mluvčí Jana Šípková.

Podle neoficiálních zdrojů má být mrtvým šéf místních vietnamských podnikatelů známý jako Adam, vlastním jménem Tran Anh Quan. Ten na Kovářské ulici bydlí, měl koupit jeden z domů naproti místa činu. „Měl ženu a dvě děti, stará se o vietnamskou komunitu ve Znojmě. Je jakýsi jejich právník, často za ně jedná. Sám jsem v noci slyšel šest výstřelů, podle policie jich ale bylo sedm,“ uvedl muž, který bydlí v těsném sousedství domu, kde k vraždě došlo.

Policie ale totožnost mrtvého muže nepotvrdila. Kulky měly Vietnamce zasáhnout přímo do prsou a ten měl být na místě mrtvý. Tranovi Anh Quanovi měla mimo jiné patřit i rozlehlá vietnamská tržnice za Excalibur City či hotel Epopej v centru Moravského Krumlova.