Ostrava

Největší DinoPark v ČR. 15 kilometrů od Ostravy umístěný areál plný zábavy.

Projížďka DinoExpresem, druhohorní sopka, DinoBludiště, MiniZOO, DinoRace, Stezka hbitých Deinonychů, ohromný Seismosaurus a dětská zóna s množstvím prolézaček.

Dinopark Zoo Vyškov

Nezapomenutelná jízda DinoExpresem, 311 metrů dlouhá lanovka DinoBike, obrovitý Quetzalcoatlus s hnízdem, Megalosaurus, dětské prolézačky, houpadla, hvězdárna s možností pozorování Slunce.

Zpříjemněte dětem cestu na dovolenou
Sedm tipů na hry v autě

Lesopark s množstvím zákoutí k odpočinku.

Dinopark Liberec

Celoročně otevřený krytý DinoPark v OC Plaza Liberec. Druhohorní bouřka se skutečným deštěm, provazový skákací hrad, focení s živými krokodýly, DinoTrek, DinoLaser a mnoho dalšího.

Nejobsáhlejší DinoPark v ČR.

Dinopark Praha

DinoPark na střeše nákupní galerie Harfa s výhledem na Prahu.

Nepřehlédnutelný 11 metrů velký Therizinosaurus, dvojice robotických Tyrannosaurů, dětské prolézačky a mlhostrom pro osvěžení v parných dnech.

Dinopark Zoo Plzeň

Lesopark v těsné blízkosti Zoo Plzeň s desítkami dinosaurů v životních velikostech.

Archeoskanzen v Modré
Nahlédněte za hradby z palisád

Obrovitý Apatosaurus, nejfotografovanější T-Rex, jezírko s vodopádem, vyhlídka u Brachiosaura na celou Plzeň, dětské atrakce, houpadla a skluzavky

Muzeum Karla Zemana

Muzeum Karla Zemana představuje celoživotní dílo světově uznávaného filmového tvůrce Karla Zemana a jeho filmové triky, kterými proslavil českou kinematografii 20. století.

Expozice mapuje Zemanovu tvorbu od prvních animací a loutkových filmů ve čtyřicátých letech minulého století až po díla z jeho posledního tvůrčího období. Podstatná část muzea je pak věnována jeho nejzásadnějším filmům – Cestě do pravěku, Vynálezu zkázy a Baronu Prášilovi.

Muzeum je unikátní svým hravým pojetím – nabízí možnost se zapojit a vyzkoušet si na vlastních fotoaparátech a videokamerách trikové postupy, které Karel Zeman ve svých filmech používal.

Pavilon Anthropos v Brně

Součástí stálých expozic jsou dioramata, trojrozměrné rekonstrukce člověka v reálných velikostech. Na těchto ukázkách jsou demonstrována nejdůležitější a nejzajímavější fakta spojená s konkrétním vývojovým stupněm člověka. V rámci výkladu je popisováno životní prostředí a adaptace člověka na změny klimatických podmínek. Pozornost návštěvníků upoutá rekonstrukce pravěkých obydlí i oděvu pravěkých lovců.

Nedílnou součástí expozic je rekonstrukce mamuta, jenž má tradici sahající až do roku 1928, kdy byl poprvé představen návštěvníkům na Výstavě soudobé kultury.

Druhé patro je věnováno archeologickým dokladům existence předchůdců moderního člověka i vlastnímu druhu Homo sapiens sapiens v našich zemích a jeho způsobu života. Zhlédnout zde můžeme dvě archeologické části.

Questerland v Praze
Kouzlit jako Harry Potter? Zkuste únikové hry pro celou rodinu

První částí je "Morava nejstarších lovců a sběračů", která obsahuje velké množství kostěných nástrojů ze světově známých lokalit, jako jsou Dolní Věstonice i Předmostí u Přerova.

Druhou částí tohoto patra je expozice "Nejstarší umění Evropy". Návštěvníky zaujmou kopie nástěnných maleb paleolitických svatyní, jako jsou Lascaux ve Francii a španělské Alramiry. Komentář se zabývá technikou maleb, okolnostmi objevu a spojením s prvními rituály a v této době převládajícím náboženským systémem – šamanismem. 

Čtěte celý seriál bez omezení. S předplatným Deník.cz získáte navíc výhodné benefity.

Autor: Adam Novák