Jaroslavický rybník, také nazývaný Zámecký rybník, byl původně postaven v polovině 16. století a jeho výměra je 245 ha. Koncem 18. století se zde kromě kapra a štiky objevuje i nově chovaná ryba, a to candát. Obvod rybníka má 5400 m, obsah vody je 1,7 milionů metrů krychlových a doba vypouštění je 3 týdny až měsíc.

Výlovy začínají časně z rána, zpravidla už kolem sedmé hodiny probíhá první zátah, a trvají až do odpoledních hodin. Jaroslavické rybníkářské středisko je jedním z pěti, které spadé pod firmu Rybníkářství Pohořelice. Jedno z největších rybníkářství v Česku produkuje z ryb především kapra, který tvoří pětaosmdesát procent celkové produkce firmy.

Otužilci zahájili na Znojemsku novou sezonu. Pomohli také dětem v Klokánku
Otužilci zahájili na Znojemsku novou sezonu. Pomohli také dětem v Klokánku

V sítích ale uvázne nejen oblíbený jaroslavický kapr, ale i tolstolobici, amuři, candáti a dravé štiky. Ryby se po vytažení z vody třídí podle druhů, velikostí a určení. Kapři z podzimních výlovů jsou určeni především pro vánoční prodej.

Byli jste už letos rybařit? Chytli jste něco? Podělte se o své úlovky s ostatními čtenáři – fotografie a videa můžete poslat e-mailem na adresu ryby@denik.cz. Nezapomeňte na své jméno, kde jste fotili (kde se výlov koná, atd) a připojit můžete také krátký příběh. Rádi vše zveřejníme v našem speciálu.

Banner rybyhttps://www.denik.cz/special/rybareniZdroj: Jan Lakomý