Akce se nesla ve velice příjemné a srdečné atmosféře. Pro seniory žáci oboru Kuchař-číšník připravili kávu, čaj a lahodný zákusek, aby se mohli cítit jako doma. Senioři měli možnost si vyzkoušet dezinfekci rukou, což se žáci učí v rámci odborných předmětů. Dále jsme pro ně připravili informace o první pomoci, aby se cítili více jistí v běžných situacích. Paměť je poklad, který nás provází celým životem, a proto jsme pro seniory připravili cvičení na posílení této důležité dovednosti. A pro ty, kteří mají rádi zábavu, jsme nachystali křížovky a hádanky, které zaručeně procvičí myšlení a zlepší náladu.

Folklór žije. Děti z Velkých Pavlovic prožili den ve škole ve folklórním duchu
Kroje i hudba. Děti z Velkých Pavlovic prožili den ve škole ve folklórním duchu

Celá akce byla obohacujícím zážitkem jak pro seniory, tak i žáky. Mezi příchozími byli prarodiče našich žáků, a právě tato akce jim umožnila společně strávit příjemné odpoledne a nastínit jim, jaký obor studují jejich vnoučata. Je nesmírně důležité udržovat spojení mezi generacemi a tato akce to dokázala dokonale.

Děkujeme všem, kteří se na akci podíleli, a věříme, že toto setkání nebylo posledním. Těšíme se na další příležitosti, jak se vzájemně obohacovat a tvořit hezké vzpomínky.

Barbora Matyščáková a Kateřina Lustigová - Střední Odborné Učiliště a Střední Odborná Škola SČMSD Znojmo (SOU a SOŠ SČMSD, Znojmo)